Poljo wiki KWS uljana repica
Strana 1 od 197 1231151101 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 20 od 3927

Tema: Izdavanje državne zemlje u zakup

Član mica967 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Poruka
    5,075
    Zahvalio se
    3,943
    Zahvaljeno 1,421 puta na 692 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0

Izdavanje državne zemlje u zakup

Pošto se problematika o izdavanju drž avne zemlje u zakup javlja u raznim temama otvaram ovu da nam bude lakše za praćenje. Kao i svuda i kod nas se javljaju slični problemi, imao bih dosta predloga vezano za zakup državnog zemljišta kao na primer da na licitaciji nemože da učestvuje neko ko nema registrovanio gazdinstvo barem tri godine unazad, da se ograniči maksimalni zakup na 50 ha(makar se i cepala parcela) kako bi što više gazdinstava došlo do obradivih površina. Imam ja toga još da dodam ali da vidimo i neke vaše predloge i sugestije.

Prijatelj Foruma KishRobert avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Poruka
    13,946
    Zahvalio se
    2,570
    Zahvaljeno 3,309 puta na 1,639 poruka
    Downloads
    2
    Uploads
    0

Odg: IZDAVANJE DRŽAVNE ZEMLJE U ZAKUP

Zabraniti da sa iste adrese dolazi vise gazdinstava,da se zabrani ovlastenje da neko u necije drugo ime ima dozvolu da licitira....al' to niko nece gledati,svakoj opstini je u cilju da se paori "potuku" oko zakupa,jer tako dolaze do vece love.

Član mladen87 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Poruka
    1,931
    Zahvalio se
    1,175
    Zahvaljeno 930 puta na 180 poruka
    Downloads
    3
    Uploads
    0

treba podeliti zemlju svima koji hoce da uzmu u zakup!ako se prijavi 50 ljudi svu zemlju treba podeliti na 50 podjednakih parcela i izdati samo sto to kod nas nece nikad biti.....oni i vole kad seljaci nateruju cene jedni drugima!kod nas je najvise placeno za zakup 45000 po ha,jos ako ovi useru sa subvencijama bice veselo!

Član diklofen avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Poruka
    11,535
    Zahvalio se
    571
    Zahvaljeno 4,903 puta na 2,021 poruka
    Downloads
    15
    Uploads
    0

Predlog u opštini Zrenjanin je bio da se čak kao uslov traži dokaz o vlasništvu nad traktorom koje je starije od godinu dana.
    Mislim da to nije prošlo jer velikima nije odgovaralo.To bi uvrstio obavezno u uslove licitacije.
    Dozvolis budali da prdne a on se odmah usere.

Član mica967 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Poruka
    5,075
    Zahvalio se
    3,943
    Downloads
    0
    Uploads
    0

KR kako kažu ovi iz Trezora na istoj adresi nemože biti više gazdinstava međutim dosad se žmurilo na to, međutim krajem prošle godine Generalni Inspektorat Min. Poljoprivrede je izvršio u nekoliko slučajno odabranih opština proveru i nađeno je dosta nepravilnosti poput ove koju je KR napomenuo i kod izdavanja državne zemlje u zakup odnosno podzakup.

Član Boki-Vl avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Poruka
    926
    Zahvalio se
    136
    Zahvaljeno 29 puta na 25 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0

Do 30 hetara po gazdinstvu je dovoljno, a sta vredi kad kod samo kod mene u selu oko 100 hetara nije bilo na licitaciji to se dalo nekome za pare u dzep... Kad je prve god pocelo da se licitira drzavna zemlja imali su pravo u prvom krugu svi onda je kod nas Agriziv uzimao sve po astronomskim cenama a zna se da nisu ni platili to, onda smo se mi bunili i trazili smo da ima pravo samo onaj koji je izmirio poreske obaveze mislite da nas je neko slusao...

