Izdavanje državne zemlje u zakup

Legalizovan i prijavljeno tovilište, jedino što nemam 15-18 bikova. Nadam se biće na jesen. Do kad traje prijavljivanje za 2019?

Послато са LG-H650 уз помоћ Тапатока
 
Legalizovan i prijavljeno tovilište, jedino što nemam 15-18 bikova. Nadam se biće na jesen. Do kad traje prijavljivanje za 2019?

Послато са LG-H650 уз помоћ Тапатока

Gedeon:
Ja mislim da traje do kraja septembra.Ali vidi da imas vise komada ako planiras da imas 15kom ranije si dobio 15ha e a sad ako imas npr 5ha na sebe to ti se oduzima i dobijes umesto 15ha ti dobijes 10ha primer radi samo,dobro sto su ovo uveli jer npr matijevic kod nas uzeo prosle godine 700ha sigurno a imao u vlasnistvo jos toliko i sad ove godine nista nece dobiti po pravag preceg zakupa.
 
Ma i sa 5 bi bio zadovoljan. To i treba tako. Na sebe nemam ništa, moj otac ima oko 5 na njega.

Послато са LG-H650 уз помоћ Тапатока
 
Nema veze svi zivite pod istim krovom i da je farma na tebe i ti nemas nijedan ha a otac ti ima 5 ha racunace ti se i tih 5 ha, i ako radis u zakup 5ha i to ti se racuna.
Zato ja sad moram ili da registrujem za krmace ili da prosirim tov za jos jedno 500kom.Ali najverovatnije cu praviti za krmace jer mi je jako velik problem kad nabavljam prasad i genetika da mi bude dobra pa onda mi idu ko podmazani.
 
Krmače treba da budu matičene i koliko se dobija zemlje za njih?

Послато са LG-H650 уз помоћ Тапатока
 
Naravno da ce da budu umaticene i F1 generacija. Mislim da ide 1kramaca na 1ha ili mozda manje 2krmace na 1ha nisam siguran
 
Ocekujte da ce za 1 uslovno grlo biti davano 0.4ha.To vam Diklofen daje info iz prve ruke.
Sto se investitora tice ulaganje mora biti u preradjivacki sektor.
 
Nema sta, svi ce biti inestitori.
Sto se tice uslova za stocare to se od ove godine nesto jako poostrilo, narocito su lose prosli pilicari, pa svinjogojci.
 
Samo da demantujem tvrdnje da objekat ne mora biti legalizovan i ne mora imati izdjubrista niti biti udaljen 50m.
 
Sta znaci ovaj javni poziv za zakup zemlje na 30 godina, stocari koji razvijaju genetiku ???, preregistracija na pravno lice, biznis plan, ulaganje u preradjivacke kapacitete... trte mrte.
Ala se namesta prisvajanje njiva krupnom kapitalu, sve uvijeno u oblandu, kao brinemo za razvoj, a unistavanje sitnijih gazdinstava nas ne dotice ? Sta ce ljudi raditi kada nemaju sta da rade... Stvara se jos jedna grupa sirotinje od onih sto su nekada imali po 10ha u vlasnistvu.
A mi ni ne reagujemo, toliko nam je ispran mozak :udri:
 
Što se tiče prerađivačkog sektora misliš da će na osnovu prerade dobiti zemlju na korištenje?
Imaš li neki detaljniji info?
Svaka prerada moze biti investicija.Kod nas konkurise hladnjaca i mlin.3000Eura po ha investicija pa cepaj.Sad i neki dizu farmu piluca i konkurisu.Oni dobiti nece ukoliko ne ubace i klanicu u plan.
Uslovno grlo je 500kg.
 
Ja licno sam i stocar i ratar, I nisam zato da se daje prventstva zakupa zemlja svim stocarima nego samo onima koji se bave govedarstvom ili svinjarstvo(ali da imaju zaokruzen ceo krug znaci,ne samo tovljacima) ovim ostalimma koji imaju usluzni tov nija ne bih dao takodje i velikim kompanijama nebitno da li je to Matijevic,Almex,MK ili Delta njima ne bih dao prava preceg zakupa za stocare ako hoce da kupe zemlju neka plate dobro barem oni imaju odakle a ne da ovako svi investitori i stocari da uzimaju svu zemlju.
Ako imaju svi mu*a neka licitaruju koliko mogu neka igraju fer play a ne ovako.
 
Nazad
Vrh