Tanjirače

Ja juče pitao na forumu jel Bobu živ,nema ga,kad on to čuo i odmah se pojavi.Šta radi ovaj forum,brži od ruskog SU 57:ppozdrav:

Mislio sam na druga Bobu ali sam primjetio da i tebe nema.Zasto si mjenjao oltovu I da li ova ima /nema stelovanje kosine prednji tanjira.


Malo je van teme ali da pojasnim...

Kad je čika Aca pitao za mene u temi plugovi, kolega "maky355" mi odmah javio da sam tražen na forumu i zato se javio i večeras se čujem s kolegom "ivanz" i on me zamoli da postavim sliku tanjurače na forum, njega telefon pati ali ja i on uspio pa eto...


Imam dosta posla na selu pa ne stignem po forumu mrdati a i kad stignem ne sjetim se... Polako, sad će snijeg pa ćemo se družiti malo više ;)
 
Da li je neko proširivao tanjiraču i kako se to pokazalo?
Kupio bih četiri tanjira (na svaki kraj po jedan) i jednu osovinu koju bih isekao na četiri dela. Ove postojeće osovine bih odneo strugaru da na njima probuši rupe (npr 10 ili 12 mm),a isto tako i na ovim delovima od nove osovine. Onda prema meri rupe ubaciti okruglo gvozdje i zavariti. Šta mislite,da li bi ovo bilo dobro rešenje?
 
Onda ću ipak pokušati da odradim bušenjem i varenjem. Jer za manje od 200 evra(koliko koštaju samo četiri osovine) bih mogao sve da završim,uključujući i kupovinu tanjira.
 
Pitanje je dal će sve biti u centru. Pa ako je nesto excentar pa crkne ležaj ili nešto drugo, onda ce biti skuplja pita od tepsije. Mozda nisam u pravu?
 
Onda ću ipak pokušati da odradim bušenjem i varenjem. Jer za manje od 200 evra(koliko koštaju samo četiri osovine) bih mogao sve da završim,uključujući i kupovinu tanjira.

Tesko ce to ostati ravno, var uvjek povuce. Koliko bi ti uzeo tokar da ti napravi navoj na jednoj strani, kupis svjetlo vuceno zeljezo 30x30x6000 ili neku debljinu koja ti odgovara, a onu drugu stranu napravis sam. I ove kupljene osovine nisu od boljeg materijala ako nisu i od losijeg.
 
Ako vec planias sa busenjem osovine onda neka ti strugar na jednoj napravi rupu(zensku),a na drugoj trn neka ostruze(musku) ne moj na obe ubusivati rupe pa ubacivati komad i obavezno kvalitetne elektrode i drzace mi smo na nasoj spojili osovinu na takav nacin i eno je ide vec iha-haj!Imaces i peglanja malo ali da se sve odraditi ako imas presu odlicno,a ako ne onda macolu i peglaj!
 
Planirao i ja od svoje olt sava 20, da pravim 28, pa odustao..... Ajd nove osovine i nije problem uzeti, al moj polovan tanjur i 8 novih da se ubaci nebi valjalo, jer moji su nesto potroseni, a preskupo da kupim 28 novih, onda i da odmah izradim i novi ram za V tanjjuracu...... Itd itd, kad sam stavio na papir, odustao i otisao kupiti polovnu V tanjuracu koju sam zakačio i otisao raditi s njom......
 
drustvo koje su tanjirace bolje vucne ili nosene. npr tipa careta, agronovak, Ilgi sto se tice nosenih tanjiraca.prednosti, mane i sta se vise isplati?

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da li se na vučene tanjirače domaćih proizvodjača stavljaju ovakvi ležajevi?
foto_34024.jpg

Kolika je orjentaciona cena livenih tuljaka za vučene tanjirače?
 
Uglavnom idu takvi lezajevi,jedino Consum ima okruglu rupu,tj nema cetvrtku. Mada sam ja stavio i na Consum te sa cetvrtkom uz malu prepravku.
 
Nazad
Vrh