Izdavanje državne zemlje u zakup

Nepravda jeste , ali isto tako , sada da nam svima neko oduzme sve , i da svima podjednako , i da sve ide po zakonu od sada , nakon nekog vremena nebi svi imali isto , ni približno.
 
Ja se bavim stocarstvom, i slazem sa sa onim sto @matic kaze, zato sam i dao ovakav predlog. Pogledajte onaj intervju maseg clana koji je u temu o ovcarstvu, da vidite sta kaze. Dok su samo ratari grabili zemlju bilo je ko njoka stocare neka muzu krave i ciste stale mi cemo da radimo zemlju. Sad kad stocari uzimaju zemlju sad je ej oni su tajkuni ovo ono, a svi mi stocari bi najradije da se otarasimo stoke i da sad preko zime mi je jedina briga temp na centralnom grejanju.
Kad su dvehiljade i neke bile prve licitacije drzavne zemlje svi su mogli da ucestvuju pod istim uslovima i ratari i stocari. Istina je da je kod ratara bilo vece interesovanje i da su uzimali vise zemlje samo iz razloga sto su imali vise vremena od stocara koji su bili zauzeti stokom i bilo im je nezamislivo da uzmu np. 50ha zemlje u zakup. Vremenom i stocarima je doslo iz .upeta u glavu pa su se i oni opremili mehanizacijom i modernizovali farme. Samo sada utakmica vise nije ravnopravna i sada stocari mogu prvi da biraju zemlju i to po pocetnoj ceni i mogu kasnije ravnopravno sa ratarima da ucestvuju na licitacijama za zrmlju koja je preostala.
 
Ljudi,nema potrebe da se svadjamo,to ovim lopovima i jeste cilj a mafija i tajkuni saradjuju dok se mi svadjamo.Ja sam bio stocar,vise se tim sportom ne bavim,mislim da ipak treba neki procenat drzavne zemlje da dobiju stocari uz prece pravo a ostalu zemlju da mogu svi bar po nesto da uzmu ko je zainteresovan ali da komisija ili neki zakon to regulise prema potrebama i mogucnostima.Da ne bude kao sad da covek od 80 godina dobija kao investitor zemlju na 30 godina ili da licitira 100 ha ratar bez mehanizacije koji radi inace 5 ha...Mozda je ovo sto pisem utopija ali ovo sto se sad desava je kriminal,kod nas su 650 ha dobili neki lazni investitori,par malih stocara je moralo 35% dobijene zemlje da se odrekne da bi bio namiren jedan ozbiljan tajkun tzv stocar a za nas nije ostalo nista,ni jedan hektar a ima bar 20 zainteresovanih u selu...
 
Vices mali si,a vozis lexiona.
Neznam koliko malih gazdinstava ima lexione .
Neobavešten i kao jedan naš bivši političar. Što se tiče veličine na ovom forumu su mahom mala gazdinstva a po tvom mišljenju verovatno nebi trebalo da se nimalo napreduje. Otkud ti znaš koliko sam ja godina skupljao za taj kombaj i koja odricanja je imala zbog toga moja porodica.
 
Neobavešten i kao jedan naš bivši političar. Što se tiče veličine na ovom forumu su mahom mala gazdinstva a po tvom mišljenju verovatno nebi trebalo da se nimalo napreduje. Otkud ti znaš koliko sam ja godina skupljao za taj kombaj i koja odricanja je imala zbog toga moja porodica.
To je laz.
Gde i kada sam ja to napisao?

Jednostavno,vi necete da prihvatite,da kada kazete,"mi mali",a vi zapravo dosta zemlje radite i opasne masine vozite,vi jeste mali u odnosu na tajfune,tipa miskovic i co.Ali ste vi mnooogo veci nego neko ko radi 20-tak kj i to je jednostavno kao trn u oku.
 
Vidim Sekerus je sve poklopio, i kako mi deluje dok je uplacivao malo ce biti 70-80k. Beljanski takodje sve moguce i nemoguce napada. Palancani ako se medjusobno nedogovore bice varnica. Neznam za ostalo zemljiste, ali u Palanci je uglavnom nikakvog kvaliteta.
Ko ti je domacin u lovu ?
 
Sam ili sa nekim u koaliciji moras sva nadmetanja da pokrijes da bi bio u igri, inaci takvi "gadovi" te pregaze na leru! Zasijaju im oci niti vide niti cuju koga!
 
Idem kod Grujica Dalibora... Znaci i tamo je sekerus vec pustio koren? Kod nas radi dosta privatnog zakupa
 
Ovako to izgleda kad se daje stočarima na jednu godinu
slike.php
[/URL][/IMG]
 
I svi obavezno suncokret, a ako nema ovcara u okruzenju, e onda je tako kako je slikano.

Sve jedno je, ako se daje na godinu dana.
 
Nije kriv ni ratar ni stočar već lokalne samouprave koje bi trebale licitacije da zavše do kraja Oktobra, da bi se osnovna obrada uradila na vreme. Velika je greška što se i dalje zemlja izdaje na godinu dana, zbog toga retko koji zakupac zaorava NPK đubriva.
 
Nazad
Vrh