Hidro motori

Odg: HIDRO MOTORI

otprilike ispadne da su hidro motori tj kombani na hidro pogon losi zbog nase nemarnosti?
jeste da su skupi filteri i da je skupo ulje ali je skuplje raditi remont motora :)
ako je taj sistem redovno odrzavan an kombajnu ne bi trebalo da se ima problema i pri daljem radu ?
kada se redovno odrzavaju filteri ulje podmazivanje tog kardana oni su i dugovecni ako se ne varam i nemaju nekih vecih problema ?
a moze se desiti i da ima svoj neki radni vek pa da i zbog toga rikne ?
 
Odg: HIDRO MOTORI

Petar123 je napisao(la):
otprilike ispadne da su hidro motori tj kombani na hidro pogon losi zbog nase nemarnosti?
jeste da su skupi filteri i da je skupo ulje ali je skuplje raditi remont motora :)
ako je taj sistem redovno odrzavan an kombajnu ne bi trebalo da se ima problema i pri daljem radu ?
kada se redovno odrzavaju filteri ulje podmazivanje tog kardana oni su i dugovecni ako se ne varam i nemaju nekih vecih problema ?
a moze se desiti i da ima svoj neki radni vek pa da i zbog toga rikne ?

Prije par godina brao mi je kukuruz lik sa 4-rednim Burgoinom, sve zivo na njemu je na hidro pogon, prednji točkovi, zadnji točkovi, sječka...ma sve. Lik ga koristi godinama, radi jako mnogo usluzno i po teskim terenima (taj kombajn je sposoban na terenu čak i bolje od nekih traktora duplaka!), i nikad nema problema s njim. Zamjena ulja i filtera i gas. Hidro-pogon je jako dobro rješenje, ali trazi dobro odrzavanje inače odoše ::novac:: ::novac:: ::novac:: ::novac:: ::novac::
 
Odg: HIDRO MOTORI

Pa nisu losi,ni zbog nase nemarnosti.najveci problem je silovanje pun gas ti ides pun varijator i padne ti na pamet dali moze da ide odmah u rikverc, i povuces komandu naglo nazad izbegavajuci onaj deo gde je namesteno da do toga nedodje i ode. uglavnom otkinu rotor hidro motora.
 
Odg: HIDRO MOTORI

panonstib je napisao(la):
Gospodine @ljakse
Zamena za taj MAN filter W13145 kod firme Fleetguard je HF 35076
2zgf1ub.jpg

Cena tog filtera je 8620,00 + PDV :cao:
Gospodine Panonstib ja sam našao danas još bolje rešenje,molio bih vas da mi date savet dal da radim ovo ili da izbijem to iz svoje glave.Našao sam filter MANN W 13 145/3,to je filter ulja na motoru za DAF kamione.Sve paše:širina filtera 136 mm,kod gumice 111 mm i 100 mm,navoj 1 1/2-16 UN,pritisak 2.5 bar jedan i drugi,samo dužina filtera se razlikuje u 6 mm.Za mikrone unutar filtera nemam podatke.Ova varijanta košta 1960 din.+PDV. :ppozdrav:
 
Odg: HIDRO MOTORI

to je sve ok ali dal ce izdrzati pritisak? i na koliko ga menjas dali imas racuna da rizikujes?
 
Odg: HIDRO MOTORI

Jedno laičko pitanje.Ako sam dobro razume šemu radu

pumpa gura fluid,fluid pokreće hidromotor a šta pokreće pumpu? (motor :sta:)
Ako je tako još jedno pitanje da bi se dobila snaga od 30KW na hidro motoru koliko bi bilo potrebno snage recimo elektromotora koji pokreće pumpu?
 
Odg: HIDRO MOTORI

Gospodine @ljakse
Evo zamene od jednog i drugog filtera poznate svetskog proizvodjača filtera sa podacima pa uporedite sami da li je isto pa na Vašu odgovornost montirajte.
9tllb8.jpg
1e7xj7.jpg

