Izdavanje državne zemlje u zakup

U 99% slucajeva upravo te velike boli ,daleko vise od nas ostalih,svaka 1000rsd vise na pocetnu cenu.Znam i svestan sam da nema sanse da uzmem ako se neki od njih ustremi na to parce.Ali neka i ONI budu svesni da cu ici sa daleko vise gazdinstava,da cu pokriti svaki broj licitacije i da cu ih terati svaku parcelu do cene posle koje ce se morati doplatiti do 50% izlicitirane cene.Tako ne mislim samo ja nego mnogo nas.
Ovim putem im to porucujem jer znam da ce cuti od svojih satelita koji su ovde svaki dan kao gosti i samo prenose informacije.
 
Coci, ukidanje PIO uslova je mač sa dve oštrice, ide na ruku malima, a šteti srednjima.

Može pomoći određenom broju seljaka da licitira u prvom krugu susedne parcele, a u drugom krugu da licitira obližnje parcele, a dosada nisu imali pravo.

Da tako raste pritisak na srednje krupne, a velike ne tangira mnogo, mada im može pomoći za mahinacije.



Šta mislite, da li običan seljak kome je neka državna parcela na usput ili u komšiluku ima i koliko ima ekonomske opravdanosti da prejaše gazde na licitaciji. Onaj čuveni termin "prosek arende".
 
Svi mi za sebe znamo koliko i kako mozemo.Svako od nas je dovoljno pametan da zna koliko mu ostaje sa ha u prosecnih ili zadnjih 5 godina.Svako od nas zna koliko ima jeftinih zakupa i koliko ima zemlje u vlasnistvu kao i koliko to navedeno zeli dodatno opteretiti.Kad sve to znamo, znamo i, koliko nam se isplati platiti zakup.Na sve to jos zemlja nije zemlja.Tesko se moze uporediti i u dva sela ,a kamoli dva okruga ili dalje.
Verujem da ovde nema ni jednog medju nama koji ce raditi a da zna da mu je sansa da bude u minusu daleko veca nego da bude u plusu.
Znam ja da ponekad proradi inat.Znam po sebi.Znam i da ce proradi i pored svega ovoga sto pisem i sto svi mi znamo.Mozda to i nije inat nego neki revolt.Revolt da ja ne mogu uzeti 20ha a nekom je malo i svih 500ha. Kao da njihova deca toliko vise jedu ili im je **greška mekse pa ne mogu u drugi auto sem brendiranog dzipa.
Ali opet kazem bice kako bude ,a nama ni do sad dobro bilo nije ,pa ako tako i ostane gde smo tu smo.
 
Pa od dogodine krece prodaja drzavne zemlje strancima i verovatno dok je zemlja u zakupu ne moze da se proda,a verovatno i prave luft za penisa!
 
ako penis bude orao i radio ko arapi onda ce nam biti bolje sa malo zemlje ne go sa puno, jer ovi bas slabo imaju neke vrhunske njive.. sve su zapustili, pa verujem da ce i robe biti manje, a onda bi trebalo da nasa bude skuplja

- - - - - - - - - -

diklofen onda nisi bas mali kad ces ici sa vise gazdinstava, a cemu vise gazdinstava kad nema limita na kolicinu ha
 
Restitucija je jos u toku....

daj gumeni ne lupaj i do sada je bila restitucija pa je bilo na 3 godine za 90 posto parcela.. namestaju fino kod nas nisu jesenas dozvolili 2 krug a ostalo 2000 ha... i onda to lepo doso investitor i papa zemlja. a ostalo za drugi krug puno zbog velike cene u prvom krugu i zbog limita na 20 ha.
 
daj gumeni ne lupaj i do sada je bila restitucija pa je bilo na 3 godine za 90 posto parcela.. namestaju fino kod nas nisu jesenas dozvolili 2 krug a ostalo 2000 ha... i onda to lepo doso investitor i papa zemlja. a ostalo za drugi krug puno zbog velike cene u prvom krugu i zbog limita na 20 ha.
Prvo ako neznas drugacije da se izrazavas nemoras pisati da neko lupa,2012 se izdavala zemlja na 2 god tj rod 2013 i 2014 sto se tice Odzacke opstine,2014 je vec poceo povracaj zemlje u opstini i od onda ide na godinu dana
 
pa koliko ja znam kod nas ti u ugovoru stoji da se ugovor raskida ukoliko dodje do povracaja zbog restitucije. i kakav je to problem? to je samo slab izgovor, vi samo verujte...
 
