lubenice i dinje

za VladaS. na slici gore prikazanoj sve su kalibrisane po velicini i obliku.
 
Sutra ujutro planiram nesto malo da naberem lubenica za prodaju na salašu.
Bostan rasadjen u drugoj turi solidno izgleda. Planiram da ga oprskam za vikend ponovo od grinja.


 
30124ch.jpg
[/IMG]
prva berba 14.6[/QUOTE]

Ccc, Stokicu, Stokicu.. :p
 
Buđanovci su po tome poznati.Ovde su lubenice izgleda videle svoje.Vreže pale,neka medljika ih uhvatila.Šurak iz Dobrinaca se žali da se preko noći sve preokrenulo i da se mora brati prinudno.
 
Neki djavo ima ,ja danas obilazio dinju,i ima na par mesta samo uvenula,kao da je nesto preseklo dole.Kao neko zeleno uvenuce.
 
30124ch.jpg
[/IMG]
prva berba 14.6

Ccc, Stokicu, Stokicu.. :p[/QUOTE]
Tata mi poslao u poruci kad su brali ja sam bio u NS-u imao ispit , to je datum poruke, ne može mi poslati dan ili dva pre nego što je slikao :) Baš sam gledao u svesci prošle godine prva tura bila 26.6

- - - - - - - - - -

- - - - - - - - - -

Sad vidim berba 14.6 pa to nema sanse da je prirodno sazrelo.Prskana je 100 posto.Posteno nema sta.

Šta je pošteno a šta ne ?
 
vlado javi se na pp u vezi otkupa dinje.ne mogu da ti posaljem pp, verovatno ti je pun inbox, koje su to 4 sorte?
 
20 dinara otišla tura za bečej. kod kuće 35 dinara. u rodiću 30.

- - - - - - - - - -

U novom sadu na limanskoj pijaci 60 dinara, na futoškoj 50 dinara.
 
U Kragujevcu danas na kvantasu 30, po gradu 45-50 isto je u Jagodini .U Cupriji su preprodavci uzeli na 20 din. vecu kolicinu ,iz sela negde kod Zitoranje ,obaraju cenu zbog toga .
 
Kod nas po gradu 35 na malo

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Sutra ode nova tura za bečej, i rešio sam se prvog roka rasadjivanja. Ostaje mi drugi rok, nadam se da će te lubenice biti za branje do subote.
 
Danas obilazio dinje,nisam zadovoljan kako izgledaju,vreza mala ...Primetio sam na peteljkama da su postale braon boje,potamnele su.E sad dali je to normalno ili ne?
 
Ja sam prošle godine radio malo dinja i meni se one uopšte ne svidjaju. Mnogo su osetljivije od lubenica.
 
Nazad
Vrh