lubenice i dinje

Ma nije mu nista,nadocice. A meni prosto zao sto sada nemam tunela i bostana...da ih popravljam po ovom vetru.
 
Ljudi ima li šta od lubenica? Moje iz prve ture su uglavnom propale. Male su sve otišle, a velike su limun žućkaste i pitanje je šta će biti od njih. Juče sam rasadio novu turu. Sreća pa sam ove godine samo 750 lubenica poručio.
 
Izneli 25 maja ,fantaziju,noztalgiu, ledy,i karnakatu


1_97487776_zwxqpv.jpg
 
Evo jedne zanimljive vesti o lubenicama, Španci su selekciju radili ka manjim veličinama plodova. A realno za tim postoji potreba, jer ljudi samo kolutaju očima kda vide lubenice od 7 ili 10 kilograma.

Španci osmislili mini lubenicu, najteža ima 950 grama --- izvor ekapija.com

Grupo Agroponiente iz Španije osmislila je lubenicu Kisy - malu, mini lubenicu težine od 650 do 950 grama. Ona je deset puta lakša od uobičajenih plodova, na koje smo navikli.


Nazvali su je lubenicom za pojedinačne potrošače i male porodice. Njom se lakše rukuje, može se poneti na posao, kao užina u školu, a kažu da je odličnog, slatkog ukusa.

Njena kora je tamna, meso je crveno i čvrsto, a vrednost na Brix skali kreće se od 10 do 11 stepeni (ima oko 106,1 do 112 g šećera po litri soka lubenice).

... LINK
 
Super su te baby lubenice a . Kaze mi prijatelj u Svajcarskoj prodaju na križ ili parče zavijene u streč foliju . Vidjao sam pola bostana u streč foliji na moru u Crnoj Gori
 
Jedno pitanje bas amatersko...Kupili po jedan koren tj sadnicu dinje i lubenice, za dvoriste, znam da nije bas mesto zbog manje sunca nego sto treba i zemlja nije nikakva ali ajde da pokusamo... Moje pitanje je jel moze samo jedna sadnica, razmisljam se zbog oprasivanja itd., da donese plod?
 
Gledam prilog iz okoline Prokuplja oko 30 din . Za sad .Kazu ljudi manje lubenice posejano zbog manjka radne snage.
 
Ako ima neko od kolega voljan za saradnju neka se javi,moji godinama vuku lubenice iz Srema,prodaju po 5-6 vagona za mesec dana
 
Jel imao neko mozda problem sa uvenucem lubenice? Neznam sta da radim svakog dana po desetak se spari ali samo na Fantaziji u Talismanu nema ni jedan a ista njiva je u pitanju. Nekada davno imao sam slucaj ali je ubrzo prestalo neznam sta ce biti ako ovako nastavi, sve ce najebati.
 
Da li mi neki iskusan bostandzija mze pomoci da resim problem kod mojih lubenica ako je uopste i moguce a radi se o tome da mi je kod vlikog broja lubenica plod nepravilnog oblika tj. onaj dio gde je zavrsetak lubenice nije pravila vec nekako blago zasiljen i malo povijen ako sam dobro opisao.Plodovi lubenice su sad tek po nekih 0.5 kg do 1 kg u pitanju je kasnija sadnja i za svoje potrebe.Svake godine me nesto zezne i na kraju uzaludan trud a nastojim da ih odgajim bez mnogo vesstackog djubriva znaci samo stajnjak malo KAN-a kojim sam nedavno prihranio a ipak nisam zdovoljan
 
Nazad
Vrh