Izdavanje državne zemlje u zakup

Kod nas su stocari najbolje prosli dobili najbolje njive za 200e/ha dali odma u pod zakup za 450e/ha jos je najbolji jedan stocar koji dve godine nije placao arendu stigne mu od drzave utuzenje on otisao na sud dao izjavu sa svedocima da on te njive sto je dobio po pravu precega nije ni radio i oprostili mu dug i sada mu opet dali zemlju koju je on odma dao u pod zakup.Nama ratarima ostalo 250ha od toga 30ha neke aluge i rupe pored auto puta gde je vadjena zemlja za isti kad je pravljen.Imali smo neki sastanak mi ratari u globalu dogovoreno je da sve podelimo na ravne casti svako ce dobiti 6-7ha po gazdinstvu.
 
Dobro ste se uspeli dogovoriti, kod nas pola njih jedni sa drugima nepričaju pa nema ni dogovora a kako čujem i zmajevčani se dogovorili da podele na ravne časti.
Da su ovi naši pametni da se i oni tako dogovore bilo bi im pametnije a ne da teraju jedni druge jer uopšte nerazmišljaju kako će proć na kraju
 
Kismarton i njegov predsednik komisije za d.zemlju su pali na uzimanje mita za protiv pravno dodeljivanje d.zemlje, pasce i ovaj ne sekiram se ja, nego sto od toga nema niko koristi.
Kriminal pod zastitom drzave :haha:
 
Kod nas juce bila licitacija za nasu opstinu prvi put da smo se dogovorili za 5min svako je dobio ok 7ha i sve otislo po pocetnim cenama.A licitacija okarakterisana kao visokog rizika 2 policajca u uniformama,4 u civilu i 10 momaka ko planine iz privatnog obezbedjenja.Licitacija zavrsena za nekih sat,sat i po nismo imali mnogo zemlje jer su stocari pokupili sve skoro sto je u opste i sramota sve sto su dobili odma su izdali za 450e/ha drugima,a povrsine su facinantne od 100-200ha pa vidite koliko su ti "muceni"stocari zaradili na podzakup!Danas ide KO.Zmajevo kod njih ce biti gadno mada mislim da je vec gadno posto uveliko traje ali posto sam zauzet nisam stigao da odem najvise me je interesovalo izlaganje Gdin.Dragana Sreckova covek koji kada ga komisija vidi odma im pozli ali pravno potkovan i sa svakim argumentom na svojem mestu to su juce i inspektori u civili potvrdili koji su sedeli do mene kad su culi njegovo izlaganje!
 
Ako im nije potrebna zemja nek prepuštaju drugom kome treba ali ovako da daju u pod zakup lepo da im se nakarika neka lepa cifra da im se zavrti u glavi ako su već tolko bezobrazni. Isto tako bi trebalo i za ostale koji licitiraju velikim gazdama da dobiju dosta veliku kaznu pa nek posle razmišljaju kako će ne ovako svi kukaju kako neki rade po par stotina hektara i psuju ih a posle im se uvuku da ni pertle ne vire. I dok takvi ne svate i ne dođe im iz zadnjice u glavu da oni sebe guraju nazad da bi pomagli gazde a dabiju neku siću da bi bili srećni. Nije ni čudo da posle propadnu ali dok svate već je kasno.
 
Tomo,zato ja ni u snovima ne bih isao na te licitacije.I nasa KO je danas na licitaciji,stocari dobili 80% zemlje,a za ostatak se trenutno grize gomila ratara.Da zlo bude vece,stocari koji su dobili zemlju po pocetnoj ceni,sada su spremni da za ono malo sto je ostalo dizu cenu do besvesti.Najgore je to sto veci deo zemlje stocarima ide odmah u pod zakup.Ono sto se radi nije za moje slabe zivce i zato se drzim po strani.Veceras cu cuti sta se desavalo tamo iz prve ruke.
 
