Izdavanje državne zemlje u zakup

Evo u Kuli su prepolovili stočarima zemlju, kolko čujem ovih dana.
Da li vi stvarno mislite da će sada tu zemlju dobiti ratari kao što si ti savo i ti kristal?Ne prozivam vas dvojicu samo dajem primer.
Ne razumem tu ogorčenost prema stočarima, a u isto vreme ne vidim da se neko toliko buni što recimo iz Kule dolazi čovek u Pačir da radi zemlju, možda je on razlog što ratari iz B.Topole ne mogu doći do zemlje u svojoj opštini?Stočari u B,Topoli svakako dobijaju 0,5ha po uslovnom grlu.
Preprodaja državne zemlje nije vezana isključivo za stočare, čak bih se usudio reći da nije ni njihova originalna ideja.
Čak mislim da u ugovoru koji potpisuju stočari piše da ne smeju da siju industrijske kulture,(ako je neko upućen slobodno nek me demantuje, možda i grešim) pa vi lepo kad vidite da je neki stočar posijao repu vi ga prijavite u opštinu i molim lepo.
Možda je u Topoli veći problem 108ha zemle koju dobili "Arapi" pa na tu zemlju dovoze treset da bi mogli da sade borovnicu?
MOžda ipak nisu stočari najveći problem ratarima u Srbiji?
A možda nekom odgovara na se mi nesretnici između sebe koljemo za taj je..ni ha, dok oni dele hiljade ha.
 
Tačno tako! Da se osnovna obrada uradi na vreme i da nije monokultura (kukuruz) po 5, 6 godina pa da se i sa travama izborimo.
 
To je razigrani sema, ja nadjem nekog stocara i dam mu pare da zakupi po pocetnoj, on to zakupi ja izdam drugome stocaru % meni ostatak, a kad me prijavis neko ti slucajno opali njivu totalom ili ti mis izgrize gume na traktoru :osmeh:

To je razradjen sistem za pranje para ili za ekspres profit, niti luka jeo niti mirisao, a pare su tu.

Zna se zbog koga je to tako uradjeno.
 
Evo u Kuli su prepolovili stočarima zemlju, kolko čujem ovih dana.
Da li vi stvarno mislite da će sada tu zemlju dobiti ratari kao što si ti savo i ti kristal?Ne prozivam vas dvojicu samo dajem primer.
Ne razumem tu ogorčenost prema stočarima, a u isto vreme ne vidim da se neko toliko buni što recimo iz Kule dolazi čovek u Pačir da radi zemlju, možda je on razlog što ratari iz B.Topole ne mogu doći do zemlje u svojoj opštini?Stočari u B,Topoli svakako dobijaju 0,5ha po uslovnom grlu.
Preprodaja državne zemlje nije vezana isključivo za stočare, čak bih se usudio reći da nije ni njihova originalna ideja.
Čak mislim da u ugovoru koji potpisuju stočari piše da ne smeju da siju industrijske kulture,(ako je neko upućen slobodno nek me demantuje, možda i grešim) pa vi lepo kad vidite da je neki stočar posijao repu vi ga prijavite u opštinu i molim lepo.
Možda je u Topoli veći problem 108ha zemle koju dobili "Arapi" pa na tu zemlju dovoze treset da bi mogli da sade borovnicu?
MOžda ipak nisu stočari najveći problem ratarima u Srbiji?
A možda nekom odgovara na se mi nesretnici između sebe koljemo za taj je..ni ha, dok oni dele hiljade ha.
A sta je sa mojih 35Umaticenih krmaca i sa 8000 brojlera u turnusu?
A koliko sam upoznat i Savo ima stocni fond
 
Šta ja znam šta je s tvojim krmačama, nek su žive i zdrave i plodne.
Nadam se da si dobio zemlju na njih.
Lepo sam napisao da ne prozivam nikoga, možda sam dao loš primer ali i dalje mislim ono što sam napisao ostatak.
 
