Izdavanje državne zemlje u zakup

Ovo sto sam danas video je smeh trojica se prijave za licitaciju izlaze u prvi red i dvojica vicu nije tu,pa zar i toga ima.
 
Ako odustane nema nazad pare za depozit...

Послато са GT-I9195 уз помоћ Тапатока
 
Upravo to je upisala u zapisnik predsednica komisije!
Skrenula im paznju da se ne prave lude izjavom da nisu tu vec mora pisati da odustaju.
E, sad da li ce im se vratiti depozit ili ne to vec ne znam.
 
Ja sam lično prisustvovao na licitaciji gde su bila dva licitanta koji su se pre toga dogovorili da ovaj jedan neće terati drugog. I kad je krenula licitacija ovaj prvi kaže Ja odustajem, na šta mu je član komisije rekao da ako odustane neće dobiti pare nazad, može samo da ne licitira. A to znači da je ovaj drugi morao da podigne za jedan korak cenu i po toj je i dobio jer ovaj nije dalje licitirao... Po početnoj ceni može da se dobije samo ako nema drugih licitanata osim tebe, jer čim vas ima više znači da svi prihvatate početnu cenu i ostale uslove licitacije i onda neko mora da digne za korak gore. Što je po meni i logično, sve si znao pre licitacije i cenu i uslove i onda dodješ na licitaciju i kažeš Ja Odustajem, e pa baća onda nema pare nazad...
 
Pa to i jeste fora odustajanja da nebi krenuo prvi korak, ako je dogovor zasto bi bacali 1000 kinti za prvi korak.

- - - - - - - - - -

Kod nas su sada uveli da za svako nadmetanje ako izlicitiras prilozis Original prepis posedovnog lista i mesto prebivalista iz supa koji kostaju sve zajedno 2000, pa se uplacuj do mile volje.
 
pa znam da ako odustanes onda ovaj drugi ne treba da dize za 1000 din, ali kod nas onda nema ni pare nazad sto si uplatio za depozit.

Послато са GT-I9195 уз помоћ Тапатока
 
Mi smo kod nas to ovako resili ako se 2,3,4 dogovore za jednu tablu da je dele i uzmu po pocetnoj onda od tih 2,3,4 samo jedan izadje pred komisiju i taj uzima tablu po pocetnoj jer ako bi svi izasli onda bi morali za jedan korak dici,a to je vec bacanje para!I nema potrebe da govorimo odustao ili bilo sta ako ne izadjes pred komisiju znaci automatski da si odustao!
Inace to da ne vracaju depozit mislim da je to protiv pravno ne vraca se depozit samo u onome slucaju kada izlicitiras najvecu cenu i onda odustanes,a ko izgubis licitaciju neko da vise od tebe onda svima osim najboljem ponudjacu se depozit vraca pa i da taj dan ne dodjes na licitaciju depozit za sve table koje si uplatio moraju da ti vrate!
 
Depozit se nevraca samo i jedino ako se izlicitira i nakon toga odustane, a sve pre toga se racuna kao da nije izlicitirano i da se odustalo. Jedino sta se gubi je provizija banci za uplatu depozita i nista vise.
 
Pa to i jeste fora odustajanja da nebi krenuo prvi korak, ako je dogovor zasto bi bacali 1000 kinti za prvi korak.

- - - - - - - - - -

Kod nas su sada uveli da za svako nadmetanje ako izlicitiras prilozis Original prepis posedovnog lista i mesto prebivalista iz supa koji kostaju sve zajedno 2000, pa se uplacuj do mile volje.
Kod nas original posedovnog lista moras da prilozis odmah uz svu konkursnu dokumentaciju. Izmedju ostalog prilazes i dokaz da ti je gazdinstvo aktivno u zadnje tri godine i da moras da si mestanin te katasterske opstine naj manje tri godine. Ako kazes da odustajes nemoras da dizes za jedan korak tj za 1000 dinara.Depozit se vraca i ako odustanes pre pocetka licitiranja odredjene sifre. Kako se ovde pise da se gubi depozit ako odustanes ranije, kako kad na primer uzmes prvu sifru i budes zadovoljan povrsinom i ne zelis da uzmes vise zemlje na ostalim siframa za koje si uplatio depozit?. Depozit se gubi samo ako izlicitiras i kasnije odustanes.
 
Nazad
Vrh