lubenice i dinje

novii

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
24 Jul 2007
Poruka
9.339
Lokacija
Apatin
Sada je već sezona berbe lubenica, i one su zastupljene na svakom koraku. Prodaja ide odlično, ali je pitanje dali se uzgajivačima lubenica isplati proizvodnja ili samo nakupcima.

Što se tiče porekla lubenica je kao divlja vrsta rasla u Africi, ali se sada uzgaja uglanmom kada se nakalemi na tikvu. Što se tiče tipa tikve na koju se lubenica kalemi, uglavnom je to vrg (Lagenaria vulgaris) tikva, jer se ta tikva pokazala kao najbolja podloga za lubenice. Ovaj način kalemljenja lubenica obezbeđuje biljku koja bude više razgranata, sa kvalitetnijim i ukusnijim plodom. To je posledica što podloga od vrg tikve na koju je nakalemljenja lubenica ima koren koji je bolje razvijen i samim time omogućava da biljka dobije više hranljivih supstanci preko korena.
E sada se postavlja pitanje dali da sami kalemimo lubenice ili da kupujemo rasadu od ljudi koji su se specijalizovali za njenu proizvodnju.

Više informacija možete da vidite na ovom sajtu.

Ja moram reći da lubenice do sada nisam gajio, a ovu temu sam pokrenuo jer vidim da se dobro prodaju, pa me zanima radili li neko od vas to. Ili je možda radio pre.

Deluje kao profitabilan poslić. :D
 
Ja radim bostan vec par godina.. Jedan deo u plastenicima, a ostalo na otvorenom.. Prosle godine je bila susa i uz intenzivno navodnjavanje je opstao i imao super cenu.. Radim ga koliko ga mogu prodati u okolini, i sam.. Trenutno ga dajem za 15din/kg tako da nije lose..
 
Možeš li nem malo više reći o nabavi rasada za setvu lubenica. Onako iz prakse, da ljudi vide kako bi izgledao start kvalitetan ako ih to bude zainteresovalo.
 
Za svoju komplet proizvodnju (paradajz, krastavac, paprika, kupusnjace, salata..) radim sam rasad, tako da ne znam sta bi Vas tu interesovalo..
 
Koja je sorta lubenica trenutno aktuelna, jer koliko sam video izbor je zaista veliki. Zaboravio sam tačno od koje sam firme gledao katalog, ali sam siguran da su imali oko 15 različitih sorti lubenica.
 
Pre neki dan sam video katalog firme Nunhems koji je bio oštampan na našem jeziku i imao je veliki izbor sorti lubenica. Međutim na njihovom sajtu na stranicama o lubenicama je sve na stranom jeziku. Ima na našem jeziku da se spominju neke sorte, ali se samo spominju. Osim naziva Crisby F1, Lady F1, Dumara F1 ništa se više nenudi o njima.

Ali preporuka da posetite sledeći link, pa da sami vidite bez obzira što je na stranom. Nunhems - sote lubenica.

Takođe sam čuo tom prilikom da se kod nas testira sorta koja ima dva ploda na jednoj lozi. Ali mi nisu znali reći o kojoj je sorti lubenice reč.
 
Ja radim Nunhems lubenice.. Crysby F1 i Lady F1.. A dinje radim DeRuiter Seeds.. Za sledecu godinu cu da probam jednu novu italijansku sto hvale par njih, pa cemo da vidimo..
 
interesuje me da li neko ima iskustva sa postavljanjem niskih tunela za lubenice.
 
Zna li neko neki sajt posvecen gajenju lubenica,neko opsirnije upustvo od sjetve do berbe lubenica,obrada zemljista,navodnjavanje,prihrana itd.
_________________________________________________Post je spojen: [time]1243170244[/time]_________________________________________________
Zasto mi zameci kod lubenica otpadaju,prethodno dobiju neku zuckastu boju?
 
interesantna tema za nas iz srema verovali ili ne u sremu se nalazi selo koje je bilo naveci prozvodjac bostana u celoj bivsoj jugi a i danas je samo nam još fali 22.000.000 stanovnika.
:bravo: :sta: :cool:
 
ciak je napisao(la):
interesantna tema za nas iz srema verovali ili ne u sremu se nalazi selo koje je bilo naveci prozvodjac bostana u celoj bivsoj jugi a i danas je samo nam još fali 22.000.000 stanovnika.
:bravo: :sta: :cool:

Da li ti sadis lubenice ?
 
ja ne sadim lubenice samo moji proizvodjaci drze nekoliko rekorda u proizvodnji zadnjih godina relacija dobrinci grabovci platičevo golubinci.
sa pravom tehnologijom došli smo do toga ako je iole normalna :cool: godina da 100t/h nije uopšte ništa čudno.
 
kod mene u okolini jedan sadi svake godine oko 3-4 kj, bez zalivanja, tunela, samo ide da čuva noću i danju, posle prodaju po sokacima iz prikolice....neznam koliko se to uopšte isplati, kad stigne lubenica cene su visoke i retko ko kupi, vremenom cene padaju a povećava se i ponuda ih okolnih sela, posle ih daje budzašto...

ciak- kolike su bile cene u tvom kraju kada im se isplati da proizvode toliko? :cao:
 
u pavu si,proizvodnja lubenica cesto ima problem u plasmanu,ali zato treba na vreme odluciti da li raditi extra ranu proizvodnju u tunelima ( veliki rizik ali se ceto isplati) ili ici na normalnu proizvodnju koja se ne isplati bez pune tehnologije.Ako krenes od price da prosecna cena moze da bude i samo 5din/kg onda te ne moze nista izvuci sem velike proizvodnje po jedinici povrsine.Naravno,moras se malo na vreme raspitati kome to prodati velika prednost Srema je blizina Beograda i Novog Sada,
ali bez obzira da li ces se baviti ranom normalnom ili sejanom proizvodnjom bez tehnologije neces moci ozbiljnije da zaradis na duze staze.
:cool:
 
Ja sam hteo zasaditi za sebe ,cistro da probam ali se bas nista ne razumem .Sta preporucujes koju sortu ?Kad je najbolje zasaditi ?
Imao bi jos dosta pitanja ali ne bih bas da zamaram previse.
 
ako to hoćes da radiš za sebe onda otidji na ćošak i kupi lubenicu :nono: suvise je to skup hobi semenke se prodaju na komad ili gram i koštaju pravo.
ako se rešiš za proizvodnju možeš mi pisati na : ciakagrar@yahoo.com a uvek u toku zime za toliko imam vremena da te posavetujem za sve što ja znam a mislim da to nije malo.
:cool:
 
pa narvno šta će mo drugo raditi u toku zime nego sedeti u kafani znaš ali ja imam još jedan problem stalno moram i da obliazim moje proizvodjača po sremu u toku zime da vidim dal su dobri čvrci kobasice kulet i ostale važne stvari ali uvek se nadje vremena za kafanu.
:ppozdrav: :bravo: :cool:
 
Sale, posto smo u istoj poziciji (obojica nista neznamo), sta mislis dali bi mogla da se posadi lubenica od semenki lubenica koje smo jeli letos. Osusio sam seme od neke ultra slatke luenice i dinje.Lubenica je bila odavde, a dinja iz grcke. dali mora da se kalemi? Ili direkto u zemlju , i zalivaj.
A ciak, ako nam pomognes savetima, e onda se ne sekiraj za degustaciju cvaraka, kulena i kobaja.. ima malo toga i kod nas. :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
@Karalic
Kod tebe na Kosmaju bese onaj restoran "Kod Tome i Nade " ili tako nesto .Dobra klopa .
A sto se tice zrna lubenice ,sta znam moze da se proba . A degustacija nikada nije bila problem .
 
Nazad
Vrh