Izdavanje državne zemlje u zakup

Pa , koliko to rade stočari a koliko ratari ????????
Cinjenica je da stocari vise rade. Svaki boziji dan sto cist rad sto paznja oko stoke, ali to je njihov izbor. Ako imaju manjka zemlje ko je tu kriv? Zasto prvo nisu kupili zemlju pa onda podizali objekte? Zasto kad imaju viska para ne kupuju zemlju nego kupe jos koju kravu makar bila nikakva samo da je umaticena?
 
Zato sto je vecina njih racunala na drzavnu zemlju na 20/30 godina po pravunpreceg zakupa. Znam njih par iz okoline, koji su preko finih veza napravilo tovilista a da nemaju ni kj zemlje na sebi. Dok u stvarnosti rade po 80-90 ha sto svoje sto u zakup, a gazdinstva se vode na babe i dede i ko zna koga...jbg zakon pun rupa...pravljen za ove velike, ne male...
 
Sta rade???Ubise se....
Kod mene stocari vise ne rade.Zaposlili jadnicke neke za mozerne plate i kilo slanine i samo paradiraju.Malo je ostalo pravih stocara koji idu u stalu ujutru i izlaze uvece.Uzeo nam 2000ha svinjar koji vozi dzip polovan placen 70000evra.Taj svinje ni nevidi.E takvih mi je muka...a upravo takvi su unistili one prave seoske stocare.
Dao bih im ja zemlju ali da proverim kako tovno pile(svinja) jede repu sa tih drzavnih njiva.Sto bi dobili zemlju ako sa nje ne hrane ono zbog cega su je dobili...vidi kurca.
Radim sto manje mogu kao ratar i jos cu manje.Svake godine moja zarada je sve manja.Doslo do toga da otkupljivac na mojoj robi zaradi skoro koliko i ja.Reskir i rizik u igri prevelik pa ako i rad bude velik zasta onda zivim.
Kome smeta koliko neki ratar radi neka bude ratar pa i da on malo radi a sve manje zaradi.
 
Evo primera mukotrpnog ali uspesnog drzanja krava koje drzava podstice subvencijama po grlu i verovatno pravom preceg zakupa.
[video]http://rs.n1info.com/Vesti/a232606/Farma-krava-u-Ruskom-Krsturu.html[/video]
 
Pretpostavljam da ima i "ratara" koji su zaposlili jadničke za mizerne plate i kilo slanine, pa kao što navedeni stočari ni ne vide svoja grla tako i ovi ne vide mnoge od njiva koje rade. Da nema te tolike državne zemlje, ne bi bilo ovog problema, jer mnogi veliki ne bi toliko narasli da nije bilo tog državnog kvasca...
 
Cinjenica je da stocari vise rade. Svaki boziji dan sto cist rad sto paznja oko stoke, ali to je njihov izbor. Ako imaju manjka zemlje ko je tu kriv? Zasto prvo nisu kupili zemlju pa onda podizali objekte? Zasto kad imaju viska para ne kupuju zemlju nego kupe jos koju kravu makar bila nikakva samo da je umaticena?
Okreni samo priču sdruge strane ,
Zašto nisu prvo kupili zemlju pa onda ,,traktorčine " i kada imaju viška para zašto ne kupuju zemlju nego još veću mašineriju ,i pre kupe traktor pa čekaju zemlju
Niko ovde ne dobija zemlju nego uzima u zakup . Što se i ratari ne dogovore pa podele pre početka licitacije pa plate po početnoj ceni ?? Uvek je malo, može i treba više!
Znate i sami kako se licitiralo preko 1000 e/ha pa se na kraju plaćalo 100 e/ha
Nemam ja ništa protiv ni protiv jednih ali svi misle da je onaj drugi bolje prošao , a niko ne krivi ,,ove gore" što nam **greška pomeraju i nameštaju poslove za tajfune a sirotinja glođe koske
Svi znaju u svojoj okolini kako su i na koji način pojedini došli do zemlje i po kojoj je ceni platili , do juče bili gologuzija a sada imaju hiljade ha
pojedini baš imaju deeebeo obraz kada im i je i to malo
.......
 
  • Like
Reagovanja: siz
Sta rade???Ubise se....
Kod mene stocari vise ne rade.Zaposlili jadnicke neke za mozerne plate i kilo slanine i samo paradiraju.Malo je ostalo pravih stocara koji idu u stalu ujutru i izlaze uvece.Uzeo nam 2000ha svinjar koji vozi dzip polovan placen 70000evra.Taj svinje ni nevidi.E takvih mi je muka...a upravo takvi su unistili one prave seoske stocare.
Dao bih im ja zemlju ali da proverim kako tovno pile(svinja) jede repu sa tih drzavnih njiva.Sto bi dobili zemlju ako sa nje ne hrane ono zbog cega su je dobili...vidi kurca.
Radim sto manje mogu kao ratar i jos cu manje.Svake godine moja zarada je sve manja.Doslo do toga da otkupljivac na mojoj robi zaradi skoro koliko i ja.Reskir i rizik u igri prevelik pa ako i rad bude velik zasta onda zivim.
Kome smeta koliko neki ratar radi neka bude ratar pa i da on malo radi a sve manje zaradi.
Ti svugde vidiš problem,a ne vidiš da si prvi ti problem ,znaš da seje repu i garantovano nisi prijavio inspekciji,sad ćeš reći kojoj inspekciji,svi korumpirani ,i svi ćutimo ,niko te nebi ni podržao jer su pičke,možeš sad samo da ćutiš ,i svi mi da ćutimo,jer se za nekoga sprema teren,
I kod nas su ti prvi penzići koji uzimaju za crvenčane zemlju,pa sad i neki baja iz žednika starog radi zemlju od nekog stočara,pa iz Đurđina rade u selu zemlju od stošara iz NJegoševa,pa ima i biće svega veliki su gladni zemlje.
 
Vlasnici novijih claas kombajna....
Šta je pisac hteo reći a ovim psotom. U Beogradu i danas protesti udruženje kombi prevoznika tako oni iskazuju svoje nezadovoljstvo, a šta je sa nama mislite da je dovoljno što se ovde prepucavamo. Šta reći tako nam i treba, samo da napomenem da je ovo i dobro kako će tek biti za koju godinu.
 
Slavko misliš na pravo prečeg zakupa? Imaš ovo po osnovu stočarstva a ima i po osnovu poljoprivredne infrastrukture.... Valjda. Znam da još nešto ima ali nisam upoznat.... Znaš li ti detalje, uslove, na koga se to odnosi i slično?
 
Ti svugde vidiš problem,a ne vidiš da si prvi ti problem ,znaš da seje repu i garantovano nisi prijavio inspekciji,sad ćeš reći kojoj inspekciji,svi korumpirani ,i svi ćutimo ,niko te nebi ni podržao jer su pičke,možeš sad samo da ćutiš ,i svi mi da ćutimo,jer se za nekoga sprema teren,
I kod nas su ti prvi penzići koji uzimaju za crvenčane zemlju,pa sad i neki baja iz žednika starog radi zemlju od nekog stočara,pa iz Đurđina rade u selu zemlju od stošara iz NJegoševa,pa ima i biće svega veliki su gladni zemlje.
Vala sve si u pravu.Ja prvi ovde serem a ne pokusavam na terenu ista odraditi.Tesko bi me ko i podrzao jer se uglavnom svi mi bojimo da nam i to malo drzavne zemlje sto radimo ne nateraju uoravo ti jadni stocari.
Kod nas je trend da stocari postaju tajkuni.
 
Па нека их нека сад буду и они мало тајкуни,па да имамо егал у тајкунаштву :osmeh:
 
U sustini imace pravo preceg ali ce te parcele ici na licitaciju pa ako ratari nateraju na 70.000 stocar ce moci da prihvati i uzme po maximalnoj ponudjenoj ceni.
Znaci nema vise da uzmu po pocetnoj bez licitacije pa za pola sata daju u podzakup.
I jos ponesto...


To su smesne price.ostaje i dalje kako je bilo do sada sto se tice prava preceg za stocarstva + ugovore idu 5-10godina mozda i jace.Trenutno govedarstvo je postao IN,o subvencijama da ne pricam od 25.000rsd po grlu.Evo meni da imam krave sistem krava/tele opstina mi daje pasnjak na 20godina,i za ovce isto.Ratarstvo bez stocarstva ne ide.:osmeh::sjasi:Ja ne znam kako kod vas daju u podzakup,kod nas nijedan stocar ne daje u podzakup svako radi svoju zemlju.A inace inspekcija kod nas je toliko stroga da nema sanse nikako da namestis igru.Cak i Matijevica cinkari,nikoga ne sisa ni 5 % inspekcija,samo po pravilu ide kod nas.
 
Otkad se to u Vrscu I okolnim mestima igra po pravilu? Imam drugare tamo, pa kod vas bezakonje teško vlada.
Mada ova najava mi smrdi da se nesto pakuje lokalnim investitorima, za duži zakup. Kod nas barem lokalni tajkun planira već par godina da počne sa izgradnjom nove klanice, kad evo zimus krenuli sa radovima. Tako da me ne bi cudilo da zakinu stocare zarad više zemlje za investitore. No videće se.
Nas su zavadili sve međusobno, i možemo se samo svadjati. Za bolje i nismo, očigledno.
 
Poslednja izmena:
Vala sve si u pravu.Ja prvi ovde serem a ne pokusavam na terenu ista odraditi.Tesko bi me ko i podrzao jer se uglavnom svi mi bojimo da nam i to malo drzavne zemlje sto radimo ne nateraju uoravo ti jadni stocari.
Kod nas je trend da stocari postaju tajkuni.
Sto ne zapatis jedno 20 krava? Ili jedno 50-100 ovaca? Postaces i ti tajfun, pa ce ti drugi zaviditi.
 
Nazad
Vrh