Prijatelj Foruma KishRobert avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Poruka
    13,946
    Zahvalio se
    2,570
    Zahvaljeno 3,309 puta na 1,639 poruka
    Downloads
    2
    Uploads
    0

Citiraj Citiram: Boki-Vl
    Kad je prve god pocelo da se licitira drzavna zemlja imali su pravo u prvom krugu svi onda je kod nas Agriziv uzimao sve po astronomskim cenama a zna se da nisu ni platili to, onda smo se mi bunili i trazili smo da ima pravo samo onaj koji je izmirio poreske obaveze mislite da nas je neko slusao...
    Mozda je tako i najbolje,znas da je dosao neki sa strane i jaci "ker" i ti i selo nemozete nista protiv njega.
    A ovako lokalni tajfuncici 80% zakupe ono sto su oni jos prve godine izlicitirali i u narednim godinama se ponasaju kao da im je to dedovina.

Član talianu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Poruka
    9,501
    Zahvalio se
    3,965
    Zahvaljeno 2,724 puta na 1,485 poruka
    Downloads
    4
    Uploads
    0

Citiraj Citiram: Boki-Vl
    Do 30 hetara po gazdinstvu je dovoljno, a sta vredi kad kod samo kod mene u selu oko 100 hetara nije bilo na licitaciji to se dalo nekome za pare u dzep... Kad je prve god pocelo da se licitira drzavna zemlja imali su pravo u prvom krugu svi onda je kod nas Agriziv uzimao sve po astronomskim cenama a zna se da nisu ni platili to, onda smo se mi bunili i trazili smo da ima pravo samo onaj koji je izmirio poreske obaveze mislite da nas je neko slusao...
    Kod tebe u selu 100 ha kod mene 50 u celoj opštini oko 400ha za pare u džep to se zna i kome idu pare.

Član Goran G. avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Poruka
    5,398
    Zahvalio se
    3,271
    Zahvaljeno 3,190 puta na 1,268 poruka
    Downloads
    2
    Uploads
    0

kod nas u somboru sva zemlja otisla po pocetnoj ceni
    uspeo sam izlicitirati 4ha po 13000din za hektar :D

Član rasa02 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Poruka
    1,847
    Zahvalio se
    197
    Zahvaljeno 543 puta na 251 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0

I kod nas sva zemlja otisla po pocetnoj ceni od oko 22000 din/ha.U mojoj katastarskoj opstini cak niko nije hteo ni da ucestvuje u licitaciji zato sto se znalo da ce zemlju uzeti tajkuni a i oni su pricali da uzimaju svu zemlju po bilo kojoj ceni"Zakupci"su odigrali svoje uloge za lokalne veleposednike.Svi znaju da tzv"zakupci"nemaju veze sa obradom te zemlje,da su oni samo fiktivni zakupci ali niko niti sme a ni ne zeli da se mesa u to iako i u ovim losim zakonima stoji da je to strogo kaznjivo

Član dejan 77 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Poruka
    1,877
    Zahvalio se
    119
    Zahvaljeno 345 puta na 183 poruka
    Downloads
    2
    Uploads
    0

u nasoj okolini cene od 3500-48000 po hektaru.

Član diklofen avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Poruka
    11,535
    Zahvalio se
    571
    Downloads
    15
    Uploads
    0

Gde god može da postoji dogovor treba ići na to da se sve licitira po početnoj ceni.U većini licitacija opštinska uprava igra najveću ulogu.Kod nas su jednostavno jesenas sakrili licitaciju nekih oduzetih parcela.Okačili su na oglasnu tablu u Mesnoj Kancelariji tri dana pre isteka roka za predaju papirologije.I naravno na licitaciju su se pojavila samo dvojica gazda i uzela sve po početnoj ceni.
    Preporuka države je da limit bude 50 ha po gazdinstvu ali to opština uredbom može menjati.Na opštini je da odredi na koliko godina se izdaje ,a i tu je preporuka od države 3 godine.

Član mladen87 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Poruka
    1,931
    Zahvalio se
    1,175
    Zahvaljeno 930 puta na 180 poruka
    Downloads
    3
    Uploads
    0

kod nas se dogovore samo veliki igraci,svi uplate po par parcela pa onda brane jedni druge od ostalih seljaka!i kako mu se nece isplatiti da natera na npr 20-30ha parcelu cenu od 40 000 kad je uzeo na drugoj strani 150ha po pocetnoj ceni od 18-20 000,kad izvuce prosek nije je ni puno platio!

