lubenice i dinje

Kod mene je jos u rasadnuku,grejalice u pripravnosti.
 
Žive su. Deluju malo šlogirane. Videćemo za par dana, kako će sve to izgledati. Skoro svi tuneli zamagljeni.
 
Da li sam okasnio da sad posejem nesto za svoje potrebe lubenice,mislim u one plasticne case pa u rasadnik,da li sam okasnio ili da idem direktno u zemlju kad ova kisa stane,koje sorte preporucujete?
 
Evo mojih lubenica od juče. Ima par oštećenih. Ne znam da li će preživeti. Većina deluje ok.
Takođe tek u ponedeljak mi kolega sadi poslednju turu za rasadjivanje.

 
Kad se lubenica kalemi koliko dana trebaju biti zamracene ili zasencene?

- - - - - - - - - -

20170423_123735.jpg
20170423_123751.jpg
 
Prva 3 dana i zasenčene i pokrivene folijom da ti se spojeno mesto ne isušuje posle do šestog dana otkrivaj rano ujutru i kasnije uvece kad nema jakog sunca takodje sklanjaj i foliju na krajevima temperatura oko 25-28 pazi da ne ode preko 30-31 mnogo izgore posle

- - - - - - - - - -

Evo Paladin od Sakate tokom maja ce na polje i tržište imam i fantaziju
 
Curcicu svraticu u petak da ih vidim.nadam se da nema blata kao prosli put.Mi danas završavamo sadnju
Suvo ko barut. Ostaje da vidimo da li će biti nova tura kiše.

- - - - - - - - - -

Bogami mi sutra zalivamo bostan, pošto od najavljene kiše kako je krenulo neće biti ništa.
 
Zalio danas lubenice. Dodao isabion. Ima požutelih sa dosta uvijenih listova. Nadam se da ne radi žičar, jer nisam video nikakve bubice na listovima. Verovatno u nedelju dodajem aktaru kroz sistem.
 
Pustio danas actaru. 200g na pola jutra. Ima žičara, iako smo išli inkorporaciju talstarom pre stavljanja folije. Pokrenule su se posle prihrane.
 
Nazad
Vrh