lubenice i dinje

Danas bio u obilasku bostana,stanje za sada zadovoljavajuce,svi su na broju i dobro stoje. Osim sto ovaj moj muci zutilo,opet mi je nekako zutkast,cak mozda i vise nego pre par dana...
 
20160505_120249.jpg
20160505_120150.jpg

Mrda
 
Pa kod nas vlada opsta panika u selu,kao popadace bostan od ove velike vlage,ja sam pokusao objasniti ljudima da nije bilo mnogo hladnih dana ali dzaba,svi stariji od mene pa me uveravaju u suprotno. Sto se zutila tice,i ja mislim isto,da je problem bio u plasteniku mislim da mu je koren oboleo i sada snosi posledice.
 
c429bee66c322239f38486a698838e55.jpg
48f7638e0397e78dd2492ddd37518c3d.jpg
bca620af2f56adedeabebe58d6bcf0e5.jpg
39cf934420f44444eb08dda3508de953.jpg
2b304226bcd19ef378827b76225089c3.jpg
67ad271fd26c52f305e298aa6d175cb4.jpg


Evo šta se dešava kod mene uvrću se listovi i susi se jedan sam izvadio iz čaše koren dobar...neznam šta mu je...

Послато са SM-G313HU уз помоћ Тапатока
 
moze da se seje. ne znam kakvo je stanje sa glodarima kod vas u ataru,meni su prosle godine pojeli cudo semena kad sam radio direktnu setvu. namirisu klicu i samo jedu redom. inace sve krupne lubenice uglavnom imaju sitnu semenku,a time i slabije nicu. ja sam radio Top Gun u direktnoj setvi. on ima jaku energiju klijanja i krupnu semenku i veoma brzo nikne i podigne zemlju. mislim da je rasad ipak sigurnija varijanta bas zbog glodara
 
Ja se danas provozao atarom,svaciji ciji je ostao nepokriven je zut kao limun,ali stoji uspravno. Dok moj gresnik zut od prvog dana i ako je pod tunelom...
 
Strasno,razocarao sam se u bostan totalno ove godine. 2 kj posejano,jesenas razbaceno na tu njivu oko 15 prikolica stajnjaka + 200 kg npk. Folija gornja donja,nadnicari i sto kurcarija i posla oko njega a on vec mesec dana kako je na njivi,ima neki koji je krenuo lepo i bokorise a 50% cami u zutilu... Razmisljam se non stop kad odem da ga obidjem kako bi lepa psenica bila na toj njivi da sam je posjao jesenas...
 
Strasno,razocarao sam se u bostan totalno ove godine. 2 kj posejano,jesenas razbaceno na tu njivu oko 15 prikolica stajnjaka + 200 kg npk. Folija gornja donja,nadnicari i sto kurcarija i posla oko njega a on vec mesec dana kako je na njivi,ima neki koji je krenuo lepo i bokorise a 50% cami u zutilu... Razmisljam se non stop kad odem da ga obidjem kako bi lepa psenica bila na toj njivi da sam je posjao jesenas...
dzabe ti sve to sto si uradio,kada nisi uradio ono elementarno,a to je pravi rasad.tvoja lubenica je definitivno izasla bolesna iz plastenika.rasad se uvek bar 7 dana pre rasadjivanja priprema za rasadjivanje,
 
Kod nas se uglavnom radi direktna setva i nije bitno koji hibrid je u pitanju jer se svi hibridi seju mada ima i ljudi koji rade rasad.
A sto se tice krupnoce semena ima veze da li je krupno pa brze klija ali recimo konstelejsn ima vrlo sitno seme ali kad krene da pusta vrez krece kao lud i ubija sve druge.
Ja vise nikad rasad
 
Nazad
Vrh