Tanjirače

Ogromna je razlika između traktora od 160 i 200 ks.Generalno kada se pogleda 40 ks razlike ali malo juče blizu.
 
ja sam samo rekao moje misljenje...kad je ukosim skroz zetor umire,zato sam rekao da je tanjiraca za 200ks...a da je pokida nece,mesine uglavno pucaju zbog loseg rukovanja...ja imam jako tesku zemlju i laku u principu ova tanjiraca radi isto...tanjiram samo u jesen
 
Kako se ta tanjirača ponaša u kukurzovini? Može li bar delimično da izmeša zemlju i kukurzovinu?
 
Druškan, kako si zadovoljan sa tanjiračom?

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
I još jedno pitanje koji je to claas na snimku?

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Ovako, idem redom
Kukuruzovinu uradi solidno iz 3 prohoda, na srednje teškom zemljištu, ali iza dobre roto secke, znaci neki strani adapter. Prošle godine sam tanjirao parcele koje nisu dovršen, da mi ne upale kojim slučajem odmah od puta. Moglo je da se seje nakon 3 prohoda. Na teškom zemljištu nisam probao, jer nisam imao potrebe.
Pa ovako, lepo radi suncokretiste, ali na teža zemljišta nije htela dublje od 5cm, sta god joj radili. Tako da smo podigli valjak i ubacili letke, pa je valjak bio "u vazduhu", i pritiskao je tanjiraču koja je tada radila svom težinom (tanjirača oko 1400kg + valjak oko 300kg = ukupno 1680kg) i išla je tada dublje. Pa smo zvali gazdu da dodje da vidi tanjiraču, koji je poslao sina. Koji kada je video kakva nam je zemlja, čudio se kako mi to uopšte obradjujemo. A hvalio se kada smo je gledali kako radi u Banat par ekselans. Pa smo mu predložili da napravi nosače za tegove da je možemo opteretiti zavisno od tipa zemljišta. Nekako je pristao da mu je ne bi vratili. Napravi nosače, ali kratke pa sad treba da se zezam i prepravljam, ali nema veze. Iz tog razloga spartac nisam ni kupio od njega. Tanjirača izgleda masivno, ali cevi velikog prečnika imaju tanak zid. Gledali smo Lemken ali mnogo novaca...
Cena je valjda bila oko 8000e.
Nosi je Claas od 110ks, bez nekih poteškoća. U njivi bukvalno leti jer se jako lako vuče, 15km/h bez problema, ali nije za te brzine jer malo skače, ali 12-13km/h lepo i ravno pravi.
Velika prednost ovih kratkih tanjirača je što ne vade velike buse/grudve, već prave jako sitan teren i ravan. Mogu i u blato bez problema, uopšte ne guše, mada tada se ni ne radi.
Valjda sam svima odgovorio. Admini neka prebace ovu konverziju u pravu temu, ja sam se samo nadovezao.
 
Ja sam poručio od 4 metra nošenu. Kod nas ova strana prema dunavu je pesak a sa druge strane sela je crna zemlja srednje teška, pa videćemo šta će i kakav posao praviti kod nas...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Ja sam poručio od 4 metra nošenu. Kod nas ova strana prema dunavu je pesak a sa druge strane sela je crna zemlja srednje teška, pa videćemo šta će i kakav posao praviti kod nas...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
Radiće kod tebe sigurno lepo, u svim tipovima zemljišta, jos ta od 4m je sigurno dosta teža od ove moje. I pametno što si uzeo nozenu, mnogo lakše za okretanje po njivi.
 
Nudio mi vučenu, reko nikako samo nošena...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Mixer jel znas mozda kakva je ova agro novak nosena, gledam klipove lepo radi?

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
Gledao sam i ja klipove nije loša ali se nisam raspitivao za nju. Za satexa sam se odlučio najpre zbog valjaka, takvi valjci za našu zemlju su pun pogodak...
sve se vise dvoumim za kratku tanjiracu da uzmem, ipak sitni bolje polozaj tanjira je drugaciji i plus okrenes na uvrati cas..

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh