Izdavanje državne zemlje u zakup

Bojane, to nikad nije bilo niti će biti - pravda nikad ne dolazi sama, i ne postoji nepoznata sila koja se iznenada pojavljuje i rešava stvar - za pravdu se mora boriti i izboriti...

 
Zašto ti deluje neverovatno?
25ha uzme po 107 000, 25ha uzme po 22 000, a 52ha uzme po 15 000 ili manje koje daje nekom u đžep, e onda kad dođe vreme za plaćanje arende ne plati,pap se to vuče do žetve, pa se onda ide na van sudsko poravnanje i plati se prosečna cena koja je bila na licitaciji i kada se sve to lepo podeli dobije cenu bolju nego što si ti licitirao pošteno.
 
Zašto ti deluje neverovatno?
25ha uzme po 107 000, 25ha uzme po 22 000, a 52ha uzme po 15 000 ili manje koje daje nekom u đžep, e onda kad dođe vreme za plaćanje arende ne plati,pap se to vuče do žetve, pa se onda ide na van sudsko poravnanje i plati se prosečna cena koja je bila na licitaciji i kada se sve to lepo podeli dobije cenu bolju nego što si ti licitirao pošteno.

Nisi u toku.Zakup se placa unapred.Te muvacine gde su se ojacale gazde su prosle.
 
Licno mislim da Arapi ne posluju sa gubitkom nego je to predstava za nas. Dok sa druge strane se lova izvlaci.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sticajem okolnosti gotovo svakodnevno gledam njihove useve, a pored jedne smo i komsije.
Psenicu su kosili 20 i nekog jula mada je bila zrela 1.
Kukuruz su sejali 25. maja na parcelu koju nisu pipnuli do 1. maja.
Imaju neku cudnu tehnologiju i svemirske masine koje krase JD traktori serije R (jer M je za sirotinju). O ostaloj mehanizaciji ne treba trositi reci.
Imam utisak da se trude da nemaju dobar rod, ili im je tehnolog-agronom neki sa kupljenom diplomom :osmeh:
 
Danas me zvali iz opstine da me obaveste o ceni zemlje po hektaru i napomenuli su mi da ce zemlja na pravo preceg zakupa mozda ici na 10 godina nama koji drzimo krupnu stoku.
 
Posebno Marjanov tata,čovek ima 89 godina i dobio državnu zemlju na 30 godina.Kad istekne zakup imaće 120 g...Samo u Srbiji:sjasi:
 
Kosuticu losa informacija. :haha: Po klasi je pricala cenu,od 140e do 160e hektar. Ma pun ocin se dobije kad ti odbiju 65% od sledovane povrsine...
 
Nazad
Vrh