Član mica967 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Poruka
    5,075
    Zahvalio se
    3,943
    Downloads
    0
    Uploads
    0

Citiraj Citiram: rasa02
    I kod nas sva zemlja otisla po pocetnoj ceni od oko 22000 din/ha.U mojoj katastarskoj opstini cak niko nije hteo ni da ucestvuje u licitaciji zato sto se znalo da ce zemlju uzeti tajkuni a i oni su pricali da uzimaju svu zemlju po bilo kojoj ceni"Zakupci"su odigrali svoje uloge za lokalne veleposednike.Svi znaju da tzv"zakupci"nemaju veze sa obradom te zemlje,da su oni samo fiktivni zakupci ali niko niti sme a ni ne zeli da se mesa u to iako i u ovim losim zakonima stoji da je to strogo kaznjivo Rašo ti kojima su pojedinci registrovali gazdinstvo i uplatili PIO da bi za njih licitirali zemlju imaće velik problem kada im oni više nebudu trebali a Pio će i dalje morati plaćati pošto je skidanje sa istog postala nemoguća misija. Država je počela sa vraćanjem oduzete zemlje iz 46 god približno 300.000 ha tako da je neće ostati mnogo za davanje u zakup u narednom periodu.

Član rasa02 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Poruka
    1,847
    Zahvalio se
    197
    Downloads
    0
    Uploads
    0

Ima ih ovde 20 ak fiktivnih zakupaca,platili su im Barisic i Lazic po oko 5000e+PIO da za njih odigraju igru,oni izgleda i ne razmisljaju o mogucim posledicama koje su moguce ukoliko neko iz neke buduce vlasti uzme malo da proceslja tu temu

Član diklofen avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Poruka
    11,535
    Zahvalio se
    571
    Downloads
    15
    Uploads
    0

Kad oblak prođe kiše više nema.
    Svi znaju šta se radi ,a ima li koga da je to prijavio?

Član dejan 77 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Poruka
    1,877
    Zahvalio se
    119
    Downloads
    2
    Uploads
    0

kod nas za sve sto vredi je bilo teranja,

Član rasa02 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Poruka
    1,847
    Zahvalio se
    197
    Downloads
    0
    Uploads
    0

Ko bi se terao sa ovima nema sanse,Barisic ima 5 000 ha a Lazic mislim oko 2 000 ha

Član dejan 77 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Poruka
    1,877
    Zahvalio se
    119
    Downloads
    2
    Uploads
    0

kod naas kada vide sta se desava samo se okrenu i odu na ove iz velikih kompanija mislim i nista im nije jasno vise se ne pojavljuju kod nas, ovde nam niko netreba mi se sami teramo ,kod nas je opstini u interesu da izvuce sto vise para

Član steva 1984 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Poruka
    1,852
    Zahvalio se
    283
    Zahvaljeno 326 puta na 167 poruka
    Downloads
    1
    Uploads
    0

Kod nas ista prica nema od zakupa nista tako nam je rekao gospodin sto obradjuje hiljade hektara potrudice se da nijedan seljak neuzme drzavnu zemlju.Ljudi iz opstine ga podrzavaju lokalne gazde od 100-200 hektara sopstvene zemlje ih takodje srdacno podrzavaju sto me najvise razocaralo tako to ide i bice jos dugo jer ja nevidim ko ce njima stati na put.Bilo je zakupa viska zemljista to su parcele do jednog hektara oblika trougla,slova s,slova u,gde se najvise po ritovima nalazi sklono je topljenju zemljista i od podzemnih i atmosferskih voda sta ce njima te parcele kad obradjuju velike parcele velicine preko 50 hektara po ceni od 5 meteri zita po jutru ili 9 meteri po hektaru koliko sam cuo a mi se pokidasmo ovde po selima arende su 150 evra po jutru.E sad verovatno opstini nije u interesu da dobija veci novac od nas obicnih smrtnika.

Strana 1 od 197 1231151101 ... PoslednjaPoslednja