Izdavanje državne zemlje u zakup

Na imanjima je uposleno od prilike (norma za vecinu imanja) 1 traktorista na oko 100ha, plus knjigovodje, portiri, mehanicari... dok kod lokalnih tajkuna na cca 1000ha NIKO osim ukucana nije zaposlen.
 
Kod mog familijaša sve u domaćinstvu povezali sa vlasništvom i zakupom kako bi dobio što manje na osnovu stočarstva, a dotičnima nemogu da povežu. Sve se može samo da se hoće.
 
@NA
Ja ne znam za ovakav slucaj. Oni jeste da imaju 1000ha ali u 100 parcela i nemoguce je da to urade 2-3 radnika.
 
U našem okruženju ima bar njih troje što rade preko 1000 ha i sve do jednog imaju bar 5 radnika. 2-3 su u stalnom radnom odnosu, a ostali su leteći.
U okruženju takodje imam dve zadruge i tamo oko 20-ak njih dele kolač sa po 500 ha (odprilike).
 
I ja bi se slozio sa nekima da su lokalni tajkuni gori od ovih drzavnih! Kada bi im se pruzila prilika vrlo rado bi prihvatili 25-30 000ha sa 2 neprijavljena radnika da nemaju ljudi velike izdatke :haha:
 
@Maxa
Nasi tajkuni rade i privatne zakupe. Tu tesko da je prosek veci od 3kj. Meni je prosek 3. Kada se uzme i drzavna tesko navuku na 10ha.
 
Kod mene u selu je za 18 januar raspisana licitacija. Za licitaciju ima samo oko 100 hektara. Od tih 100 xa pola su trnjaci, drugu polovinu cine; močvare (kako piše u papirima), livade, pašnjaci, njivice ojebine od 10-20 ari gde su nekad davno bili putebi pa ih sada nema, ii takodje zemlja koju su ljudi menjali sa zadrugom i spreveli gruntovno a ne katastarski, i to se sad vodi u katastru kao drzavno i to je na licitaciji, naravmo ne moze se to licitirati jer svi znaju da je to menjano i da ljudi to rade duzi niz godina unazad samo sam hteo reci sta se prodaje. Pocetna cena je od 5.000xa do 22.000xa.
 
Kod nas je 16.01. licitacija i prvi put od kada se vrsi licitiranje bice zemlja klasirana i tako ce i cene ici od 34000-64000din/ha po klasi zemljista.
 
Код нас било свега 4Ха слободне за лицитацију, узели на равне части кумашин и ја....иначе почетна цена за Чалму је била 26000, иначе било је њих пар који су гурали и преко 100 000 динара за хектар..
 
Kod nas krecu od 15-og licitacije, prosecno nema ni 3-40ha po selu obradivog zemljista, pocetne cene vise nego povoljne oko 200e/ha. Od dogovora nema ni reci, prepuna bara...idemo pa cemo videti cija ce zadnja ostati palica.
 
Kod nas su se opametili po tom pitanju,pa se deli na ravne casti svim zainteresovanima. A bilo je godina gde su terali i do 600e hektar.
 
Kod nas 17ili18 januara 300+ hektara u ponudi dvoje nas zainteresovano druga strana nece da se dogovara.:sjasi:
 
Kod nas licitacija 21og u nacelu ima dogovora oko podele. Videcemo kraj.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ma i ovo je mnogo. Otkad ide izdavanje preko te aplikaije onda se gleda i neki republicki prosek pa je i cena veca, pre je bila oko 10000.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh