Trenutne cene na tržištu (ovce, koze, i tsl.)

novii

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
24 Jul 2007
Poruka
9.339
Lokacija
Apatin
Kako se sada kreće cena jaradi, koja bi išla za pečenje na ražnju?
 
Pozdrav
So pitas jel ti treba,imam tri muska jareta spremna za razanj!
 
Pitao sam da bi se mogla uporediti cena na malo širim prostorima i među različitim državama. Vidim da ima dosta ljudi koji drže Koze i dobro je da znaju šta se dešava u okolini. Ovako mogu da vide i sedeći u fotelji. :cao:
 
@ goce
odgovor bi bio 100-400€ priblizno!
A mozda i manje za neku ragu sto lici na alpinu.
Ako je kozica pedigrirana sa papirima koji pokazuju da je majka visokomlecna da je otac dobar cena je visoka.....
Kaze se koliko para toliko muzike!
U principu sada se obilaze farme sa kozama, gledaju se koze i unapred se biraju i ugovaraju jarici za otkup.
Nije zahvalno uopstavati ali ja sam primetio da vecina alpina ( koje sam video) imaju pendulasto vime. Forma vimena je vrlo vazna i dobro razvijeno i oblikavano vime je preduslov da bi koza mogla da puno mleka i da da pravilno gradjeno potomstvo!
 
Evo sta se tice RH cijene jaradi i janjadi.
Roba za priplod sa pedigreom od 200Eura na vise komad
Roba za klanje oko 100-120 Eura komad
Peceno meso gotovo sa raznja ili peke oko 30 Eura KG
:ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
U Srbiji nema navike da se jede jaretina. Jedino su Licani i Crnogorci negovali tu tradiciju pa je svojevremeno jare bilo osetno skuplje od jagnjeta. Sada je ponuda povecana a traznja je ostala ista. Znaci cene ::lose::
Sto se sira tice tu vlada sarenilo kvaliteta i cena. Stvarno dobar beli sir postize i 600 dinara sto je po sadasnjem srednjem kursu 7.8€/kg. Ovu cenu dobijaju dobri proizvodjaci "na kapiji", znaci kad im dodjes na noge. Probao sam jedan takav sir. Odlican je u fazonu Sjenickog. Cenim da ne moze da se napravi sa manje od 7litara za kg. Ali opet je moja racunica tacna. Znaci litar kozjeg mleka pretvorenog u dobag sir kosta 1€ pa na vise !
:D
 
Sto se tice cijena sira, stvar je ukusa oni koji vole kvalitetan kozji sir, ti ne pitaju za cijenu. Ona se krece od 25-30 Eura za kg suhog sira. Govorim za Dalmaciju. Kod vecih proizvodjaca u Medimurju i Varazdinu je dosta jeftinije. Inace da napomenen ona cijena je za tvrdi sir. U nas je inace u tim sjevernim podrucjima Vindija mljekarska ind iz Varazdina odlicno organizirala otkup a cijena je sa drzavnim poticajem oko 1-1,5 eura za litru. Ovisi o masnim jedinicama, somatskim jedinicama, o tome dali je mlijeko extra klase, 1 ili2 ili3 klase(ispod eura) :ppozdrav:
 
:nono: , Brundalo, nemoj da sekiras narod. Cuj 25-30€, neko ce u nesvest da padne!
Ja namerno nisam spominjao cene dobrog tvrdog sira da se ljudi ne sekiraju. Polako, neka prvo naprave dobar beli da pokriju troskove i zarade nesto a onda neka isprobavaju tvrde...
:cao:
 
@ Tar znas decko gledan broj tvojih i mojih poruka. kad san se razbolija bilo ih je otprilike isto. E kako bolest more unistit covika. Sta se tice cijene ne dizem bunu ne boj se. Takva je cijena i to je to. A di je jos kozja skuta? Ona se radi iz surutke koja ostane od sira.Oko 8 Eura kilo. A moze se radit i maslac od zadnje vode koja ostane. Znaci u principu ti je isto ko kad kraljevic marko cidi suvu drenovinu :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Skuta, to ti je albuminski sir?
Koliko toga dobijes iz 10 litara na primer?
 
0.4-0.6 kg od 10 lit mlika.
A sto se tice jaretine meni je draza od janjetine. Jer meni svaka janjetina ima miris. Od svih janjetina cinjenica je da je najbolja otocka ali meni i ona ima miris.A zna se da je kozje meso najzdravije a i mliko takodjer. Meni se cini da dobar marketing cuda cini i da bi dobra reklama puno pomogla :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:. Bez obzira jedi li u Srbiji ili na moru ili na sjevernon polu. Zato vi koji se tamo bavite kozarstvom bacite se na reklamu imate i vi turista i Beograd kao velikog potrosaca. Ali to je vec druga tema, tu je situacija kao i kod nas
 
@Brundalo
0.4-0.6 = 0.5 kg u proseku to je dobro. Toliko sam i ja u mojim probama dobijao.
A jel' to od mesanog mleka?
Koji je procenat masnoce i proteina u mleku tvojih koza?
:D Ne stavljam ovo: :ppozdrav: jer sam nesto nazebo pa pijem caj :haha:
 
@Tar
Ne to nije od misanog mlika. Ove godine nisam zbog bolesti radija sir. Malo san ga ucinija i onda dosa djava po svoje. Otprilike ti je to za svako mliko tako. Sta se tice masnoce kod koza mogu ti dat rezultate prije nego san se razbolija.mast 4,4% i bjelancevine(proteini) 3.3%.
Da in je sad poc mirit bilo bi puno vise. Ovaj moj kolega koji je tu blizu mene ima mast sad od 5,1 i proteine skoro 3,7. Jebi ga susa ucinila svoje he he. A zna se sto suhlja hrana to veca masnoca :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh