Tanjirače

Boga mi,28 malo teško,ima 2 t tanjirača i sad u suvom suncokretištu išlo alo 4-ta da ne diže tem.,skidam krajnje tanjire pa ću videti kako će biti.
 
Uzeli i mi igracku za rusa
4d22bc0bed7c82e36e2fe8293bab476e.jpg


Poslato sa LDN-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Jeste sa oglasa, poznanik je prodavao, uzeta je za 350e. Radio sam i pre sa ovakvom tanjiracom od kolege, i po meni je najbolja u klasi malih tanjiraca.

Poslato sa LDN-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Nisam video taj oglas a bas sam pratio ovih dana. Vidim da su im cene oko 500-600e, sto je po meni puno jer planiram da je kupim. A da prodajem istu takvu malo bi mi bilo :haha: Kozarska Dubica je proizvodjac. Da li ima neka plocica na njoj, koliko je teska?
 
Nema pločica ni na ovoj a ni kod kolege, i mene bas interesuje koliko je teska.
Jako lep posao radi, ovo je jedan prohod na suncokretistu.
c0bc50fa3f51b27921dd2b046387bd2d.jpg


Poslato sa LDN-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Ja sam pre imao ovakvu tanjiracu i mi smo na nasu bili zakacili tesku branu dva puta predjem suncokretiste i sejem od zemlje pravilo leju.Inace sam je tada vukao sa MTZ 52super jos je malko pritisnem na prinudnu i isla kao u puter u zemlju.
 
Postoji više izvedbi tih tanjirača, moja je skoro identična ali sa 32 tanjira i mislim da je Bratstvo Novi Travnik. Moram pogledati da li ima pločicu.

@ltz: Vidim da su baterije malo smaknuto postavljene, da li ostavlja 10cm neuradjeno po sredini?
 
Primetio sam i ja da su smaknute malo, nisam radio nista sa ovom jos, danas okrenuo krug samo na vec uradjenom suncokretistu. Vraticu ih kako treba da stoje.
Nisam uopšte imao u planu kupovinu, vec sam sve sto je trebalo potanjirao sa koleginom tanjiracom (ista ovakva), i onda se ova pojavila u oglasu, delovalo mi je kao dobra ponuda pa sam je zato uzeo.

Poslato sa LDN-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Dužan odgovor Gruntu,skidajući 4 krajnja diska u suštini nisam dobio da je lakše traktoru,jel zbog vlažnije zemlje ili šta pojma nemam ,išlo pošteno u zemlju,iza ostala oranica,ali nije lakše tektoru bilo,i trebalo bi manje diskove staviti na mesta gde su skinuti redovni jer viri osovina previše.
 
Uža tanjirača bolje kopira teren i samim tim više tone.Trebao si ostaviti svih 28 diskova i ako treba tanjirati na točkovima ako je traktoru teško.Kod tanjirače ne važi pravilo uže-brže kao kod setvospremača.
 
Boga mi,28 malo teško,ima 2 t tanjirača i sad u suvom suncokretištu išlo alo 4-ta da ne diže tem.,skidam krajnje tanjire pa ću videti kako će biti.

Добићеш још већу тежину по тањиру, самим тим ће ти тањирача тонути више, па ће риђану теже бити.
Терај ти њу на точковима, подесиш фино жељену дубину и гас.

Ја моју малецну терам на точковима када је укрстим више, јер потоне до туљака, а није ми циљ да са њом орем ко прошле године када је ћаћа рекао да је ~12цм мало за пшеницу па сам је скрндељисао до туљака...

zjb6ex.jpg

Минули рад, по ћаћиној жељи....

На крају смо одустали од пшенице и орали касније....мада је глат могло да остане потањирано без да се оре....
 
Nazad
Vrh