Hidro motori

Petar123

Član
Učlanjen(a)
24 Feb 2011
Poruka
51
gledao sam i trazio i nisam nasao temu hidro motori a mislim da bi ova tema bila veoma korisna jer je vecina kombajna sada na hidro pogon...
a ima i traktora (john deree ) koji imaju hidro pogon ...
sad da vidimo prednosti i mane hidro pogona ...
majstori za hidro pogon brojevi preporuke ...
zbog cega crkavaju ...
sigurno postoji neki servisni interval na kojem se menja ulje sigurno tu postoji i neki filter....
 
Odg: HIDRO MOTORI

i nikako ne smeju da se slepaju !!!
evo JD sa hidro pogonom
 
Odg: HIDRO MOTORI

Tako si trebao napisati.Prednja vuča na hidro pogon a ne traktor.Inače može da se šlepa ali tek kada se ubaci u brzinu namenjenu tome da bi se menjač podmazivao.
 
Odg: HIDRO MOTORI

Tražim filter za hidromotor od John Deer-a.Neverovatno su skupi.U Res-trade 8500 din. ::lose::Moj gore na hidromotoru je alternativno rešenje MANN W 13 145.Da li neko zna jeftinije od drugih proizvođača filtera i gde se nalazi prodavnica? :cao:
 
Odg: HIDRO MOTORI

Original pa koliko god koštao jer je ipak napravljen za taj traktor i izdržava radni pritisak koji se tu stvara pa se bojim da ti ne napravi neki problem filter neadekvatnog proizvođača.Ovo ti kažem jer drugar stalno budži kojekakve filtere na MF 8160 i to bezuspešno a neće da kupi originalne jer su mu skupi. :cao:
 
Odg: HIDRO MOTORI

smatram da je tema ok,e ajde malo da pojasnimo hidro motori ? valjda hidro transmisija , jer hidro motor je samo izvrsni element.da bi hidro motor radio treba vam ulje pod pritiskom znaci neko to treba da napravi, na kombajima su uglavnom hidro staticke pumpe linde koje u saradnji sa hidro motorima , crevima ,razvodnicima, rezervoarom i filterima cine hidro staticku transmisiju. a ima i drugih resenja.
 
Odg: HIDRO MOTORI

Samo Linde? Ja sam čuo i za Sauer, Danfoss, Rexrot ..... Pumpe su uglavnom klipno aksijalne, a ne hidrostatički.Transmisija je hidrostatička jer za pogon se koristi pritisak fluida za razliku od hidrodinamičke gde se koristi brzina fluida.Što se tiče pogona kombajna može biti jedan, dva ili tri hidromotora.Medutim ima još hidromotora na kombajnima( pogon vitla, pogon rotirajuće korpe hladnjaka, pogon rastresača pleve ......) koji dobijaju pogon od zupčastih pumpi i rade na manjem pritisku nego hidromotori za transmisiju. :cao:
 
Odg: HIDRO MOTORI

napisao sam da su uglavnom linde a ne samo linde.jer na daniji su one pa na djuri djakovicu,ja na mom imam neku ceskoslovacku koja n ije hidro staticka ,a covek je pomenuo hidro pogon kombajna koliko sam razumeo?a ja sam se uglavnom susretao sa hidro statickom transmisijom linde,svi ostali hidro motori koriste posebne pumpe koje su nezavisne od ovepogonske. za remont vam je najbolja ppt jer ih je ona i proizvodila pod licencom linde.
 
Odg: HIDRO MOTORI

Nisu uglavnom Linde ima dosta i ostalih proizvodjača koje sam naveo i nisu jedini kombajni na našem području ĐĐ M1620 H i DANIA valjda ima i ostalih proizvodjača na kojima se nalaze navedene pumpe čak se i kod jednog istog proizvodjača mogu naći različiti proizvodjači hidro pogona.Ovaj deo mi baš nije jasan
"svi ostali hidro motori koriste posebne pumpe koje su nezavisne od ovepogonske."
pa bih molio da mi razjasnite :ppozdrav:
 
Odg: HIDRO MOTORI

ja sam i napisao da sam se ja uglavnom sretao ,a ne da nepostoje drugi proizvodjaci. a zelim i da cujem o drugim sistemima i resenjima.u tvom proslom postu je sve objasnjeno :ppozdrav: izvinavam se ako nesto previdim imam visoku temperaturu pa malko brljavim
 
Odg: HIDRO MOTORI

ljakse je napisao(la):
Tražim filter za hidromotor od John Deer-a.Neverovatno su skupi.U Res-trade 8500 din. ::lose::Moj gore na hidromotoru je alternativno rešenje MANN W 13 145.Da li neko zna jeftinije od drugih proizvođača filtera i gde se nalazi prodavnica? :cao:
[/Pq uote] Pokušaj kod uvoznika CUMINS motora i FLETGUARD filtera 011-3149071
Post je spojen: [time]1299180667[/time]
_________________________________________________
ljakse je napisao(la):
Tražim filter za hidromotor od John Deer-a.Neverovatno su skupi.U Res-trade 8500 din. ::lose::Moj gore na hidromotoru je alternativno rešenje MANN W 13 145.Da li neko zna jeftinije od drugih proizvođača filtera i gde se nalazi prodavnica? :cao:
[/Pquote] Pokušaj kod uvoznika CUMINS motora i FLETGUARD filtera 011-3149071 jeftiniji su a izbor dobar.
 
Odg: HIDRO MOTORI

panonstib je napisao(la):
Nisu uglavnom Linde ima dosta i ostalih proizvodjača koje sam naveo i nisu jedini kombajni na našem području ĐĐ M1620 H i DANIA valjda ima i ostalih proizvodjača na kojima se nalaze navedene pumpe čak se i kod jednog istog proizvodjača mogu naći različiti proizvodjači hidro pogona.Ovaj deo mi baš nije jasan
"svi ostali hidro motori koriste posebne pumpe koje su nezavisne od ovepogonske."
pa bih molio da mi razjasnite :ppozdrav:
ko nezna da nezna ...bezi od njega pa zar panonstib nezna da su posebne pumpe one gore kod motora a ove tamo gore malo sa strane, malo dole levo na polovini i ima još kombinacija što zavisi od broja obrtaja i potrebnog pritiska.
 
Odg: HIDRO MOTORI

tema je pocetno bila namenjena hidro pogonu kod kombajna
odrzavanje
kvarovi
saveti
nesto sto se desilo drugima pa da se ne desi nama koji planiramo da kupimo kombajn sa hidro pogonom ...
majstori i servisi ako neko zna za njih ...
 
Odg: HIDRO MOTORI

Gospodine @ljakse
Zamena za taj MAN filter W13145 kod firme Fleetguard je HF 35076
2zgf1ub.jpg

Cena tog filtera je 8620,00 + PDV :cao:
 
Odg: HIDRO MOTORI

Evo ovdje sve objašnjeno:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=PaULyIrnY-M[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=WzaNAj11G30&feature=related[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ct8Au8T3arI&feature=related[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=yO5g9ZwVmS0&feature=related[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=MmvoqfZ28rc&feature=related[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=tMt2JheBSls&feature=related[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=pAARwR3hCqw&feature=related[/youtube]


U hidraulici, svaka pumpa može u principu raditi i kao motor. Na snimcima imate prikazano kako neke vrste motora/pumpi rade. Imao sam Hidrauliku na faksu, pa sam prilično upoznat sa tematikom.
 
Odg: HIDRO MOTORI

Hidro pogon prednosti i mane, prednost je u menjanju brziner kretanja a nema promene brzina ,nema menjaca ,kvacila,nema varijatorskog remena,lakse je voznja.(gledao sam covek koji je skoro kupio Djuru ,a pre toga imao zmaja ,okrece djuru i stiska kvacilo (a njega nema) i polako dodiruje banderu sa zadnjim krajem).
Mane skuplje odrzavanje,zamena ulja u hidro pogonu(mada znam ljude koji imaju hidro pogon a unutra jos fabricko ulje a kod njega je 8 god pre toga je bio u firmi kombajn je 83g i nikada nije bilo problema sa transmisijom, a sta su sve radili sa njim )kada pukne crevo uglavnom istece mnogo ulja, a i sama creva su skupa, ona jeftina vam nebi preporucio jer hoce svasta da se desi.remont u prvoj petoletci u trsteniku pumpe i hidromotora je negde oko 1500 eropskih ::novac:: i ako to radite obavezno menjajte ulje. jer se coveku razleteo hidromotor i napravio haos i oni urade remont i vrate ulje sa opiljcima i ne zamene filter i .....).redovno menjanje filtera je obavezno.kao i podmazivanje veze motor pumpa,onog kardancica izmedju.
a naj bitnije je provera nivoa ulja u rezervoaru prvo kod kupovine .a zatim i posle rada.
 
Nazad
Vrh