Izdavanje državne zemlje u zakup

Nemam nameru da im dam te pare sto im gazde daju.Napakosticu im 100% jer od moje dece i dece mojih drugara otimaju na nacin koji je diskriminisuci i ilegalan.Lepo sam vam svima rekao:gledajte sebe i borite se za svoje .Drugi vasu borbu voditi ni dobiti nece.
Kome se moj stav ne svidja slobodno nek me zaobidje.

Nisu oni tebi ništa oteli jer nije ni bilo tvoje. Niti će biti.
Kako vam nije jasno, taj zakon je donet da bi državnu zemlju radile zadruge i kombinati koji su je i radili unazad 50 godina. Ovi mali stočari po selima su samo kolateralna šteta.
Ni jedna vlast nikad nije vodila brigu o meni i tebi, nego o velikim sistemima, i sve se pravi prema njihovim potrebama... zato oni i znaju unapred koji će se zakon doneti, jer su oni to i tražili...
 
Nisu oni tebi ništa oteli jer nije ni bilo tvoje. Niti će biti.
Kako vam nije jasno, taj zakon je donet da bi državnu zemlju radile zadruge i kombinati koji su je i radili unazad 50 godina. Ovi mali stočari po selima su samo kolateralna šteta.
Ni jedna vlast nikad nije vodila brigu o meni i tebi, nego o velikim sistemima, i sve se pravi prema njihovim potrebama... zato oni i znaju unapred koji će se zakon doneti, jer su oni to i tražili...
Decko necu se truditi oko tebe ali oko njih cu se zdusno potruditi.
 
u tri bambija da niko ni za sta nece odgovarati (mozda hoce, ali ce ili biti oslobodjen ili osudjen na nanogicu). Vrana vrani oci ne vadi.

Inace nikako mi nije jasno kako moze da im ispuniti 2/3 zahteva i kakve veze ministar policije ima sa postom? Ako je 2/3 onda dvoje dobijaju povisicu pa jedan ne. Taj sto ne dobija je djilasov covek.:riba:
министар полиције има везе са поштом (јавним предузећем) тако што је прво подпредседник владе.....а тек после министар.....па је преговарао као ово прво. требао му је неко додати марамицу кад већ нема своју.
Јел неко одговарао из претходних власти? Тако ће и из ове.
послато са iq1019n уз помоћ плуга
 
Lepo je Bojcetic rekao "VRANA,VRANI OCI NE VADI" i sve dok nedodje neki koji ce poceti kao u Rumuniji da redja uza zid i strelja pomaka nema lopovi ce smenjivati lopove,a mi cemo kao ovce raditi i rintati da imaju da nas sisaju!
 
Šta mislite hpće li neko odgovarati za PKB.budite uvereni da neko mora visiti na KULI.A sad ćemo se i mi aktivirati i kad tad mora doći do promene.
 
Šta mislite hpće li neko odgovarati za PKB.budite uvereni da neko mora visiti na KULI.A sad ćemo se i mi aktivirati i kad tad mora doći do promene.
Ma dajte kolega,nemojte biti smesni.Dacu vam jedan primer,zamislite da ja kao vlasnik FK LSK iz Lacarka nazovem taj klub Real Madrid C.F.Koliko po vama bi desetina hiljada navijaca iz Madrida pocelo da prati taj klub i koliko njih bi bilo ubedjeno da je to isti klub kao onaj gde su igrali Di Stefano ,Amansio, Micel, Jero, Ronaldo, Bekam, Kristijano Ronaldo...???
 
Bez komentara, ako budem komentarisao strpace me u zatvor :

Poslovanje Al Ravafeda u Srbiji

EUHtM8z.png


Prema istraživanju Insajdera, suprotno ugovorenim obavezama, Al Ravafed za državno zemljište u početku nije plaćao ništa. Kompanija, koja je na srpsko tržište ušla još 2014. godine, uplatila je, kako je naveo portal, nadoknadu za korišćenje parcela tek 2017. godine. Ministarstvo koje se sada poziva na ugovorom garantovanu tajnost podataka, tada je novinarima dostavilo informacije o iznosu plaćene nadoknade.

Ti podaci su pokazali da je za prve tri godine tokom kojih je to zemljište obradjivala kompanija Al Ravafed, zarada države od zakupa bila do šest puta manja od prihoda koji je na tim parcelama država ostvarivala pre dolaska arapskog investitora.