slike.php
[/URL][/IMG]
Evo u Kuli su prepolovili stočarima zemlju, kolko čujem ovih dana.
Da li vi stvarno mislite da će sada tu zemlju dobiti ratari kao što si ti savo i ti kristal?Ne prozivam vas dvojicu samo dajem primer.
Ne razumem tu ogorčenost prema stočarima, a u isto vreme ne vidim da se neko toliko buni što recimo iz Kule dolazi čovek u Pačir da radi zemlju, možda je on razlog što ratari iz B.Topole ne mogu doći do zemlje u svojoj opštini?Stočari u B,Topoli svakako dobijaju 0,5ha po uslovnom grlu.
Preprodaja državne zemlje nije vezana isključivo za stočare, čak bih se usudio reći da nije ni njihova originalna ideja.
Čak mislim da u ugovoru koji potpisuju stočari piše da ne smeju da siju industrijske kulture,(ako je neko upućen slobodno nek me demantuje, možda i grešim) pa vi lepo kad vidite da je neki stočar posijao repu vi ga prijavite u opštinu i molim lepo.
Možda je u Topoli veći problem 108ha zemle koju dobili "Arapi" pa na tu zemlju dovoze treset da bi mogli da sade borovnicu?
MOžda ipak nisu stočari najveći problem ratarima u Srbiji?
A možda nekom odgovara na se mi nesretnici između sebe koljemo za taj je..ni ha, dok oni dele hiljade ha.
Nisi upućen,imam stoku i na nju sam dobio stojka,ovo je bilo na licitaciji 15 ha,i još 15 ha koje je uzela zobnatica koja je ispred nosa i meni i njima ,a ovo što ja radim mi je bliže popreko ali me jebe Krivaja tako da okolo.I ne daju toliko stočari nego idu porodica od pandura da licitira za crvenčane.
A tanjirka je sloga subotica ,teška za rujana,e damije jedna rakovica smederevka.
A arapi sa zobnatice rade mnogo više od 108 ha.
 
Poslednja izmena:
A zašto nisi dobio na stoku?Nisi ni podnosio zahtev ili je nešto drugo u pitanju?Loš primer sam izabrao, izvinjavam se kolegama.
Ne branim ja stočare, ali sarađujem sa dosta njih i ipak znam da ima više vrednih i poštenih ljudi koji tu zemlju pošteno plate i obrađuju.
A naravno da ima i preprodaje i takve bi trebalo kazniti i sve bi se to moglo urediti da ima volje.Ali ne možemo sad osuditi sve zbog jedne manje grupe.
A to za tu porodicu sam čuo.
Tih 108 ha sam samo uzeo isto kao primer, kome se daje i šta se radi sa našom zemljom.
 
Novina:
Izmene nalažu i da zakupac poljoprivrednog zemljišta po pravu prečeg zakupa po osnovu stočarstva poljoprivredno zemljište koristi isključivo za proizvodnju hrane u skladu sa spiskom poljoprivrednih kultura koje se koriste za ishranu domaćih životinja na osnovu kojeg je i stekao ovo pravo zakupa. Spisak je dat u Prilogu 3 i čini sastavni deo Pravilnika.

Nije Diklofen lud.Setite se sta sam pisao...tek slede igranke.
 
Novina:
Izmene nalažu i da zakupac poljoprivrednog zemljišta po pravu prečeg zakupa po osnovu stočarstva poljoprivredno zemljište koristi isključivo za proizvodnju hrane u skladu sa spiskom poljoprivrednih kultura koje se koriste za ishranu domaćih životinja na osnovu kojeg je i stekao ovo pravo zakupa. Spisak je dat u Prilogu 3 i čini sastavni deo Pravilnika.

Nije Diklofen lud.Setite se sta sam pisao...tek slede igranke.
Pa zar to vec i nije uslov?
Ne razumem sta hoces da kazes.
 
Cekajte jel i dalje vazi to oko povezanih lica, primer ako su deda i sin na istoj adresi i racuna se koliko zemlje rade u zakup i vlasnistvo pa se to racuna??Ako je sve ostalo isto onda slabo ko moze uzeti po prava preceg. Zato i daju sad na 8godina stocarima opet ce neki poput ovih velikih kompanija sve uzeti.
 
Diklofen,jos ce se nesto izmenjati oko zakona ili ?kakvo jos iznenadjenje dosta nam je i ovo
 
Može i sada suncokret u Vojvodini...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Ja sam jedne godine na dva jutra kasnio sa obradom i setvom, pa me komšija častio sa preostalim, prošlogodišnjim, semenom suncokreta. Sećam se da je neka Naoma, Neoma, tako nešto bilo.

Silirao uz sudanku majku. Kako su se kravice za to otimale... Aiii... Nikad bolji sir nisam imao.
 
Sve jedan zakon i propis u drzavi Srbiji kao da je preslikan iz Čorbine pesme
[video=youtube_share;gCz-MkiOp2c]https://youtu.be/gCz-MkiOp2c[/video]
 
Nazad
Vrh