Tanjirače

Svaka čast.Meni juče uslužno tanjirali sojište sa tanjiračom,ni nalik ovome.Mladić leteo kao na trkama,dva prohoda,dubina 3-5 cm,strašno.Želudac mi se prevrnuo.
 
Treba da zovem gazdu da mu kažem kakva je situacija na njivi,on njie ni bio juče sa nama, a nešto mi nezgodno.Sramota me tuđeg nemara.
 
Nesto ova bubamara mili po njivi

Не идем на трке, а волем да урадим посао како ваља...а и брзина од 7,5км/ч је сасвим довољна за посао....не изгледа лоше уопште....мислим да сам убо дубину рада...
 
Galicije imam jedno pitanje za tebe. Da li si probau u kukuruzištu? Kako se tamo ponaša? Može li da zatrpa ostatke?
 
Evo stigla jedna i meni
b522ca4c07dee00b4f889719e4f3633c.jpg
2a56e123d83a7c7af3103ab8bec7d579.jpg
2cf285a2e3bd965d6ab6676ac3beb7ce.jpg


Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
Galicije imam jedno pitanje za tebe. Da li si probau u kukuruzištu? Kako se tamo ponaša? Može li da zatrpa ostatke?

Да, ради одлично, а да би потпуно затрпала остатке мора да се тера два пута....данас када сам завршавао сојиште, до мене кукурузиште, па ме замолио комшија да му претрчим увратине да му не газе...из два пута леја...наравно остане понешто од горе, али већину затрпа...

- - - - - - - - - -

Данашњи посао...проклетиње ми вукле преко њиве кукурузе, сабили 80 посто њиве...стога је други проход био неопходан да се уситне грудве....
 
Tebi Galicije je bolje da ideš uslužno i tanjiraš,više ćeš zaraditi, a svoju zemlju daš u arendu.
 
Kako prolazite sa lezajevima na ovakvim vucenim tanjiracama( moja je isto ADUT)???
Nisu ni jeftini a malo malo treba menjati.....
 
Poslednja izmena:
Да куцнем у дрво, моја за сада нема никаквих проблема са тим лежајевима....свако кућиште по два комада има и стане кило масти у исто...може да тандрче порпилично када се напуни до краја...

- - - - - - - - - -

Tebi Galicije je bolje da ideš uslužno i tanjiraš,više ćeš zaraditi, a svoju zemlju daš u arendu.

Радим ја и услуге са њом...мени је довољно да ухватим 20так кј годишње да покријем своје трошкове и да те паре ставим на страну за сервис машина...
 
Mi smo često menjali dok smo imali Adut ali su glavni krivci bili nosači ležaja a sada je čini mi se krivac loš kvalitet jer i drugar na Consum tanjirači malo,malo pa menja ležaje iako ih maže redovno.
 
Mi smo često menjali dok smo imali Adut ali su glavni krivci bili nosači ležaja a sada je čini mi se krivac loš kvalitet jer i drugar na Consum tanjirači malo,malo pa menja ležaje iako ih maže redovno.
Kvalitet je katastrofa, naisao sam i na takve da uopste nece da primi mast curi na sastavu kucista al da dodje do kuglica i caure pa tamo da curi mast.....jok
 
Nazad
Vrh