[h=2]Čuvaju tajkune, ostaju bez para[/h]
E. E. R. | 22. avgust 2016. 19:05 | Komentara: 3

Država staje na put lokalnim moćnicima koji su zaposeli poljoprivredno zemljište


SRBIJA će do kraja godine utvrditi ko su uzurpatori poljoprivrednog zemljišta u vlasništvu države i prema njima će preduzeti sankcije. Sa parcela za koje se ne zna ko ih koristi biće skinuti usevi. Ovo je u ponedeljak najavio ministar poljoprivrede Branislav Nedimović.



- Ove godine će 144 do 145 opština ući u potpuno legalne tokove, jer su na vreme doneti planovi o korišćenju poljoprivrednog zemljišta - istakao je Nedimović. - Preduzeli smo sankcije prema lokalnim samoupravama koje nisu ispunile svoju obavezu o izradi godišnjeg plana. Jednoj opštini koja to nije učinila obustavljen je transfer sredstava.

Nije samo važno doneti godišnji program, već ga i sprovesti, tako da će svaka lokalna samouprava koja ne bude sprovodila godišnji program biti sankcionisana.


Kako je naveo Nedimović, ove godine biće oko 120.000 hektara zemljišta za izdavanje.


- U nekom obliku zakupa biće 430.000 hektara zemljišta, po osnovu licitacije, prečeg zakupa ili besplatnog davanja institucijama koje na to imaju pravo, što će budžetu doneti 24,7 miliona evra više - ističe Nedimović. - Nema dovoljno ni poljoprivrednih inspektora koji bi to kontrolisali.


Predsednik Komisije za izradu predloga godišnjeg programa zaštite, uređenja i korišćenja poljoprivrednog zemljišta u Kuli Goran Krupljanin potvrdio je za “Novosti” da ova opština još nije usvojila plan izdavanja državne zemlje u zakup za 2016. godinu, iako je krajnji rok bio 31. mart.


- Prvu verziju plana uradili smo u zakonskom roku, pre izbora, posle kojih je došlo do promene sastava Komisije, što je zahtevalo da se sačini novi program, jer je većina članova imala primedbe na rad zamenjenih, u vezi sa izdavanjem zemlje stočarima, po pravu prečeg zakupa - rekao je Krupljanin.



ZAUSTAVLjEN TRANSFER



OPŠTINAMA Knjaževac, Raška, Kučevo i Kula, koje nisu dobile saglasnost nadležnog ministarstva na godišnji program zaštite, uređenja i korišćenja poljoprivrednog zemljišta, privremeno je obustavljen prenos nenamenskih transfernih sredstava, kažu u Ministarstvu finansija. - Prenos novca obustavljen je za jul ove godine, a za Kulu i za avgust mesec.


http://www.novosti.rs/vesti/naslovn...39.html:621468-Cuvaju-tajkune-ostaju-bez-para

 
Koji vic pa jel on misli da smo mi toliko bas glupi"do kraja godine" i kome ce onda skinuti useve?Bice dok smo se mi organizovali oni pokosili i onda ce biti pokrenuta istraga protiv NN pocinioca i pojeo vuk magarca!Kako nam lepo mazu oci i pune usi sa ovako zvucnim izjavama!
 
kod nas su vec i psenicu skidali na uzurpiranim parcelama, samo ima i toga da ima protekcije, koja se vadi na to da se nije stiglo organizovati i kao nije se znalo.
 
Dobar ovaj zakon o dr. polj. zemljistu i najvise mi se svidja to sto cu moci da kupim 20 ha i da njih stavim pod zalog .
Veliki pozdrav za clanove udruzenja poljoprivrednika koji su se zalagali za ovakav dobar zakon.:zli:
 
Ja samo ne znam kome ce se obiti o glavu ,bice prije nama neg njima .
Sto je rekao Ljuba Moljac "razbila mu kinesku vazu od glavu i od porcelana",tako ce biti nama.
 
