Tanjirače

Tacno toko kako je Manjevic napisao.
Tanjiraca je BT 27,podaci u tabeli.

Sa prstenastim valjcima 1271kg

Cena je 651.487,20RSD sa PDV.
Vucem sa ursus 904,malo mu je tesko u transportu,optimalno je za oko 95-100KS.
 
Poslednja izmena:
Ja lepo pisem da je za takvu kratku tanjiracu dovoljno 100ks da radi posao I ne potrosi mnogo.
Ne nego neki pametnjakovici pisu kako ce biti problem za hidrauliku. A ovo sto sam ja nosio pre neki dan tesko je 1520kg I nosio sam bez prednjih tegova. Ustvari, traktor nosio,ja vozio.
 
Kolika je realna cena onih V nosenih za MTZ 820 ?

Ja sam pre 4 godine platio Cenejesku 1500e. 26 diskova precnik diskova 56cm a tezina 800kg ako se ne varam. Realno meni nije bilo skupo tada jer vucnu nisam mogao a I nije mi odgovarala zbog manjih njiva. Bilo je nekih proizvodjaca koje su bile jeftinije ali kako sam dobio informacije kasnije bolje sto ih nisam uzeo jer su dosta losijeg kvaliteta. Sa ovom nisam imao problema nikakvih nitii ulaganja (osim masti I 2-3 nove mazalice) radi nekih 20-30ha godisnje. 577 radio sa njom, sad radi DF. Vidi se da ima viska snage za nju ali trenutno nisam u mogucnosti da menjam za vecu nosenu ili za vucnu.
 
Danas bio u Ferocoopu da se dogovorim oko tanjirace i razocarao sam se kad sam video nosace baterija i jos neke stvari. Nije covek pametan,svaka tanjiraca domace proizvodnje ima po koju manu.
 
Danas bio u Ferocoopu da se dogovorim oko tanjirace i razocarao sam se kad sam video nosace baterija i jos neke stvari. Nije covek pametan,svaka tanjiraca domace proizvodnje ima po koju manu.
Zasto izbegavas mbv?oni imaju one teze tanjirace sa jacim nosacima i kucistima...

- - - - - - - - - -

Nadji stranu, polovnu, kupi je i neces pogresiti....Znam da je novo, novo, ali ove nase iz male privrede ni za nokat im nisu....
Delimicno si u pravi i isto tako nisi...kod mbv smo kupili pre skoro 20 godina metalwolf tanjiracu i dan danas radi kao sat...poneki lezaj ode i samo gas.mada,sad kad razmislim,i ta je strana!
 
Nije istina.
Nema veze lezaj sa tanjiracom da li strana ili nova.
Nego treba kupiti dobre lezaje.
Ja na Consum tanjiraci nisam menjao lezaje nekih 150ha. Dok je drug na Minav stalno menjao bukvalno svakih 4-5 dana. Onda je I on kupio kvalitetnije i nije menjao lezaje.

- - - - - - - - - -

Pred sezonu sam na jednoj osovini zamenio dva nova ležaja jer je jedan crkao
i jedan nov na mestu tog ispravnog posle 20tak hektara rikne, nisam mogao da verujem...

Pa mora da je prebrzo vuces sa Brenom. Zamisli tek da imas super Brenu.
Pa idi covece, vratio bi se samo sa rudom kuci.
 
Montoya da nije možda pobegao nosač pa malo krivi ležaj pa zbog toga brzo ode.Dok sam imao Adut tanjiraču u sezoni je obavezno menjano 2-3 ležaja a sve zbog nosača ležaja koji su krivili ležaje i time ubrzavali propadanje.Posle su nosači zamenjeni,ležajevi centrirani i više nije bilo problema.
 
Jbg. nosače sam popustio, okretao rukom osovinu i polako ih stezao
ležaj počeo prvo da cvili, škripi a onda je zakočio
Manjeviću nema slika, kad budem gazda kao ti onda ću se i ja hvaliti
 
Nazad
Vrh