Izdavanje državne zemlje u zakup

Jeste culi nesto novo za novi sistem prava preceg na osnovu stocarstva?
 
Ne bih rekao...ja sam nacuo nesto drugo.Necu pisati dok to ne bude sigurnije.Ratarima ide u prilog ....
 
U sustini imace pravo preceg ali ce te parcele ici na licitaciju pa ako ratari nateraju na 70.000 stocar ce moci da prihvati i uzme po maximalnoj ponudjenoj ceni.
Znaci nema vise da uzmu po pocetnoj bez licitacije pa za pola sata daju u podzakup.
I jos ponesto...
 
Poslednja izmena:
A sto su zagazili bez dovoljno svoje zemlje za broj stoke?Osladilo se da prodaju rod sa tih njiva jer sa njim nisu hranili stoku na osnovu koje su je dobili.To sam vam pisao ja pre godinu dana da ce samo navuci ljude a i da nema logike da stocari dobiju zemlju a ratari samo gledaju iako im je to osnovna delatnost.
Pa daju u pod zakup ili se jos pojave na licitaciji onog malo sto je ostalo i kazu:mogu da vas teram jer sam uzeo xxx hektara po pocetnoj.
E sad ce biti svasta...a ima tu i jos nekih stvari.
 
Polako ljudi.
Moje misljenjeje da ni jednu granu nisu trebali i netrebaju da forsiraju.To su upravonradili sa stocarima.Bildovali su ih godinama od njih mi nismo mogli da dodjemo do drzavne zemlje.Ali upravo akonse ovo ostvari pustaju ih niz vodu.Kurvanjski rekao bih.Ne radujte se jer svima.nama oni spremaju slicno.
 
Moja prva konstatacija je bila da sistemi poput Almexa,Matijevica...nece stradati vec samo oni stocari sa malo zemlje koju jednostavno nece moci odbraniti.Terace ih i ko ne misli da je uzme jer su mu mozda oni uzeli ono sto je radio od 2008.
Drzava je kurva....
 
Ratari najviše kukaju, kupili mašineriju koja konjazom nije adekvTna njihovim imovinskom stanjem u katastru 1/1, primorani da placaju privatan zakup, da uposle mašine, zakup naravno skup, godinama se lako novac zarađivao na "muletini" zvanoj državna zemlja, sada su krivi stočari, koji rade 365 dana(nisam stocar), koji dobiju po pravu preceg zakupa, ratari treba da shvate da postoje i druge grane poljoprivrede, sa kojima se oni često sprdaju, bilo da je to stočarstvo, vocarstvo, povrtarsrvo, ta obest ratara je sve prisutna,nervoza, jer je činjenica da je proslo doba uzimanja državne zemlje u zakup po nekadašnjim uslovima, nema subvencije po ha kao nekad, itd.

Послато са Coolpad R108 уз помоћ Тапатока
 
Ratari najviše kukaju, kupili mašineriju koja konjazom nije adekvTna njihovim imovinskom stanjem u katastru 1/1, primorani da placaju privatan zakup, da uposle mašine, zakup naravno skup, godinama se lako novac zarađivao na "muletini" zvanoj državna zemlja, sada su krivi stočari, koji rade 365 dana(nisam stocar), koji dobiju po pravu preceg zakupa, ratari treba da shvate da postoje i druge grane poljoprivrede, sa kojima se oni često sprdaju, bilo da je to stočarstvo, vocarstvo, povrtarsrvo, ta obest ratara je sve prisutna,nervoza, jer je činjenica da je proslo doba uzimanja državne zemlje u zakup po nekadašnjim uslovima, nema subvencije po ha kao nekad, itd.

Послато са Coolpad R108 уз помоћ Тапатока
Nije glavni problem stocara nedostatak zemlje vec nerealne cene otkupa njihovih proizvoda. Zemlja pripada koliko stocarima toliko i ratarima. Pa izvolte u utakmicu.
 
Nazad
Vrh