Tritikale

ја нигде нисам видео да је тритикал полегао,а виђао сам изузетно висок, лично сам прошле године купио семенски Ртањ и на 1.20 ха је бачено 450 кг САНа без јесењег ђубрења и изгурао је у висину на појединим местима до мојих груди, а ја сам висок нешто преко 1.90м и нигде није пао
 
Nisam nikada sejao do sada. Znam da ima bas jaku stabljiku i da je otporan na poleganje, ali opet bih sejao nesto nize sorte, jer nekada u maju znaju da budu velike kise o duvaju vetrovi. Koji si imao prinos sa te povrsine? Ja sam izvukao 10 cisterni (2200l) osoke na 80-90 ari i uzorao, pa bih sejao ovih dana.
 
Ljudi jel ima kod vas da se prodaje tritikala kod nas je nema ni za leka u svim apotekama sam bio niko je nema i nece je ni biti imam iz ambara od prosle godine nego mi se ona nesto ne seje
 
Ja sam ga jucer posijao 1200 hvati , i to sam morao dva puta ici po tragu naime posijem cijelu njivu kad ostalo pola od onog sto je trebalo otici (mogla je ostati koja kila ali bas pola :sta: ) i nista sve sam poduplao dodjem kuci i pogledam vagu (digitalna) kad na displeju umjesto kg pise lb pas mater ::jako_besan::::jako_besan::::jako_besan:: odmah mi je bilo jasno zbog cega mi je toliko ostalo . ne znam kako mi nije palo na pamet da mi je to u kanti malo premalo da bi bilo 11 kg, jer nakon sto se okrene rucica dobivena kolicina se pomnozi s 20 i dobije se kolicina sjemena na ha.

BTW ni kod nas u hrvatskoj ga nema nigdje za kupiti cak sam natezao i komsiju koji je diša u BC institutu ali ni oni ga nisu imali vise na lageru.
 
VetMed
имало је око 6т по нашој некој грубој процени, јер све иде у сточну храну што не одвојимо за семе
 
Zvao sam novosadski institut rekli su mi da nemaju semena i da nece biti, a u centru za strna zita u Kragujevcu su mi rekli da ce mozda biti sledece sedmice. Kod mene ima u maloprodaji u poljoprivrednim apotekama NS Odisej je 38din/kg i hrvatski BC Goran 42din/kg.
 
BS Goran nije bio u Ogledima ni u jednoj pojoprivrednoj stanici u Vojvodini pa tako ni kod mene u Pančevu, ne poznajem ga ali, visina govori sve.. NS Odisej je standardno dobar i ne poleže.
Pozdrav.
 
i moj je nikao več imam ga posijanog 5.5 ha

DSC00220-1.jpg

DSC00219.jpg

DSC00214.jpg
 
prvi put sam posejao jesenas oko 10 oktobra 0.4ha tritikale.to je malo manje od 1jutro. koliko da mu bacim gjubre na prolet.i kada je optimalno vreme bacacu rucno ne so traktor.dali sve odjednom da bacim ili uz 2 puta? i kakvo gjubre da bacim u koja kolicina?ja planiram da bacim urea.
ajmo vi sto sejete tritikale ocekujem malo pomos od vas.
 
Sve zavisi kakav je kvalitet zemlje,dali si bacao NPK,mozes baciti oko 100kg/Ureje po jutru,i nemoj preterivati da ti ne polegne.
 
kad sam posejao tritikale nisam bacio nikakvo gjubre.ali niva je bila lucerka 20cm.kad sam orao. planiram da bacim kraj februar 50kg urea i kraj mart jos 25kg.urea.
dali je ovo optimalno za 0.4ha. ili je mn.?bojim se da ne polegne.
 
ја нигде нисам видео да је тритикал полегао,а виђао сам изузетно висок, лично сам прошле године купио семенски Ртањ и на 1.20 ха је бачено 450 кг САНа без јесењег ђубрења и изгурао је у висину на појединим местима до мојих груди, а ја сам висок нешто преко 1.90м и нигде није пао

и ове године исти случај што се висине и полегања тиче
 
Nazad
Vrh