Панчево: узурпирано 3.000 хектара државног земљишта


Бесправно засејане културе по јуче потписаном уговору са градом скинуће комбајни ПКБ-а. – Од прихода помоћ пољопривреди


Аутор: О. Јанковић
четвртак, 25.08.2016. у 18:18


Oranice-pancevackog-atara--2-.jpg


Оранице у панчевачком атару (Фото О. Јанковић)





Панчево
– За неколико дана комбајни ПКБ корпорације ући ће у узурпиране државне њиве панчевачког атара како би скинули бесправно засејане усеве. Потпис на уговор о овом послу ставили су градоначелник Панчева Саша Павлов и генерални директор ПКБ корпорације Драгиша Петровић.

Приликом потписивања уговора, Павлов је рекао да је овде реч о доследном спровођењу закона о пољопривредном земљишту, а да ће резултати бити видљиви на терену и у најскорије време. Уговор се односи на процењених 3.000 хектара узурпираних површина.


Чињенично стање, међутим, и даље се утврђује, а свакодневно у Градску управу стижу записници из катастарских општина, који ће дати одговор на питање колико тачно има нелегално запоседнутих површина. Но, како је Павлов рекао, „посао по календару зрења мора да се започне”.


Према подацима Градске управе, ситуација је прилично компликована, с обзиром на шаренило на терену. Пошто су инспекције и овлашћене геодетске куће прегледале парцеле, утврђено је да је 2.100 хектара недвосмислено бесправно заузето. По пољопривредном календару, прво на реду је скидање сунцокрета, а након тога следи берба кукуруза и соје.


„Узурпатори нису заобишли ниједну катастарску општину. Највеће, за сада евидентиране површине су у атарима Банатског Брестовца, Долова, Јабуке и Панчева и то од стране непознатих особа. Ниједан хектар није за потцењивање, и нико неће бити заштићен од кривичних пријава. Дефинисане парцеле се даноноћно чувају и спремне су да механизација ПКБ-а уђе у њих. С обзиром на вегетациону зрелост и проценте влаге постепено ће се и приступати скидању усева”, каже за „Политику” Зорица Репац, градска већница задужена за пољопривреду, село и рурални развој.


Када ће посао скидања нелегално засађених усева бити завршен није познато, јер се инспекција, како се могло чути овом приликом, на терену сусреће са најневероватнијим ситуацијама. Најновије забележен случај је тек излицитирано земљиште у Панчеву, са којег је преко ноћи скинута комплетна летина од стране људи из друге катастарске општине.



Скинути усеви неће бити складиштени, већ ће још током жетве на парцелама бити откупљивани, а тако добијен приход отићи ће у градску касу Панчева, али и покрајине и републике.

Овом при
ликом наглашено је да је реч о значајним сумама које ће се вратити пољопривреди за намиривање трошкова комасације, атарске путеве, ветрозаштитне појасеве и каналску мрежу.

http://www.politika.rs/scc/clanak/362207/Pancevo-uzurpirano-3-000-hektara-drzavnog-zemljista

 
ОГЛАС ЗА ЈАВНУ ЛИЦИТАЦИЈУ ЗА ДАВАЊЕ У ЗАКУП И НА КОРИШЋЕЊЕ ПОЉОПРИВРЕДНОГ ЗЕМЉИШТА У ДРЖАВНОЈ СВОЈИНИ У ОПШТИНИ КАЊИЖА У 2016. ГОДИНИ – I КРУГ


30.08.2016.

На основу члана 64. став 3. Закона о пољопривредном земљишту („Сл. гласник РС“, бр. 62/06, 69/08 – др закон, 41/09 и 112/2015) и члана 1. Одлуке о одређивању надлежног органа за спровођење поступка давања у закуп пољопривредног земљишта у државној својини („Сл. лист општине Кањижа“, бр. 2008 /11) председник општине Кањижа je дана 29.8.2016. године донео Одлуку о расписивању јавног огласа за давање у закуп и на коришћење пољопривредног земљишта у државној својини и расписује:

О Г Л А С

ЗА ЈАВНУ ЛИЦИТАЦИЈУ ЗА ДАВАЊЕ У ЗАКУП И НА КОРИШЋЕЊЕ ПОЉОПРИВРЕДНОГ ЗЕМЉИШТА У ДРЖАВНОЈ СВОЈИНИ У ОПШТИНИ КАЊИЖА – I КРУГ

Прилози:

- Оглас за лицитацију државног земљишта 2016-I круг

- парцелаеник 2016

- пријавни формулар 2016


http://www.kanjiza.rs/ujlap/site/index-sr.html?id=1030

 
[h=1]UHVAĆENO 45 UZURPATORA: Zauzeli čak 2517 hektara državne zemlje[/h]

[FONT=&quot]
Da je država preduzela korake u zaštiti svog poljoprivrednog zemljišta govore akcije južnobanatskih opština među kojima je i opština Alibunar gde je otkriveno 45 uzurpatora državnog poljoprivrednog zemljišta koji su nezakonito obrađivali čak 2517 hektara zemlje, Pored činjenice da su otkriveni uzurpatori koji bez naknade obrađuju neizlicitirano poljoprivredno zemljište gde država gubi velika finansijska sredstva, jednom broju njih koji su požnjeli i pokušali da sa uzurpiranih pracela iznesu letinu ista je oduzeta a protiv njih su podnete prijave.
[/FONT]

[FONT=&quot]
U opštini Alibunar zapaženu ulogu u akciji zašte državnog zemljišta ima poljočuvarska služba, republička poljoprivredna inspekcija i radnici policijske stanice u Alibunaru.
[/FONT]

[FONT=&quot]
U ovoj opštini poljočuvarska služba od nedavno radi u sklopu JKP „Univerzal“ u Alibunaru. O značaju pomenute akcije i rezultatima poljočuvara saznali smo u razgovoru sa Vlastom Marićem direktorom JKP „Univerzal“.
[/FONT]

[FONT=&quot]
–Mi smo jedinstveni u Srbiji gde ova služba funkcioniše u okviru komunalnog preduzeća i gde je ona posebna organizaciona jedinica koja u sklopu preduzeća postoji od maja prošle godine. Na ovaj korak opština se odlučila da bi unapredila i poboljšala rad poljočuvarske službe jer dotadašnja iskustva sa agencijama i preduzetnicima nisu bila dobra. Zauzimanje novog kursa u ovoj oblasti opština je načinila pravi potez jer je poljočuvarska služba od prošle godine do danas otkrila 45 uzurpatora državnog poljoprivrednog zemljišta koji su nezakonito obrađivali 2517 hektara zemlje, ističe Marić.

[/FONT]

[FONT=&quot]Prema njegovim rečima uspešnom akcijom poljočuvara, poljoprivredne inspekcije i radnika policijske stanice opština je uspela da uzurpatorima oduzme jednu količinu letine koju su pokušali protivzakonito da odnesu sa uzurpiranih parcela. U nekoliko slučaja došlo je i do oduzimanja vozila i prikolica.[/FONT]
[FONT=&quot]
-Neki još nisu shvatili da je došao kraj uzurpaciji državnog zemljišta, misleći da kao i do sada mogu nekažnjeno da ga obrađuju. Naša poruka je jasna uzurpaciji je kraj. Mi radimo po zakonu dobijamo tačno spisak površina koje su izlicitirane i koje nisu i vršimo nadzor da niko neuđe u državni posed bez uplaćenog zakupa. Kada je primena zakona u pitanju i u ovoj akciji država je pokazala fleksibilnost dajući mogućnost poravnanja, naglašava Marić
[/FONT]

[FONT=&quot]
Svi uzurpatori su do kraja maja ove godine mogli da postignu vansudsko poravnanje što je objavljeno i na sajtu Ministarstva poljoprivrede i zašitu životne sredine.
[/FONT]

[FONT=&quot]
-Oni su bili dužni da uplate određenu svotu novca na račun Ministarstva finansija. Onima koji to nisu učinili određeno je da plate trostruki iznos zakupa državnog poljoprivrednog zemljišta. Mi tretiramo samo tehnička pitanja koja se tiču sprečavanja uzurpacije što je u domenu poljočuvarske službe i ovo je dokaz da se opština Alibunar aktivno uključila u zaštitu državnog poljoprivrednog zemljišta od čega će koristi imati opština i država, zaključuje Marić.



http://juznibanat.rs/?p=26663
[/FONT]
 
Nazad
Vrh