Što se tiče pritiska to nije problem jer se uglavnom filter montira na povratnom vodu gde je mali pritisak, ali medijum koje se nalazi unutra nije isti (mislim na papir) i kod hidrauličnog filtrira sitnije čestice jer je poznato da hidrostatski pogon kombajna radi na 420 bara teorijski, a u praksi je nešto manji i samo ulje je to koje dihtuje zazozre koji se nalaze u pumpi i hidro motoru.Taj pritisak se kreće kroz ona dva gumena debela creva, a kroz ono treće je mali pritisak koji služi da sistem bude "zaliven" sa uljem.To je zatvoreni sistem i bukvalno ne treba dodavati ulje kada se ono ne bi grejalo i zato postoji jedna mala zupčasta pumpa u okviru klipno-aksijalne pumpe koja deo ulja usmerava u hladnjak koje se vraća preko filtera u rezervoar, a rashladjeno ulje uzima iz rezervoara i ubacuje u klipno-aksijalnu pumpu.Znači najbitnije je sitne čestice koje se nalaze u ulju eliminišu u filteru!
Gospodine @talijanu
koeficijent iskorišćenja hidrostatske transmisije je negde oko 0,86 mada novije transmisije daju i bolje rezultate tako da motor mora biti jači od potrebne snage zbog gubitaka tako da je to ta cifra od 30%!
 
Odg: HIDRO MOTORI

Gospodine Panonstib ja sam i mislio da radim to na svoju odgovornost,ali ipak sam hteo od vas jedno realno mišjenje da čujem u vezi toga,dal može zbog filtera da nastaje neka šteta u sistemu ili jednostavno i da ne krene mašina iz dvorišta,hoće se ulje pregrejati zbog filtera i tome slično.John Deere je svakako predvidio 400 sati rada za taj filter,a cena četvorostruka.Ako sam dobro shvatio filter ulja na motoru je ređi papir,nego kod hidro filtera,u prevodu hidro filter izdvaja sitnije čestice od motornog filtera. :ppozdrav:
 
Odg: HIDRO MOTORI

Proizvodjači obično naprave neku zvrčku, da ne može da se montira motorni na hidro i obrnuto, zbog slučajne greške. Moraš prvo da probaš da li uopšte može da se stavi.
 
Odg: HIDRO MOTORI

Gospodine @ljakse,
šteta u sistemu će nastati ako godinama koristite neodgovarajući filter jer će sitne čestice prolaziti kroz filter koji ste Vi odabrali i oštetiti hidraulični sistem.Medjutim to će nastati posle izveznog vremena pa ako mislite da ga zadržite za sebe onda koristite odgovoarajući, a ako će dobiti "metlu" posle par godina korišćenja može i ta Vaša kombinacija.Neće biti problema u radu sa tim filterom, a ovo je tačno da ovi hidraulični filteri imaju "sitnije" rupe i zaustavljaju sitnije častice i zato su dosta skuplji od uljanih filtera za motore.
 
Odg: HIDRO MOTORI

Neznam da li ima od jeftinijih,ne toliko priznatih proizvodjača filter na primer Unico i da je zamena za taj hidro filter.Ako neko zna neku jeftiniju varijantu neka piše(prodavnica,cena,itd.)Svakako sam mislio menjati na 400 sati taj filter,pa mi se ne daje 8000-10000 dinara. :nono:
 
Odg: HIDRO MOTORI

nazovi frad i objasni im za sta ti treba mozda imaju adekvatnu zamenu.
 
Odg: HIDRO MOTORI

Gospodine ljakse
evo da Vam olakšam traženje filtera
Fleetguard HF35076 --------- Unico HI13302 ---------- Frad 43.27.19/110
Fleetguard LF 3493 --------- Unico LI 13302/3 -------- Frad 43.27.15/110 :cao:
 
Odg: HIDRO MOTORI

Svaka čast Panonstib još ako su i jeftiniji od originala,vodim vas na ćevape ili na picu. :ppozdrav:
 
Odg: HIDRO MOTORI

Nema drugovi ko zna,zna Panonstib je najjači vidim ja,šteta što nisu svi takvi u srbiji,gde bi nam bio kraj...Poziv na ćevape od moje strane i dalje važi... :ppozdrav:
 
Odg: HIDRO MOTORI

Gospodine Panonstib filter Unico HI 13 302 u Pertini NS košta 2250 din. sa PDV-om.Ova cena je već ja mislim O.K.,ne treba dalje tražiti jeftiniji. :D
 
Odg: HIDRO MOTORI

poz svima.. prosle godine sam kupio clasa dominator 96 sa hidro motorom. zamenio sam sva 3 filtera (1 veliki i 2 mala) malo mi je bilo nezgodno dok se nisam naviko na hidro. desilo mi se da kad idem u punoj brzini napred pa je malo brze povucem nazad, cuje se kao da skripe tockovi da li to tako treba ili nesto drugo je u pitanju
 
Nazad
Vrh