lubenice i dinje

koliku krupnoću postižeš sa Vaskom i koliki prinos po biljci inaće sam sadio Fantaziju ali mi je uvijek bila sitna, dali imaš iskustva sa tom novom odnosno poboljšanom Fantazijom
 
Kod mene je vaska isla od 8kg-19kg. Zavisi koliki je razmak izmedju biljaka. Stara fantazija isto zna biti krupna i nju sam imao najveci 16kg. Ova nova fantazija nije krupna 7-10kg,ali ima ruznu boju kore i ranija je od stare fantazije 5 dana sigurno. Naravno sve zavisi koliko bacis hrane,toliki ces imati i rod. Ja sejem lubenicu na 1m i imam srednju velicinu plodova. Lubenicu za market.
 
Ja radim na 1.8x1m.Vasko zna biti krupnoće kao što je indor naveo ako je godina bez većih stresova.Rod do sedam tona,više nisam imao.Fantaziju nisam dugo radio niti je bilo za njom potražnje ali jedan trgovac koji je uvozio ranu lubenicu iz Srbije imao je u stalnoj ponudi pola šlepera fantazije koju je brže rješavao od lubenice tamno zelene kore.
 
Kolikeprinose dinje imate po ha?Radite li je obavezno sa navodnjavanjem?
Ja je radim par godina ali nemam neke prinose bas,pa bi malko da usavrsim to.Ako imate neki savet po pitanju agrotehnike,djubrenje,vremena setve,gustine sadnje itd...:ppozdrav:
 
Sto se tice prinosa, mozes da imas nizak, dobar ili vrhunski.Mozes da radis sa navodnjavanjem ili ako ima padavina onda ti isto ne treba.

Sto se tice usavrsavanja i saveta molim da mi se obratis.:osmeh:
 
Kolikeprinose dinje imate po ha?Radite li je obavezno sa navodnjavanjem?
Ja je radim par godina ali nemam neke prinose bas,pa bi malko da usavrsim to.Ako imate neki savet po pitanju agrotehnike,djubrenje,vremena setve,gustine sadnje itd...:ppozdrav:
Batali taj pokvaris,nema para na dinjama,rod mali,u odnosu na lubenice,osetljive na bolesti,niko ih nabrati,pa kutije,bez njih je najbolje.
 
Pozdrav kolege,

Da li bi nekome trebala crna streč malč folij folija (Moto plast Nova Pazova) od 12 cm širine i oko 25 kg. Menjao bih za kap po kap creva ili...

Hvala,
 
Pozdrav Bostandzije! Blizi se polako nabavka semena lubenica,pa sam hteo da pitam kakva iskustva imate sa nekim hibiridima.Koja je po vama najranija lubenica za setvu pod tunel? Chlan foruma i pravi bostandzija gosn Bada mi rece da je prezadovoljan Talismanom. Ima li jos neko iskustva sa Talismanom, kolika je krupnoca, da li je rodan, kako podnosi fuzarijum i hladnoce, kako podnosi sunce i koliko je rana lubenica?

- - - - - - - - - -

jel sijo tko Romanza od syngente
i mene to interesuje, ali mi boja lubenice(po slikama) ne obecava... mislim da ta murgava bas i ne prolazi
 
Nazad
Vrh