Taj Sreckov je mnoge unesrecio..........dok ne dodje na njega red

- - - - - - - - - -

I zar danas i sutra nisu neradni dani u ovoj drzavi
 
@mirmag kucura je sutra na redu a ne danas
@zmaj pa znaš kako je u ovoj državi a pogotovu u našoj opštini nije im bilo dosta vremena ovih nekoliko meseci što kasne ali su sad kao ažurni pa će sve da odrade na državni praznik
Banda velika
 
Taj Sreckov je mnoge unesrecio..........dok ne dodje na njega red

- - - - - - - - - -

I zar danas i sutra nisu neradni dani u ovoj drzavi
To znam bilo je o njemu i na TV-u ali opet ko je u toj prici kriv?Pa zakon oni su mu to dozvolili ali mene je samo odusevilo njegovo izlaganje i prezentacija nacina na koji nas opstine sa komisijom za izdavenje drzavne zemlje krade i pravi majmunima!
Neradni dan jeste ali sto kolege rekose treba da odrade to pa ce da se zrtvuju da bi ispalo kao oni su svoja dva neradna dana reskirali zarad nas ratara,a sto je ovaj posao trebalo da odrade u martu 2016god. i nas ratare da uvedu u posed do 01.10.2016.g.to nikom nista ko nas jebe sada cemo da oremo i spremamo,a zna se kakvo je prolecno oranje sa prinosom.
 
Pozdrav!Koja je fora sa izdavanjem drzavne zemlje za investitore?Jedan biznismen iz grada uzeo je od jedne zene 2jutara za tih2jutara dao 12.000e izbusio 2bunara i sad podneoo je da dobije drzavnu zemlju na 30god i to drzavne parcele iz naseg sela msm da ima 90ha a ako uzima i donju stranu gde pripada Vrscu onda ce imati skoro 200ha mozda i vise
 
Pozdrav!Koja je fora sa izdavanjem drzavne zemlje za investitore?Jedan biznismen iz grada uzeo je od jedne zene 2jutara za tih2jutara dao 12.000e izbusio 2bunara i sad podneoo je da dobije drzavnu zemlju na 30god i to drzavne parcele iz naseg sela msm da ima 90ha a ako uzima i donju stranu gde pripada Vrscu onda ce imati skoro 200ha mozda i vise
I sada nista jer bez ozbiljnog biznis plana nema drzavne zemlje toliko sam ja shvatio. Oni hoce drzava da vidi da se podizu preradjivacki kapaciteti a ne bunar i zalivanje , barem tako vele

Nada poslednja umire.
 
Da li postoji zakup po pravu prečeg za tov junadi? I da li ima uslov oko broja grla ili nečeg drugog?

Послато са LG-H650 уз помоћ Тапатока
 
Postoji moras imati prijavljeno toviliste i mislim da je minimum 15grla da bi mogao da dobijes po pravu precega.
 
Fora je da bude pravno lice,i da ima otvoren preradjivacki kapacitet,a tu obicni ljudi nemogu da prismrde.
 
I sada nista jer bez ozbiljnog biznis plana nema drzavne zemlje toliko sam ja shvatio. Oni hoce drzava da vidi da se podizu preradjivacki kapaciteti a ne bunar i zalivanje , barem tako vele

Nada poslednja umire.

LordOgy:
Ma podneo je i biznnis plan,kralj bakra je u pitanju neka njegova firma zainteresovana za nase parcele zbog dizanja vocnjaka na velikim povrsinama
 
Imam tovilište za 45 grla, vodi se na oca gazdinstvo. Ove godine otvaram i na sebe i nemam pravo na subvencije 2 god. Da li to važi i za zakup zemlje?

Послато са LG-H650 уз помоћ Тапатока
 
Ne vazi idi do trezora i raspitaj se posto ce uskoro poceti dodela drzavne zemlje po pravu precega za 2018 godinu.Vidi sta ti je bolja solucija toviliste ili farmu posto za farmu moras imati legalizovan objekat,dva ulaza i izdjubriste 50m od objekta.
 
Zakasnio si za 2018god jedino za 2019 mozes da se prijavis,i prijavis da imas tov junadi brzo ces resiti jer ako prijavis farmu ima da se nacekas par meseci dok ti se legalizuje objekat bla bla bla...Ja sad treba isto da registrujem za krmace i da legalizujem taj objekat.
 
Nazad
Vrh