Izdavanje državne zemlje u zakup

Rec je o depozitu koliko sam ja shvatio, a ne usputnim troskovima samog konkursa, licitacije. Ako bi tako racunali troskovi su i gorivo i pice u kafani, i dorucak, i rucak...
 
Kod nas original posedovnog lista moras da prilozis odmah uz svu konkursnu dokumentaciju. Izmedju ostalog prilazes i dokaz da ti je gazdinstvo aktivno u zadnje tri godine i da moras da si mestanin te katasterske opstine naj manje tri godine.
Za svako nadmetanje prilazete u kovertama originale? Mi stavljamo u koverte kopije tek kad izlicitiras prilazes ta tri originala za svako nadmetanje posebno, e sad da bi bio konkurentan za dogovore moras dosta vise nadmetanja da uplatis nego sto planiras da izlicitiras, a originala spremis onoliko koliko planiras da licitiras + 1, 2 za svaki slucaj.
 
Vas deru žive,ja mislio da je moja opš. najgora,lepo original u jednu kovertu a u druge se piše u kojoj su koverti okumenti ,ili kopije pa kad kreće licitacija za ttvoj neki broj onda trađe da im priložiš original ,pa teraš posle koliko oćeš licitacionih brijeva,i kakvo ne vraćanje depozita,lepo su gore napisali,ti vaši rade van zakonskog okvira jer svi imaju ista upustva za organizaciju licitacuje drž. zemlje.
 
Za svako nadmetanje prilazete u kovertama originale? Mi stavljamo u koverte kopije tek kad izlicitiras prilazes ta tri originala za svako nadmetanje posebno, e sad da bi bio konkurentan za dogovore moras dosta vise nadmetanja da uplatis nego sto planiras da izlicitiras, a originala spremis onoliko koliko planiras da licitiras + 1, 2 za svaki slucaj.
U sve koverte idu fotokopije.
 
Razumem ja ove nase hostaplere u opstini, jer su pocetne cene veoma niske a na to ne uticu oni, pa su iz ocaja da nam izvuku jos koji dinar iz dzepa odradili ovo sa originalima za svako nadmetanje, kakvi su to mozgovi!!
 
Al od 1. jula bi ta dokumenta oni trebali po službenoj dužnosti da pribavljaju !

Izmenenjen je ZoUP.

Za pokrajinske subvencije, neki dan, samo potpišeš saglasnost da u tvoje ime traže dokumenta od državnih i lokalnih organa.

Za registraciju RPG isto...
 
Poslednja izmena:
[h=2]Uhapšen zbog sumnje da je zloupotrebio službeni položaj[/h]
Osnovano se sumnja da je P. B. u toku 2015. godine, u svojstvu odgovornog lica opštine Alibunar nadležnog za donošenje Odluke o raspisivanju javnog oglasa o davanju u zakup poljoprivrednog zemljišta u državnoj svojini, propustio da donese odluku i time onemogućio realizaciju godišnjeg programa zaštite, uređenja i korišćenja poljoprivrednog zemljišta.

Time je osumnjičeni oštetio budžet Srbije, Vojvodine i opštine Alibunar za 247.295.928 dinara, odnosno pribavio protivpravnu imovinsku korist poljoprivrednim proizvođačima koji su bez pravnog osnova i nadoknade obradili državno poljoprivredno zemljište što je vredelo 58.148.250 dinara.

http://www.novosti.rs/vesti/naslovn...og-sumnje-da-je-zloupotrebio-sluzbeni-polozaj
 
Veceras u Kikindi licitacija drzavne zemlje. Uz manje ekcese sve uglavnom otislo po pocetnim cenama. Takodje prethodnih dana licitiralo se i po selima Kikindske opstine. I tamo sve proslo sa dogovorom. Lepe sume ostale nam u dzepu.
 
pa znam da ako odustanes onda ovaj drugi ne treba da dize za 1000 din, ali kod nas onda nema ni pare nazad sto si uplatio za depozit.

Послато са GT-I9195 уз помоћ Тапатока

Ja sam licno bio pre par godina na licitaciji, gde je covek ostavio ponude za 1000+ha, i samo je izlicitirao na te parcele gde je jos neko pored njega ucestovao, a na ove ostale gde nije bilo nikog zainteresovano on je odustao.A sve ukupno onda je uzeo oko 300ha, a na ovih ostalih mu je bilo sve vraceno sa 700+ha

Depozit ti se ne vraca jedino ako se pravis pametan pa das najpovoljniju ponudu pa onda ispadnes sisa i odustanes,a na ostalo ako se prijavis za jednu jedinicu i samo si ti prijavljen za tu jedinicu i odustajes vraca ti se pare nazad, nemaju pravo da ti uzmu lovu oni jedino ako si bezobrazan pa pravis tamo nered.
 
Ma taj scenario sam ja video vec nekoliko puta malo hapsenja provlacenja kroz stampu i hop gle cuda posle izbora oni na jos bolim mestima i funkcijama i blizi vatri!
 
Kod nas Krajisnik po početnim a Neuzina deo otišao na duplo pa se licitacija nastavlja posle Nove godine.
 
Poslednja izmena:
Evo danas Bubalo oslobodjen za Luku Beograd. Ne ulazim u to da li je kriv ili nije, nezavistan sud to treba da odluci. Malo mi je samo cudno sto svi se slobodni setaju, niko bas da je kriv?
 
Jedini ko je najebao i sluzio i predhodnoj i ovoj vlasti za potkusurivanje je Sasa Dragin i posle njega nikada vise niko nije odgovarao,a potencijalnih je bilo iha,haj cak i gresnijih od njega.I ovo sa Bubalom je cist primer toga,a ima ih jos dosta takvih koji bi momentalno trebali biti streljani,a ne nagradjivani novim funkcijam!
 
Nazad
Vrh