lubenice i dinje

Zcurcic i vi ste se bas posvetili bostanu,svaka cast. Kad se mogu ocekivati prve za branje?

Gledajuci vas bostane definitivno dolazim do zakljucka da je ta kultura kod mene zavrsila proizvodnju,nema vise mesta za amaterizam u poljoprivredi.

@Matic baca jako si neozbiljan. :osmeh:
 
Nemam pojma kada će biti branje. Mi još učimo da proizvodimo bostan. Imamo samo jedno jutro pa možemo da mu se posvetimo malo više.
Ne znam kako bih opisao proizvodnju bostana kod mene. Prava reč bi možda bila izazov.
U principu sve kulture koje radimo, pokušavamo da uradimo kako treba. Par godina smo bostan radili poprilično loše, prvenstveno zbog toga što je proizvodnja bila u voćnjaku. Ove godine smo prvi put izašli u polje i pokašavamo da odradimo ovu proizvodnu godinu kako treba. Videćemo šta će biti do kraja.
 
Mogul bostan prskat Ridomilom....bilo mi par zametaka i vidim da su sa vrha pocrnjeli i omekanili...jel to neka vrsta plemenjace ili neka trulez.....ridomil imam pa zato pitam
 
Jel to sve od sredstava zastite koristite kad se bolest primeti ili preventivno,hajde ako nije problem neka neko ko se bas duze bavi gajenjem lubenice napise sve mere zastite,koje vrste zastitnih sredstava i u koje vreme,moze i na PP. Bar ono osnovno, ne bih bas ni da preterujem sa hemijom.
I meni je prosle godine dosta ometa istrulilo nisam nicim prskao a eto opet bilo je lubenica sasvim dovoljno za moje potrebe,ne bavim se bas prodajom,mozda iduce godine te zato sad pokusavam prikuiti sto vise znanja
 
20170607_114936.jpg
20170607_114958.jpg
20170607_115059.jpg

1 slika kalemljenje
2 iz rasada
3 iz rasada tunel
 
Da li treba prilikom prskanja (preventivno) od plamenjace ubaciti i okvasivac ili bez njega i koliko treba da prodje da bi ponovio tretiranje?
 
Zato sam i napisao još nekoliko dana. Zalivali smo ih pre tri dana. Razmišljam da ih sada prestanemo zalivati.
 
Imam oko 70 kuca bostana i dobro napreduje...ima komada od preko 4 kile,,,,,ima ono ali....veceras pri obilasku vidim jednu bostanicu od kilograma otprilike da je nepravilnog oblika,dodirnem a ona sva meka...propada....malo bolje pogledam i nadem jos par komada manjih.....

ocito negdje grijesim...zaljevato u poslednje vrijeme sa tecnim dubrivom i kalcijom...radomilom....jesam negdje pogrijesio
 
Nazad
Vrh