Trenutne cene na tržištu (ovce, koze, i tsl.)

Evo čitam postigli smo važan trgovinski sporazum sa Albanijom. Uvozicemo jagnjad i koze a izvozicemo svinjetinu. Sramota od ove nazadnjacke bagre sta se radi.
 
Evo nekih vesti iz Kanade {sestra mi zivi tamo i na hobi farmi gaji ovce}cena jaganjaca je 3.6 dolara paund a to je 400 i nesto grama ako sam ja razumeo tako da jagnje od 33kg izadje otprilike 260 dolara .U poredjenju sa nama to je skoro duplo skuplje a cene kilograma kukuruza i bale deteline su otprilike kao i kod nas,putuj Evropo nemoj cekati na nas:sjasi:
 
Tasta resila da proda par jagnjadi ( 35-40kg ) i ovna (star 2 god ) pa me zamolila da se raspitam o ceni .

Ako neko zna a ima dobre volje da nam ovde saopsti bio bih mu zahvalan
 
Ovan ako je škart oko 100 din po kg. A moze biti i malko vise ako je priplodni. A jagnjad od 200 dinara po kg pa nagore kako je ko raspolozen da plati. Realno oko 2 evra.
 
Eto nisam bio ni daleko. Kada sam mislio realno, mislio sam koliko potencijalni kupci žele da plate. Korektni kod nas placaju 250 dinara jagnjad u ovom trenutku. Pojedini slucajevi kada je aktuelna kupovina ide na 300 i vise. Ovcu je meni platio 100 , dva veca jagnjeta 260.
 
Bogami slaba vajda od toga. Ja imam 20 jaganjaca za prodaju, za priplod ne racunam vise, niko i ne pita ni za klanje. Znam trojicu ljudi u okolini, imaju 400 jaganjaca, spremili za Bozic, al nesto slaba vajda i kod velikih klanicara po njihovoj prici.

Послато са HTC Desire 630 dual sim уз помоћ Тапатока
 
Ovan star 15 mes , tezine 90 kg sa velikim rozi . ( tako mi kazu )

Koliku cenu mogu da ocekuju ?
 
Kako se krecu jaganjci? Jako slaba traznja, imam ponudu na 280din li bez papira. Neki iz bosne. Ovde kod nas svi cekaju uskrs(trlic,djurdjevic).
 
Prodao danas 25komada uglavnom wirtemberg po 280din/kg, prosek izasao 29kg. Ovo je cena bez papira za subvenxije, drugi nudili 260+papiri. Ali nisam jos dobio ni za proslu godinu, tako da su otisli ovako.

Послато са Redmi 6A уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh