Hidro motori

Odg: HIDRO MOTORI

Probajte da izbegavate takav način vožnje! :cao:
 
jedno pitanje,kupio sam skoro New Holland 8070,a od njega nemam nikakvo uputstvo! ima hidro motor,pa me interesuje koje ulje ide u njega i koliko?
 
hvala.moracu da potrazim negde knjigu odrzavanja...Petru:jeste da nije tema ali pre nekih mesec dana sam prodao berac Zmaj 222 u lokve odvuce ga covek nekim kombijem...
 
da li prilkom menjanja filtera može doći do povlačenja vazduha u sistemu, te da zbog toga neće da funkcionišu podizanje hedera i komušaljke, ista je hidro pumpa i idu preko istog filtera, taj problem ima drugar, i tvrdi da je do toga jer mu navodno negde vuče vezduh, jel imao neko sličnu situaciju?
 
Može da dodje do povlačenja vazduha u sistem, a isti se eliminiše iz sistema ako veše puta podignete i spustite heder.
 
Imam jedno pitanje, da li bi mogla hidraulicna pumpa od rusa da se upotrebi kao hidromotor? Imam jednu viska i u prilicno dobrom je stanju pa reko ako moze da je iskoristim.
 
Ljudi kako vozite kombajn sa hidromotorom u transportu po losem putu. Znaci ravnica, nikakvo opterecenje put tvrd ali los, mnogo rupa, brzina recimo 8 do 10 km/h. Dali vozite sa punim gasom a rucica pogona do pola ili manje, ili recimo pola gasa a rucica vise odgurnuta i sta je pravilno. Nekako mi je nelogicno da mi kombajn bruji(ceo gas) a ja da milim, to mi dodje kao da prazan traktor vozim 1. ceo gas umesto 2. ili 3. pola ili ler gas. Takodje dali se moze upaliti na slepanje ?
 
Ljudi kako vozite kombajn sa hidromotorom u transportu po losem putu. Znaci ravnica, nikakvo opterecenje put tvrd ali los, mnogo rupa, brzina recimo 8 do 10 km/h. Dali vozite sa punim gasom a rucica pogona do pola ili manje, ili recimo pola gasa a rucica vise odgurnuta i sta je pravilno. Nekako mi je nelogicno da mi kombajn bruji(ceo gas) a ja da milim, to mi dodje kao da prazan traktor vozim 1. ceo gas umesto 2. ili 3. pola ili ler gas. Takodje dali se moze upaliti na slepanje ?
ja teram po atarskim putevima na 3frtalja gasa onaj zarez ispred punog gasa vec 5godina ,nepraktikujem da teram pun gas jedino u radu to se podrazumeva.
 
Posto imam na prekidacu samo oznake ZEC i KORNJACA kada je dobar put na zecu a kada je los na kornjaci a sve ostalo odradjujem sa palicom :osmeh:
 
Da i ja vozim odprilike od 1/4 do 3/4 gasa zavisno od puta ali neki kazu da je za hidromotor najbolje da uvek ima pun pritisak ulja a za to je potreban pun gas.
 
Drustvo, da li mogao neki manji hidro motor da pokrece manji rasturivac djubriva 500l (onaj zeleni ferti), umesto kardana? Kacio bi se na breznjeva 80ks.
Posto bi se mogao naci neki povoljni hidro motor da zadovoljava ovo?
 
Nazad
Vrh