lubenice i dinje

dali bi mogla da se posadi lubenica od semenki lubenica koje smo jeli letos
može al neće biti kao ta lubenica koju si jeo i biće manja
Post je spojen: [time]1257956448[/time]
_________________________________________________
al ništa te nekošta da probaš :ppozdrav:
 
jhona DERU je napisao(la):
dali bi mogla da se posadi lubenica od semenki lubenica koje smo jeli letos
može al neće biti kao ta lubenica koju si jeo i biće manja
Post je spojen: [time]1257956448[/time]
_________________________________________________
al ništa te nekošta da probaš :ppozdrav:
Mi smo nekada sejali to seme iz lubenica(za kućne potrebe), ne sećam se da je bilo nekih problema, lepo rodile, još lepše se pojelo ::prica::
 
Seme lubenice je hibridno pa zato nemože da se koristi sledeće godine. Ustvari može ali pitaj boga šta ćeš dobiti. Nije vredno truda :nono:
 
Nije vredno truda
Za neku ozbiljnu proizvodnju sigurno , al ako je za "kućne potrebe" 20-30 semenki , ili već koliko ima , ništa ga nekošta ko zna možda i bude nešto , ako ima par saksija da odradi sadnice i posle de da presadi što da neproba , i još ako ispoštuje sve preporuke oko pripreme zemlje može biti nešto , meni je baba pričala da su oni sadili lubenice nekada za sebe i da su kopali rupu 1x1x 0,5 ( dubina 0,5) m i tu ubacili stajnjaka pa onda to zatrpali zemljom i onda na sredini toga sadili lubenice i da je bilo :D , e sad kad bi to radio na nekoj većoj površini par Ha neznam baš :haha: :haha:
 
Toga se i bojim da će čovek da se trudi i radi a da izostane rezultat. Mi smo tako jednom prošli još kad sam bio klinac. Sećam se da sam se radovao kao što samo dete može i čekao kad ćemo da uberemo našu lubenicu kad ono ćorak. Uopšte nije bila slatka, ko bundeva.
To sa stajnjakom se radilo do skora, možda neko i sad radi. Stajnjak počinje da "radi" i greje zemlju.
 
ja sam imao busilicu za traktor precnika 20dm i njom sam busio rupe 30cm-40cm i preko njih stajnjak pa zemlja rezultat extra
i drugi metod plugom koji baca zemlju sa obe strane i potom na 400metara tj u jednu vrstu 3 tone kravljeg stajnjaka ,posle zatrpam kanal i stajnjak ,preko toga folija sa sistemom kap po kap jos bolja varijanta ,tako sad radim :D Extra
 
Da, samo kad radiš u brazdu treba ti puno stajnjaka ali lakše za rad ::super::
Imaš li neku sličicu?
 
radim i tunele

lubenice pod tunelima i dinje , dinje malo vise lakse se prodaju za lubenicu u tunelu kad dodje kosta oko 150-200din
x10-15kg ,nemam trziste za nih pa ih sejem manje dok dinje po 20 tunela po 400m

sutra cu malo slikam masine i pomagala pa cu i njih postavim sve rucni rad mog matorog ::svaka cast::
 
skoro svi imate pravo prvo što se tiče lubenica iz semena od prošle godine imaneke pameti jer su do pre deset godine sađene samo sorte poznate kao " kraljica slasti" ili nešto slično, ali su tad lubenice koštale DVE PRIKOLICE ZMAJEVKE=NOV GOLF DVOJKA
Ali danas ta priča ne pije vodu iz više razloga izmedju ostalog ako danas proizvodite ispod 6 vagona po hektaru nemožete ništa da zaradite, a za kuću odvno sam rekao da kupite na pijaci.
A što se tiče stajnjaka u redove ili razbacivanjem po njivi u svakom slučaju nećete pogrešiti jer je to osnova svake proizvodnje.
:cool:
 
a za kuću odvno sam rekao da kupite na pijaci
a što nebi probali ? mislim da ako imam mesta za 20-30 sadnica lubenice što nebi ubacio ? nevidim tu neki veliki trošak a barem bi znao šta jedem , mislim da i u proizvodnji lubenica kao i kod svega ostalog , hemija i kojekakvi ostali "jako zdravi" preparati dosta zastupljeni , jedno je kad ti radiš za prodaju -nećeš ti to jesti - baš te briga , a drugo je kad ja u bašti radim za sebe pa znam da je neprskano i zdravo , sad ako nebude lubenica baš od 10-20 kg nema veze bitno je da nije špricana svim što treba i netreba :cao:
 
jhona DERU je napisao(la):
a za kuću odvno sam rekao da kupite na pijaci
a što nebi probali ? mislim da ako imam mesta za 20-30 sadnica lubenice što nebi ubacio ? nevidim tu neki veliki trošak a barem bi znao šta jedem , mislim da i u proizvodnji lubenica kao i kod svega ostalog , hemija i kojekakvi ostali "jako zdravi" preparati dosta zastupljeni , jedno je kad ti radiš za prodaju -nećeš ti to jesti - baš te briga , a drugo je kad ja u bašti radim za sebe pa znam da je neprskano i zdravo , sad ako nebude lubenica baš od 10-20 kg nema veze bitno je da nije špricana svim što treba i netreba :cao:

Apsolutno podrzavam . Draza mi je licna satisfakcija da sam ja nesto odradio kako treba i da je to lepo rodilo nego da kupim .
 
Sale , Bila ranije dobra klopa, ali vise ne. Rupa postala. Sada ima i mnogo boljih restorana na putu, Vlaska~Mladenovac (dragovic, mb, dascara)
Jone Odrani, reci Ti meni , mislis da to nece biti ista lubenica?
Ima logike, jer je to hibrid. Ali , bas cu pokusati pa ce da vidimo.
 
nebojsa je napisao(la):
Da, samo kad radiš u brazdu treba ti puno stajnjaka ali lakše za rad ::super::
Imaš li neku sličicu?

ovo je od prosle godine
2irm1ck.jpg


nije neki problem, obicna strec folija i dva uvrnuta stapa, ne zakopava se sa strane
 
Kakva streč folija jel ona što se koristi za pakovanje paleta i dr. u industriji?
 
From Dusk Till Dawn

meni se pokazalo bolje u ranoj proizvodnji da donja folija bude skroz providna,
ako je dobro postavljena nema trave, ali je zemlja toplija bar 5 oC u odnosu na pravu malch foliju, a kad upekne zega lubenice su vec prosle

rasadjeno 28.04. pocetak branja 22.06

2a545z.jpg

Post je spojen: [time]1258019980[/time]
_________________________________________________
da, samo sira, dole 1m a gore ako imas 1.3 ili 1.2
ako je sira mozes da namestis vislji tunel

PAKOVACA
Post je spojen: [time]1258021024[/time]
_________________________________________________
6gzp4z.jpg


rasadjeno na 1 x 1.5
200 metara red, kaljaci na 20-80-20, 2.1 lit/kapljac, 30 redova, sa razvodom od 2 cola jedva sam terao sve u komadu,
bar 2.5 cola bi trebalo da bude, pumpa 1000 lit. (tako pise), bez osnovnog djubriva

Nije nikakva specijalna nauka
 
Kakav kvalitet ima ova folija? Šta radiš kada su topli dani, zna ispod tunela a bude dosta toplo. Ovo je dosta velika površina da bi otvarao tokom dana, jel praviš otvore na foliji?
 
aremane gledajući slike izgleda kao da su ti lukovi koji drže foliju iznad folije ? da nisu ispod kako onda stoji folija gore ?? ili grešim :sta:
 
Nazad
Vrh