lubenice i dinje

Recite mi ,meni je rasad dinje u plasteniku i seme je klijalo,ima li opasnosti ?dali da pokrivam agrilom ili nesto slicno?
 
Danas na njivi merio temperaturu:
Napolju 12 C
U tunelu 18 C
Temperatura zemlje na 10cm dubine u tunelu 20 C
Temperatura zemlje napolju na 10cm dubine 12 C
Temperatura zemlje ispod postavljene folije bez tunela 14C
 
Mozeli jedno pitanje prvi put sam pokrio tunele zastitio sam biljke fungicidom pre pokrivanja ta zastita traje do otkrivanja ili radite jos nesto u medjuvremenu.Drugo pitanje kad sam pokrivao nisam spremio dosta lukova pa sam pokrio biljke u pitanju je tikvica direktno agrilom 19 i 17 grama nisam ocekivao ovakve temperature pa racunam bolje da je nekako pokrijem nego nikako.Sutradan kod nas je pala temperatura na -1 i nisu smrzle biljke ispod agrila mozda samo po koji rasadnicki list ali novi listovi su ok .Konkretno pitanje da li moze taj agril da stoji na biljkama do cvetanja i da li neko ima uopste iskustva sa tim.
 
Mislim da ne bi trebalo da bude nekih problema, uostalom mozes da podignes agril kada se vreme poboljsa.
 
Na -1 teško da neće biti štete na listovima,pogotovo onim koji su u kontaktu sa agrilom.

pa kazem da je bilo stete ali samo ponegde rasadnicki list je stojao gore pa je naderao ali smesna stvar je da je naderala jedna biljka pa onda sledecih 10 nije pa tako redom .Krenula godina i svima je licilo da ce sve ici glatko a sad sneg mraz poplave ko se sa svim ovim izbori onda dolazi izvlacenje slamke gde ce udariti led .
 
Nazad
Vrh