lubenice i dinje

У трци за што већим приносом бостана добар број произвођача ће изгубити муштерије а пољуљано поверење се тешко враћа.
Корен тикве даје плод са укусом тикве како год да се трудите да не буде тако.

Ne znam sta je uzrok ali ove god jos nisam pojeo dobru lubenicu.

I u komsiluku isti slucaj , svi se zale :sta:

Isti slucaj i sa dinjama :haha: Nigde ne mogu da nadjem one ananas dinje :sta:
 
20180805_113635.jpg

Sve su dobre:osmeh:
 
Sve je teže proizvesti lubenicu na sobstvenom korenu zbog ekstremnih neprilika.Ove god kod nas celi jul. Kišan neverovatno. Propale i kalemljenje dzaba ti sejanci!
 
Uskoro kreće usluzna proizvodnja rasada lubenica i dinja....
ba1005a702365d6ccd934e0a1a01ec76.jpg


Послато са Coolpad R108 уз помоћ Тапатока
 
Razmisljam ove godine da stavim dinju u plastenik (bez grejanja sa duplom folijom i agrilom), pa me interesuje da li neko ima iskustva sa takvom proizvodnjom dinje i na sta obratiti paznju?

@Profesorr, koje su se rane sorte dinje najbolje pokazale po tebi?
 
sta postizete kalemljenjem? cujem neki kazu da im smeta stomaku kalemljena lubenica, podriguju ko ludi od njih i teska im za stomak.
 
Naidju hladni uslovi tokom proleca,kada bostani "popadaju",kalem te uslove prezivi...

Послато са SM-J610FN уз помоћ Тапатока
 
Brat od strica je do 2017 uzimao kalemljenu rasadu možda i od vas. Lubenice su bile krupne a nisam primetio da je je bilo razlike u slasti u poređenju sa onima koje nisu kalemljene.
 
I ja sam u strahu od mraza, doduse za iznikli krompir. Svakako da ces zalivanjem ublaziti hladnocu, radio sam to vise puta. Izraelski 323, cevi postavis i cekas.
I jos ako mozes da zalivanjem pokrijes celu povrsinu, prica ima smisla.
Ipak se uzdam u Svevisnjeg da ce nas spasiti :cool:
 
Nazad
Vrh