Izdavanje državne zemlje u zakup

:cool:...jedino što se mora zaštititi i vratiti ukoliko je već privatizovano je zadružna imovina....zahtevi za restituciju su neopravdani, to je poništavanje agrarne reforme, oduzimano je narodnim neprijateljima...:cool:
Ta je odluka ponistena 90ih. Nije ni cudo gde smo kad je ovoj drzavi neprijatelj svako ko je imao vise od 17 jutara,a prijatelji te drzave su bili neradnici koji su dobili na poklon zemlju,kuce,stanove i drugu pokretnu i nepokretnu imovinu.
 
Ta je odluka ponistena 90ih. Nije ni cudo gde smo kad je ovoj drzavi neprijatelj svako ko je imao vise od 17 jutara,a prijatelji te drzave su bili neradnici koji su dobili na poklon zemlju,kuce,stanove i drugu pokretnu i nepokretnu imovinu.
I uglavnom brže-bolje prodavali zbog socijalnih davanja,za koje nije bilo potrebno raditi da bi se dobili
 
Almeks dobio 200tinak ha u Crepaji drzavne zemlje na osnovu krava.E sad dali te krave seta tamo vamo gde su licitacije ili ce zaista da funkcionise ta farma videcemo_Ocito da treba coveku.
 
Ne premesta,ima ogroman broj krava i u Mramorku,na Starom Tamisu...neznam u Kacarevu sta je bilo sa farmom.Ali ima ih ogroman broj koji mrse muda sa tim.
 
Jel vi meni verujete da je covek dobio 82 ha i to na koze, ima trideset krava valjda a ostalo su mu koze, kako mi sad da se bormo protiv takvog predsednika opstine, najvise su dobili ceoni ljudi SNS-a.
 
Celni ljudi SNS.Krajnje vreme da se shvati da niko ne ulazi u politiku da bi drugom doneo dobro vec prvenstveno sebi i DRUGO,politika je najveci biznis,i kad ti sve ladje potonu tu mozes naci sansu jos neko vreme dok se totalno ne ocerupa drzava.Ko misli drugacije neka kze ko ne misli neka se zahvali slobi .
 
Kakva koicindencija, i kod nas u opstini najvise dali stocarima. Ruku na srce ima onih koji imaju stoke, ali ima onih kojima se ni farma ne zna gde je.
 
Pravo prečeg zakupa na osnovu stočnog fonda bi ja momentalno ukinuo,to je najžešća mućka,pogotovo pravna lica

:cool:...verujem da ima zloupotreba...siguran sam da ih ima....

...ali i dalje ne vidim razlog za ukidanje tog prava...???!!!...

....sprečiti zloupotrebe, trajno sankcionisati prekršioce...a povećati broj hektara po uslovnom grlu u cilju povećanja stočnog fonda...

... i da, naravno, ne vidim smisao davanja tog prava privrednim društvima...to ograničiti strogo na individualne poljoprivrednike...:cool:
 
U opstini B. Petrovac svu zemlju dobili stocari . Ratarima , malim gazdinstvima nista nije ostalo . Ito je skupstina opstine donela odluku na osnovu jednog telefonskog poziva ko zna od koga i odakle, kazu iz beograda .:sta:
 
Ako je neko stocar nek mu drzava garantuje otkupne cene proizvoda,nek mu da povoljne kredite za tovilista,izmuzlista,hladnjace i sl sto im je potrebno...
Ne razumem zasto od stocara prave ratare ?
 
Koliko smo mi jadan narod,zbog sitnih partijskih interesa pojedinci podrzavaju rasprodaju NASE zemlje


vidim neki genijalci npr. @ca clues brane ovakvu odluku pa bih ih molio da mi odgovore na ova tri pitanja!


1.Zbog cega se zemlja ne ponudi javno na licitaciji - mozda ima neko ko bi platio malo vise od 7000 i 10 000 za hektar?


2.Tvrdite da ce arapi ostvariti 5 puta veci prinos/zaradu tako sto ce izvoziti gotove proizvode? Jakooo zanimljiva tvrdnja - da li mozemo znati gde ste to procitali, jer bi to sa sobom povlacilo izgradnju cele preradjivacke industrije sto zvuci kao ludosttt.


3.Da li je neki drzavni dogovor potpisan u veoma sumnjivim okolnostima pravno iznad ustava nase drzave? (da se zemlja ne sme prodavati strancima)


Ono sto je sigurno u ovoj transakciji ce neko doooobro napuniti svoje dzepove i verovatno obezbediti nacin finansiranja partije za duzi niz godina...
 
Nazad
Vrh