Izdavanje državne zemlje u zakup

u nasoj opstini postoi klauzula da nemozes licitirati vise od 30ha. jedino ako je tabla veca od 30ha pa je onda licitiras celu. tako da ovi bogatasi seoski imaju vise gazdinstva sto u kuci sto rodbina i prijatelji, tako mogu celu licitaciju u svom mestu pokriti. i onda dzaba klauzula kad oni odredjuju dal ce se smilovati da puste nekom jos da dodje do malo zemlje...to je prava slika i to svi znaju al briga njih samo da se radi 500-600ha. ostali nisu bitni.
I onda kad dodu kući sa njive dase presvuku i po hranu jer zive na njivi dabi stigli sve da urade nadu kući pismo i ZENA pise ja odoh a ti radi svoju zemlju:haha:jel ima i toga bar tako se nešto čulo kod nas :ppozdrav:
 
Sem majke ostale žene su promenjiva veličina.Ode jedna dođu dve i tako.Nek mi decu ne dira ,a ona ako joj se ide daleko joj moja kuća.
 
Da li neko ima informaciju sta je potrebno da bi neka farma imala pravo preceg zakupa drzavnog zemljista? Tj. sta je potrebno od papira?
 
Recimo uverenje od vodoprivrednog preduzeća i opštinske komisija da na parceli ima zalivni sistem ili drenažu.
Pa recimo uverenje opštinske komisije o posedovanju uslovnih grla......
 
takoje kad nekom malo 24h da sedi u traktoru on bi da dan ima 25h a zena:cool:ode nije da nema zena al mislim daje to sramota za čoveka..znači da on nevalja u nekom smislu..
 
vidim da se isto deslo i kod nas pocetna cijena je bila 178,3 € a max 228,3 u kolicinu dobijene zemlje uticali su razni aktori kao npr:mehanizacija,stoka,djelatnost,godine rata itd al tu se ubacuje MILKOS koji trazo 1000 od 2000 ha koje mora da dobije jer je dobio odobrenje od federalne vlade a opstinska valda dijeli zemlju onda su tu nastale razne pobune poljoprivrednika da je policija intervenislala da su puske bile na parcelama da su se masine istjerale s parcela od tog vratili su samo 150 ha od onih 1000 trave s tim da otave kosi milkos jer ima papire za tu zemlju a ostali dio zemlje 1000 ha je podijeljen da svi dobiju pomalo tako da je nekima oduzimano i davato drugima sto je pomalo i dobro da su svi bili zadovoljni ali tu se javlja problem da neki nisu zadovoljni al ugovori se potpisuju na 10 godina a dosad je bilo godisnje pa su neki uzeli sikare i ocistili pa posijali kukuruz, nigdje nije sjajno al mislim da sam dobro proso bolje uradit manje zemljista kako treba nego puno a sfuserit
 
Da li je drzava/opstina u obavezi da, prilikom uvodjenja zakupca u posed zakupljenog zemljista, izvrsi i omedjavanje izdatog zemljista?
 
Nazad
Vrh