Brama (Brahma)

Milan BMK

Član
Učlanjen(a)
5 Dec 2010
Poruka
60
Lokacija
Bezdan
Otvaram temu da bih se malo upoznali sa ovom rasom zivine....evo nesto slika:
2hnw95z.jpg

30i9bh5.jpg



2641agx.jpg





1zlr68i.jpg
 
Zdravo svima,
ja sam Marko iz Kragujevca,

kao prvo svidja mi se ova tema.


imam jedno pitanje,
gde se mogu nabaviti oplodjena jaja rasnih kokosaka,
na primer brama kokosaka,
ja bih ih onda izlegao u inkubatoru.


ako neko zna zaista bih bio zahvalan za informaciju.

veliki pozdrav.
 
markoni22 je napisao(la):
Zdravo svima,
....................................
na primer brama kokosaka,
ja bih ih onda izlegao u inkubatoru.
veliki pozdrav.

Pozdrav, oplođena jaja mozes nabaviti od bilo kod postenog odgajivača, u tvom kraju 100 % ima odgajivača zivine, tako da se pre svega trebas malo raspitati...Ukoliko ne poznajes prodavca-nemoj da kupujes jaja bolje uzmi piliće (kad kupis piliće znas sta si uzeo, a na primer moze se prepoznati i pol kod jar.Brama tako da imas jedan problem manje)...Nazalost ima pokvarenih ljudi koji promućkaju jaja pre nego sto ih nekome prodaju,tako da od njih nemas nista...Cena jajeta je oko 100 din, a pile je duplo skuplje tj. kosta 200 din...to je cena kvaliteta, a ujedno i primer za odnos cene izmedju jaja i pilića...
Srećno.....(prijateljski savet: jeftinije je uzeti piliće, onda znas sta kupujes).. :ppozdrav:
 
Milan BMK je napisao(la):
Otvaram temu da bih se malo upoznali sa ovom rasom zivine....evo nesto slika:
......................

Milane,
lepo Tema nije postojala, ali pored ovih fotografija, trebalo je nešto reći, narapviti uvod, o rasi Brama, (pogledaj kako drugi to uradili kod ostalih rasa).

:ppozdrav:
 
ok...znam za to...radim na tekstu, pa ću ga ubaciti...bolje prvo da ga sredim na računaru lepo...nego da napisem bilo sta...na forumu...Pozz
 
Brama (Brahma) rasa živine vodi poreklo sa azijskog kontinenta, konkretno istočnog dela Indijskog poluostrva – današnji Bangladeš. Tamo poznatija pod imenom “Sivi Čitagong” (Gray Chittagong). Preneta u Ameriku 1846. godine, a ime Brama dobila po reci Bramaputri (Brahmaputra), čija delta pokriva veći deo Bagladeša. Korišćena u ishrani zbog ukusnog mesa, ali i kao dobra nosilja sa dugim periodom nošenja, uključujući i zimu. Danas se uglavnom gaji kao ukrasna živina.


Klasične boje su svetle i tamne. Dok su mlade imaju jarebičastu boju (kod jarebičaste Brame) i žuto kolumbija boju (kod bele Brame).
Crna jarebičasta boja pojavila se tek pre nekoliko godina. Kod te boje je, tamo gde je lepa plava boja kod plave jarebičaste, kod nje se pojavljuje crna boja. Zlatne nijanse su nešto svetlije.
Do sada su priznate boje Brame u krupnoj rasi: svetla Brama, tamna, žuta kolumbija, plava jarebičasta, crna-jarebičasta.


To je dobroćudna, mirna rasa, ali znaju da budu temperamentni. Pronose tek u sedmom, a ponekad u osmom mesecu.
Težina:
- petao 3,5 - 5 kg,
- kokoška 3 - 4,5 kg

Jaje za nasad:
- 53 grama
Boja ljuske jajeta:
- žućkasto-braon,
- žućkasto-crvena

:ppozdrav:
 
Trebale bi biti zute, ako se nevaram...ima ih u dosta boja...nego sto se tiče kvaliteta (nisam stručnjak), ali mogu ti reći da su dobre...od koga si ih nabavio...posalji mi u pp..
ova prva koka je bolja, ona iza ima kratke noge, a petlić se nevidi bas najbolje...ubaci jos slika..
Ja imam 100-tinjak jaja od mojih jarebičastih, posto nemam inkubator počeo sam bacati jaja vijetnamcima...jbg...uvek neko s*anje...
Ajd :ppozdrav:
 
