Izdavanje državne zemlje u zakup

Sa stocarima uvek ista prica u svim opstinama
A i ovi sto ostave zemlju da rade svu stoku rane iskljucivo sojom :bravo:
 
Kod nas semenskim kukuruzom da vidis kakvo je to mleko na ranu da ga stavis ne bi pretekao!Kod nas ima jedan nakupac stokom dobio po pravu precega 42kj zemlje,a nikada motiku u ruke nije uzeo naravno dao je pod zakup za duple novce i briga ga stoka samo prolazi kroz avliju i na prinudna klanja po privatnim klanicama.
 
Ama ljudi nije problem da se stocari pojave na licitaciji, nego je problem to sto zemlju koju su dobili po pravu preceg tj IZBIRALI, daju ljudima sa strane pa im ni to nije dosta nego onda dodju na licitaciju i traze zemlju da je opet daju drugom. E onda preko leta idu po tudjim njivama i kose korov po strnjici da bi imali da prehrane zivotinje.

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Gledam jutros repriziranu emisiju Agro dan gde je utvrđeno da je u Vojvodini pronađno 6000 hektara obradive zemlje koja nije dosad licitirana. Obrađivana sigurno jeste neki su uzeli kajmak ojačali a kako i nebi kad godinama nisu plaćali ništa. Baš me interesuje dali će neko odgovarati za te propuste jer koliko se sećam državna zemlja se licitira od 2007 god. Onda se pitamo kako neko može da plati visoku cenu zakupa.
 
Slazem se da ima svakakvih ljudi i kod jednih i kod drugih, ali sam napsao da bi bilo moralno da stocar ako je dobio po pocetnoj ceni i jos mogao da bira parcele da ne izlazi na licitaciju i trazi preko leba pogacu. Za stocare znam da daju u podzakup dok ni za jednog ratara nisam cuo da to radi.
 
Ma da stočari su najveći problem pri izdavanju državne zemlje.Kada bi se ukinulo pravo prečeg svi bi sledeće godine dobili tačno onoliko koliko kome treba i po daleko nižoj ceni naravno.Ne daj bože da su problem koje kakvi tajkuni koji rade par hiljada ha, pa izlicituju zemlju na 90 000, a onda se vansudskim poravnanjem dođe do cifre koja zna da bude manja i od cene koju plaćaju stočari.Ili što se licituje za bog zna koga i odakle.Ili što nabijate cene jedni drugima pa ha livade ode sa 1150 dinara na 11500 i slične stvari.
Ako neko ne konta bio sam sarkastičan.
Reda treba napraviti naravno, ali treba krenuti iz svoje avlije.
Ne mogu da se otmem utisku, ali mi se čini da su ljudi bili najzadovoljniji pre dve godine kada je bio dopušten slobodni lov na zemlju, pa ko sta uhvati(uzore).
 
  • Like
Reagovanja: siz
Slazem se da ima svakakvih ljudi i kod jednih i kod drugih, ali sam napsao da bi bilo moralno da stocar ako je dobio po pocetnoj ceni i jos mogao da bira parcele da ne izlazi na licitaciju i trazi preko leba pogacu. Za stocare znam da daju u podzakup dok ni za jednog ratara nisam cuo da to radi.

Au druže,jesi ti toliko naivan,ili se samo praviš,jesi ti čuo za licitiranje u korist trećeg lica,pa toga ima na svakom ćošku. Ćak je bio i prilog na TV Vojvodina kako ne mogu da se izbore sa tim problemom.
Kad nešto hoćemo da isteramo ,opravdamo znamo se praviti veoma neobavešteni:sta:
 
Ma da stočari su najveći problem pri izdavanju državne zemlje.Kada bi se ukinulo pravo prečeg svi bi sledeće godine dobili tačno onoliko koliko kome treba i po daleko nižoj ceni naravno.Ne daj bože da su problem koje kakvi tajkuni koji rade par hiljada ha, pa izlicituju zemlju na 90 000, a onda se vansudskim poravnanjem dođe do cifre koja zna da bude manja i od cene koju plaćaju stočari.Ili što se licituje za bog zna koga i odakle.Ili što nabijate cene jedni drugima pa ha livade ode sa 1150 dinara na 11500 i slične stvari.
Ako neko ne konta bio sam sarkastičan.
Reda treba napraviti naravno, ali treba krenuti iz svoje avlije.
Ne mogu da se otmem utisku, ali mi se čini da su ljudi bili najzadovoljniji pre dve godine kada je bio dopušten slobodni lov na zemlju, pa ko sta uhvati(uzore).

Ovo je direktna korupcija, jer kako obasjniti da nesto si platio 90.000din a kasnije si se nasao zbunjen, sludjen, lud i sada hoces za 20.000din. Kada imas podrsku u politici sve moze.
 
Au druže,jesi ti toliko naivan,ili se samo praviš,jesi ti čuo za licitiranje u korist trećeg lica,pa toga ima na svakom ćošku. Ćak je bio i prilog na TV Vojvodina kako ne mogu da se izbore sa tim problemom.
Kad nešto hoćemo da isteramo ,opravdamo znamo se praviti veoma neobavešteni:sta:
Kao sto osudjujem stocare koji daju u podzakup isto osudjujem i licitiranje za trece lice, ali mislim da kod stocara ima vise zloupotrebe bar sto se tice nase ko opstine.
 
Kod nas u selu dvojica drze ovce, jedan ima umaticene valjda, dobio 35ha za njih, naravno to je dao nikom drugom do nasem tajkunu i vlasniku zadruge u podzakup...ovaj drugi je dobio 12 ha dao isto tako samo drugom iz lacarka..pindula jel neko zna ko je taj posteni ratar od lacaraca sa foruma...ah da sve lacarci podobijali gro zemlje u Calmi...

A da ne pricam sto se deo zemlje ne izdaje vec partijski prijatelji rade, a da se kao ne zna....
 
Nisu ni svi stočari isti. Ovde kod nas ima puno stoke pa da vidiš kako prođu oni koji rade pošteno. Ja sam od pokušaja da do državne zemlje dođem odustao jer svaki put rezultat je isti. Vijaj papire a kad ti dodele parcele možda dobiješ građevinsko zemljište a možda i 40km od farme. Bojim se da sam podneo još koji put možda bih bio dužan i da im dam nešto svoje zemlje.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
kad ste se razpištoljili,kod nas iduće nedelje licitacija,u mom ko nema ništa,a a drugi ko 100 ha,50 ha,40 ha, itd,nisu teli da parcelišu na 20 ha,eto opštine i to zemlja koju je radila mađarska firma iz Krivaje,tako sam čuo od ljudi iz te ko.Kome je namešteno jer siroma to ne može uzeti jer koja je to lova za zakup.
 
  • Like
Reagovanja: siz
Nazad
Vrh