Investitoru je po povlašćenim uslovima, bez licitacije prodato ili dato u zakup više od 10.000 hektara najplodnijeg državnog poljoprivrednog zemljišta u Bačkoj.

Iako je prema ugovoru Al Ravafed bio u obavezi da do 2017. završi ulaganje u sisteme za navodnjavanje, ta investicija još nije završena.

U sisteme za navodnjavanje uloženo 2,5 puta manje novca od ugovorenog

Uprkos najavama zvaničnika da će poslovni aranžman države sa kompanijom Al Ravafed iz UAE, dovesti do procvata srpskog agrara, upošljavanja lokalnih poljoprivrednika i višestruko većih prinosa, ispostavilo se da firma Al Ravafed Srbija posluje sa gubicima, duguje dobavljačima, kasni u izvršenju ugovornih obaveza.

Prema podacima iz poslednjeg finansijskog izveštaja, firma je tokom 2018. poslovala sa gubitkom od oko dva miliona evra i dugovima većim od 50 miliona evra.

Do zemljišta bez licitacije, uz protivljenje stručnih službi

Prema istraživanju Insajdera ovakav aranžman je sklopljen uprkos protivljenju stručnih službi Ministarstva odbrane koje su upozoravale da je nedopustivo da naknada za korišćenje zemljišta zavisi od profita investitora. Sektor Ministarstva odbrane za materijalne resurse dao je još krajem 2013. mišljenje da je neophodno utvrditi fiksnu nadoknadu jer bi u slučaju da Al Ravafed ne ostvari planirani profit i “naš prihod bio ravan nuli”.

cija je ovo burazerska (bratska) kompanija?

Jedna arapska firma preuzela drugu

Nakon loših poslovnih rezultata koje je kompanija Al Ravafed Srbija ostvarila prethodne godine, početkom 2019. godine došlo je i do promene vlasništva jer je dotadašnjeg većinskog vlasnika, firmu iz UAE Al Ravafed preuzela kompanija Elite Agro LLC, takođe registrovana u Abu Dabiju.

Elite Agro je već prisutan na srpskom tržištu preko firme Yugo Elite Agro koja je vlasnik Zobnatice iz Bačke Topole. Yugo Elite, preko Zobnatice, obrađuje 1600 hektara zemlje.
XuORJYe.png


PRAVA ZETVA IZ PUSTINJE ?!?!?

Placaju arendu 20% od prihoda, pa posto imaju gubitak 2 000 000 eura i dug 50 miliona verovatno im srbija (t.j. svi mi) doplacujemo sto upropascavaju najplodniju zemlju u Vojvodini...... izgleda da brat nije vican u obradjivanju zemlje ali sta ces kad voli...
 
Poslednja izmena:
A kad se 150 poljoprivrednika borilo da ta zemlja ide na licitaciju onda su odredjene persone branile Al Rafaved i pametna ulaganja drzave, a poljoprivrednike prozivali najpogrdnijim imenima.
 
Klasično pranje para.

Ko to pere novac? Arapi? Od koga oni sakrivaju novac? Sta ce im to kad su oni sultani ili sta vec i niko im u maticnoj drzavi ne moze nista pa samim tim nemaju potrebe da peru novce.

Meni nije jasno sledece, ova "arapska" kompanija nije ispunila ugovorne obaveze, drzava ima stetu od nje a i dalje se nista ne preduzima.
Dakle onaj ko je nadlezan za pracenje postovanja ugovora ne radi svoj posao zbog:

nesposoban je
potkupljen je
zabranjeno mu je da ista preduzme

e sad, ako je nesposoban ili potkupljen to se resava tako sto ima i iznad njega neko u hijerarhiji i smene ga i procesiraju zbog stete koje je njegovo (ne)cinjenje proizvelo drzavi koje je lako dokazivo.... kao sto vidimo nista se povodom ovog ne preduzima pa mozemo zakljuciti da nesposobnost ili mito nije slucaj...

dakle izgleda da je u pitanju treca mogucnost (neko od gore stiti "arapsku" kompaniju), ko je to? i zasto? kad se uzme u obzir da ama bas nista u ovoj drzavi ne moze da se uradi bez amina AV ispada da licno on stiti kompaniju koja pravi stetu drzavi srbiji.
Zasto bi to AV radio? E to ostavljam svakom da zakljuci....
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh