Izdavanje državne zemlje u zakup

Nemam pojma, nisam se ni raspitivao. Mi ovde nemamo ni ara za licitaciju. Sve su pokupili stocari i Al Rafaved.
 
U Apatinu su objavili oglas za zakup zemljišta u novinama, ali su odmah isti dan povukli novine "Novi glas komune" jer je bila neka greška u oglasu. Posle dva dana se opet pojavio nanovo oštampani // isti // primerak u prodaji. Mada bi paranoidi svašta pomislili u pitanju je bila greška koju su napravili prilikom pripreme novina za štampu.
 
Bila licitacija.Uglavnom svi zadovoljni I sve je po pocetnim cenama.
I kod nas je proslo relativno dobro. Sve po pocetnoj. Mada su stocari uzeli najbolju zemlju pa je dali u podzakup. Na kraju im ni to nije bilo dovoljno nego su se neki od njih pojavili i na licitaciji.

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
I kod nas je proslo relativno dobro. Sve po pocetnoj. Mada su stocari uzeli najbolju zemlju pa je dali u podzakup. Na kraju im ni to nije bilo dovoljno nego su se neki od njih pojavili i na licitaciji.

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока

Ovih dana ce par nas prijaviti nepravilnosti vezane za stocare I par laznih prijava prebivalista.Stocari potpisali izjavu gde im je odbijena samo zemlja u vlasnistvu a pre toga sve prepisali na maloletnu decu.Nisu prijavili povrsine koje imaju ili rade u zakup povezana lica tipa majke,zene,dece,oceva....
Sto se prebivalista tice to cemo traziti od MUP-a da odradi proveru prebivalista za odredjena lica sa naznakom da su izvrsili krivicno delo na osnovu toga.Taj papir koji dobijemo od policije predacemo komisiji za zemljiste I pokrenuti postupak.Ukoliko ne budu hteli da reaguju tuzicemo ih za prikrivanje informacija od javnog znacaja I zloupotrebu sluzbenog polozaja.Moramo da se resimo tih sa strane I ovih stocara koji pored zemlje koju uzmu po pravu preceg jos dodju da nama prete teranjem cene ako im ne damo po pocetnoj.
 
Nece se to ukinuti nikako.

Taj zakon je u interes ovih velikih stocara Matijevic,Almex,Mitros,Tenis kako bi dosli do vece povrsine drzavnog zemljista.

- - - - - - - - - -

Ovih dana ce par nas prijaviti nepravilnosti vezane za stocare I par laznih prijava prebivalista.Stocari potpisali izjavu gde im je odbijena samo zemlja u vlasnistvu a pre toga sve prepisali na maloletnu decu.Nisu prijavili povrsine koje imaju ili rade u zakup povezana lica tipa majke,zene,dece,oceva....
Sto se prebivalista tice to cemo traziti od MUP-a da odradi proveru prebivalista za odredjena lica sa naznakom da su izvrsili krivicno delo na osnovu toga.Taj papir koji dobijemo od policije predacemo komisiji za zemljiste I pokrenuti postupak.Ukoliko ne budu hteli da reaguju tuzicemo ih za prikrivanje informacija od javnog znacaja I zloupotrebu sluzbenog polozaja.Moramo da se resimo tih sa strane I ovih stocara koji pored zemlje koju uzmu po pravu preceg jos dodju da nama prete teranjem cene ako im ne damo po pocetnoj.


To za prijavljivanje povrsine to ne mozes sakriti nikako,jer ti kad predajes papire za zahtev po prava preceg zakupa pored silnih papira treba na jedan papir da pravis kao neki punomoc da dozvoljavas da ti ovi sa vlasti preturaju po svim dokumentima i tu ti sve nadju. Tako se to desilo kod nas svih stocara koji smo predali.
 
Ovih dana ce par nas prijaviti nepravilnosti vezane za stocare I par laznih prijava prebivalista.Stocari potpisali izjavu gde im je odbijena samo zemlja u vlasnistvu a pre toga sve prepisali na maloletnu decu.Nisu prijavili povrsine koje imaju ili rade u zakup povezana lica tipa majke,zene,dece,oceva....
Sto se prebivalista tice to cemo traziti od MUP-a da odradi proveru prebivalista za odredjena lica sa naznakom da su izvrsili krivicno delo na osnovu toga.Taj papir koji dobijemo od policije predacemo komisiji za zemljiste I pokrenuti postupak.Ukoliko ne budu hteli da reaguju tuzicemo ih za prikrivanje informacija od javnog znacaja I zloupotrebu sluzbenog polozaja.Moramo da se resimo tih sa strane I ovih stocara koji pored zemlje koju uzmu po pravu preceg jos dodju da nama prete teranjem cene ako im ne damo po pocetnoj.
Drug moj ne branim nikog ali ste svi tako radili-prebacivali gazdinstva dok su bile subvencije veće.Što se onda niko nije pojavio da se protiv svih koji su mućkali podnesu prijave.Čak su i dobijali povraćaj od 60% na traktore od države (članovi njihovih porodica).Pošto država sada nema para ja bih to sad sve uradio retroaktivno i da vidiš kako bi se napunio budžet i onda bi se videlo šta bi kome ostalo.Čast izuzecima.Javiće se oni koji se pronalaze a ima ih mnogo.
 
Nece se to ukinuti nikako.

Taj zakon je u interes ovih velikih stocara Matijevic,Almex,Mitros,Tenis kako bi dosli do vece povrsine drzavnog zemljista.

- - - - - - - - - -




To za prijavljivanje povrsine to ne mozes sakriti nikako,jer ti kad predajes papire za zahtev po prava preceg zakupa pored silnih papira treba na jedan papir da pravis kao neki punomoc da dozvoljavas da ti ovi sa vlasti preturaju po svim dokumentima i tu ti sve nadju. Tako se to desilo kod nas svih stocara koji smo predali.
licno znam stocara kome je umanjeno 7 ha sto je prijavio a na deci ima oko 50ha.Potpisuje da dozvoljava proveru ali ona nije odradjena.
 
Daj boze da nesto uradite ali cisto sumnjam. Tu su svi povezani i svi dobro podmazuju tamo gde treba tako da to ide jako lepo.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Nema od toga niš,samo podatak ,a to je isto u svakoj opštini,da se policajci odn. njiove gospe uzimaju zemlju za šećeraše ili slične,ja znam dva slučaja takva,jedan bio,drugi isad će biti ,a treći nije prošao jer je zemlja trebala i arapima.A znam i da su je za iste uzimali na lažnu adresu pomoću komisije,i znam člana ovog foruma čija je majka na svoje ime uzimala zemlju za take samo ona preko punomoćnika tj. svog supruga,a i taj član ovog foruma je uzeo min.20 ha za šećeraše,cela famili.
 
licno znam stocara kome je umanjeno 7 ha sto je prijavio a na deci ima oko 50ha.Potpisuje da dozvoljava proveru ali ona nije odradjena.

Ta provera se radi u BG...Ovde kod nas ima 20stocara i svima je ukinuto prava preceg.Ali naravno uvek mozes naci rupe u zakonu,kao sto su svi prebacivali po 20ha na svim gazdinstvima tako i ovde se rad
 
I kod nas je proslo relativno dobro. Sve po pocetnoj. Mada su stocari uzeli najbolju zemlju pa je dali u podzakup. Na kraju im ni to nije bilo dovoljno nego su se neki od njih pojavili i na licitaciji.

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
Imaju pravo da se pojave i da licitiraju. E sad koliko je to moralno to je drugo pitanje.
 
Nazad
Vrh