Da ovo je zuta Brama ali je neko zove i kolumbia,imam i ja ovakve primerke,prvom prilikom budem imao vremena slikacu pa cu da postavim :ppozdrav: pozzz
 
evo još slika brama pod imenom kolumbijke (ako sam dobro razumio objašnjenje) kakve su vaše nosilice ove su moje da sada iznjele 30 jaja a počele su nesti 1.01. i kad su jaja zrela za dalju reprodukciju :cao:



24ewc48.jpg


21d53rc.jpg
 
moje su snele 110 jaja u periodu od 1 februara, pa do danas, ali ja imam 6 koka....to je zuta brama samo sto neki dodaju kolumbija zuta....ali skraćeno samo zuta, lep i dobar ti je petlić..
 
p3040163.jpg


Ovo je moja brama koja je pokojna kao i sva živina sa slike. Zaklana je zbog toga što snese 5-7 jaja i raskvoca se. Vidite tu je bilo italijanki, vijandota, domaće i ona. Šta mislite o kvalitetu brame ? Pozdrav!
 
S obzirom da je oktobar a tek pre nekoliko nedelja smo stigli u selo koje koke bi mogla sad da nabavim a da im ne smeta zima i da nose jaja
 
@mala

Idite u temu : "Koke nosilje, hrana, oprema....", u toj temi je clan @SAMA postavio juce vrlo kvalitetan post koji ce Vam puno pomoci. Ako i dalje bude bilo nejasnoca, slobodno pitajte.:ppozdrav:
 
Brama (Brahma) rasa živine vodi poreklo sa azijskog kontinenta, konkretno istočnog dela Indijskog poluostrva – današnji Bangladeš. Tamo poznatija pod imenom “Sivi Čitagong” (Gray Chittagong). Preneta u Ameriku 1846. godine, a ime Brama dobila po reci Bramaputri (Brahmaputra), čija delta pokriva veći deo Bagladeša. Korišćena u ishrani zbog ukusnog mesa, ali i kao dobra nosilja sa dugim periodom nošenja, uključujući i zimu. Danas se uglavnom gaji kao ukrasna živina.



Klasične boje su svetle i tamne. Dok su mlade imaju jarebičastu boju (kod jarebičaste Brame) i žuto kolumbija boju (kod bele Brame).
Crna jarebičasta boja pojavila se tek pre nekoliko godina. Kod te boje je, tamo gde je lepa plava boja kod plave jarebičaste, kod nje se pojavljuje crna boja. Zlatne nijanse su nešto svetlije.
Do sada su priznate boje Brame u krupnoj rasi: svetla Brama, tamna, žuta kolumbija, plava jarebičasta, crna-jarebičasta.



To je dobroćudna, mirna rasa, ali znaju da budu temperamentni. Pronose tek u sedmom, a ponekad u osmom mesecu.
Težina:
- petao 3,5 - 5 kg,
- kokoška 3 - 4,5 kg

Jaje za nasad:
- 53 grama
Boja ljuske jajeta:
- žućkasto-braon,
- žućkasto-crvena

:ppozdrav:

kako se zove boja brahma na 3 sliku? jel to crno ili zlatna jarebicasta?? (gold partridge)

a kako bi se ova zvala? (silver partridge) jel to srebrna jarebicasta?? http://www.google.nl/imgres?q=zilverpatrijs+brahma&hl=nl&rlz=1R2ADRA_nlNL420&biw=1366&bih=592&tbm=isch&tbnid=t13e4MvirnANLM:&imgrefurl=http://www.kippenencyclopedie.nl/php/index.php%3Ftitle%3DBrahma&docid=LIdi7sCaByqI2M&imgurl=http://www.kippenencyclopedie.nl/php/images/thumb/b/bf/Brahma_Meerzomig_zilverpatrijs_haan.jpg/300px-Brahma_Meerzomig_zilverpatrijs_haan.jpg&w=300&h=225&ei=65TET-f-Fs2GswbYhuS9Cg&zoom=1 neznam kako bi drugciji stavila slike
300px-Brahma_Meerzomig_zilverpatrijs_haan.jpg
 
giugia lepe su samo 1 koka nema perije na prstiju a petao mi je jako lep. koji broj prsten nose (ili kako se to zove)
 
Nazad
Vrh