Trenutne cene na tržištu (ovce, koze, i tsl.)

@Brundalo
pa kod tebe bi Nubijke davale pavlaku,
ma kakvu pavlaku odmah puter (maslac) :haha:

Bez sale to ti je jako dobro i tu se slazemo hrana sa manje vlage = vise masti.
 
@ Tar to je ok ali treba imat mjere i u tome. Po meni bi bilo najbolje kad bi koze cijeli dan bile na dobroj ispasi. A ujutro bi im se trebalo na muzi davaz koncentrat kao i na vecernjoj muzi, a za preko noci kvalitetno sijeno.
Inace jedan moj prijatelj iz Krizevaca ima krasnu stalu. Po noci in cak muzika svira u stali(klasicna-smirujuca). Cinjenica je da prezivaci tipa koza, ovca pojedu preko noci ukupno 30% dnevno pojedene hrane. :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Imamo i mi stalu sa muzikom. Mislim u Kragujevcu. Kazu najvise im prija Mocart.
:ppozdrav:, jest da sam i dalje pod nazebom ali cepnucu pivo za ovog Mocarta.
Bez sale fina, ne agresivna muzika prija svim zivotinjama. To mi je sasvim prihvatljivo.
 
Pa treba dodati cena koza, jaradi i sira.....
ali kako god okrenes odosmo u :off_topic:
 
cena jaradi ca.2e/kg(ili160-170din.)
cena koza(domacih na pijaci,znaci nepedigrirana grla sa farme)oko50e(3500-4500din)
mladi jarcevi oko 5000-6000din.
PONAVLJAM ovo su cene sa stocne pijace :ppozdrav:
 
a sa koje pijace? cene se razlikuju od kraja do kraja.
sada bi bilo dobro da se jave i ostali pa da uporedimo.
 
poštovano društvo
interesuje me gdje i kako kupiti umaticeno stado od ca. 200 koza alpino rase
pozdrav svima
ps. naravno prvo jarenje
 
Samo u inostranstvu.Neverujem da kod nas bilo koja farma nudi toliku kolicinu za prodaju.
 
Prvo dobro dosa na forum :ppozdrav:
Sumnjam da ces na jednom mistu nac 200 kom. Provaj preko ovog linka a neka ti kolege iz Srbije daju druge adrese da si u RH bez problema bi dobija adrese uzgajivaca, ustvari ako ze zanima dat cu ti ih ako zelis uvoz
http://select-milk.com/ofarmi2.htm
 
Ja sam siguran da ne moze da se nabavi na jednom mestu. A skoro sam siguran da u Srbiji ne mozes tek tako da kupis 200 dobrih prvojarki. Sada je predpostavljam vec ugovorena prodaja od dobrih majki. Pocni sa manje, upoznaj farme, vidi zdravstveno stanje, evidenciju mlecnosti, pogledaj poreklo, proveri kvalitet jarceva. Ali pre svega procitaj sve ovde na forumu. Ako nista drugo onda zbog losih iskustava sa veterinarima koji ne ne umeju ili nece da prepoznaju odredjena oboljenja. Zato ti to moras da prepoznas. ......
Da ovde postoji dobra ponuda sa jasnim odnosom cena-kvalitet bilo bi OK.
Obidji veliku farmu u Bacu ("Amaltea") Mislim da su oni postigli zeljeni broj koza i da imaju dobru mlecnost. Znaci da zadrzavaju samo 20% najboljih za remont a ostalo ide u prodaju. Medju tim koje idu u prodaju lako moze da se provuce i neka izuzetna a ima i nesto skarta. Ostalo bi trebalo da bude solidna osnova od koje za par god moze da se dobije stado sa visokim prosekom. Ja nisam bio na njihovoj farmi niti sam imao bilo kakva ( ni dobra ni losa) iskustva sa njima.
Logika ti je ova: u novim zapatima se remontuje veci procenat. Tamo gde su postigli projektovani broj koza i postigli visoku mlecnost u remont idu samo najbolje ( od najboljih roditelja) a one dobre ili vrlo dobre kao i skart idu u prodaju.
 
ovo backoj je grat u srbija ili da ne je neko selo pa nemogu da nacem na mapu
 
GOCE-MK je napisao(la):
ovo backoj je grat u srbija ili da ne je neko selo pa nemogu da nacem na mapu
Uzmi geografsku kartu bivse Juge i pogledaj gdje je u Hr Vukovar odmah preko Dunava ti je BAČ
:ppozdrav:
 
Ispod Odžaka je

karta03.jpg
 
evo u HR-Pula covjek prodaje 160 komada po 140000kn.sta je ovo pocela rasprodaja blaga :sta:
 
pozdrav.

koliko kod vas kostaju jaganjci blizanci, i da li ih uopste prodajete ili ih cuvate?
 
Nazad
Vrh