Trenutna cena soje na tržištu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

sorin

Član
Učlanjen(a)
16 Okt 2009
Poruka
678
Lokacija
Mosorin
Vidim da nema teme o trenutnoj ceni soje u zrnu pa da pokrenemo i taj deo.

Informacije iz vaseg kraja i gde prodajete?
 
Odg: Trenutna cena soje na trzistu

Mogao si početi i sa cenom soje kod tebe. Ja sam doduše pre dvadesetak dana prodao 24 T po 36+PDV.
 
Odg: Trenutna cena soje na trzistu

Verujte, da sam znao trenutnu cenu kod mene, naveo bih, ali nisam imao "svezu" informaciju. Imam za prodaju nesto sa silosa gde je na cuvanju a nesto iz licnog lagera. Posto nisam nasao informaciju na forumu, pokrenuo sam temu.
Naravno, u ponedeljak cu staviti i cene u Novom Sadu.

Negde sam procitao da je Brazilska soja podbacila, kao i argentinska pa se ocekuje da ce cena skociti. Oni su valjda na Juznoj Hemisferi pa se kod njih sada vrse, a spadaju u velike izvoznike, ako sam dobro razumeo

@ZORAN.BNS
Kako lagerujes kuci toliku kolicinu? Imas namensko skladiste ili se snalazis kao vecina?
 
Odg: Trenutna cena soje na trzistu

koja je cena sojne sacme trenutno
 
Odg: Trenutna cena soje na trzistu

Pozdav, clan Sorin dobro sto si pokrenuo tu temu,i mene interesuje cena soje.Imam nesto na lageru kuci .Da li neko zna ko otkopljuje soju zrno? :D
 
Odg: Trenutna cena soje na trzistu

ĐANI je napisao(la):
Pozdav, clan Sorin dobro sto si pokrenuo tu temu,i mene interesuje cena soje.Imam nesto na lageru kuci .Da li neko zna ko otkopljuje soju zrno? :D
Ja sam pre nove godine prodao polovice od selektriranja semena za 30 i nesto dinara u djurdjevo neki mlin ili mesaona stocne hrane valjda kaze radnik da je traze kao mleko :haha:.Naleto preradjujem cardak pa na lager kod kuce.
 
Odg: Trenutna cena soje na trzistu

To je cena posle odbitka troskova lagera?

Daju ti 36 din na sve sto si predao, ili odbiju procente za troskove pa sto ostane?
 
Odg: Trenutna cena soje na trzistu

Kod nas je trenutno 35 dinara.Znači toliko ti daju na ruke za izvezenu robu kod njih i lager je tu već uračunat.Do pre 10 dana plaćali su 36 din
 
Odg: Trenutna cena soje na trzistu

Firma se zove Bio vita,tamo imam soju na lageru.To je neto cena koju isplaćuju a pdv je navodno njihov za troškove lagera itd.
 
Odg: Trenutna cena soje na trzistu

@ sorin
Lagerujem uglavnom po tavanima, potkrovlju, šupama . . Ali isplati se. Ako odnesem nekom na lager prvo odbija nečistoću, vlagu ako ima, ulaz, rastur i lager. A ako hoćeš nekom drugom da prodaš onda moraš da platiš i izlaz i jbg. gde si. A sad kad je prodaješ nema nikakvih odbitaka. Utovari, izvagaj i broji ::novac::
@ ĐANI
Zavisi od količine.
 
Odg: Trenutna cena soje na trzistu

@zoran.bns
Ista situacija, 2 vagona sam potrpao svuda gde sam mogao, ostalo moralo u silos.
Parage kod Odzaka u Backoj 35 dinara krajnja cena, uracunati troskovi lagera
Novi Sad, produktna berza cena 35,2 din krajnja cena, prometovano 50 tona
Cena u laganom padu
 
Odg: Trenutna cena soje na trzistu

Mali pad, ali bice dobra cena soje usled lose zetve u Brazilu i Argentini.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh