Tanjirače

Mi smo imali prvu vučenu tanjiraču u selu što se tiče privatnog sektora(imala je još samo bivša z.z).Te davne 2000 godine koštala 4.750 dem a proizvođač Adut Utrine,V28 typ 100 sa nazubljenim prednjim i zadnjim tanjirima bez paker valjka.Čekali smo nekoliko meseci da je naprave.Radila je lepo a radi i dan danas kod čoveka kome je prodata kada je kupljena veća.
 
Sve je tako kako si napisao...sem cene-malo si se za*ebo...nesto preko 3000 DM je bila...

Nisam se jasno izrazio. Mislio sam na cene od prošle godine kada sam pitao. 3.2m 6500e je bez valjka a oko 8500e sa valjkom. Sutra ću se potruditi da ubacim slike. Samo što je sada napravljena momački pravo.

Hteo da okačim rotore kod mene, ali tražili 2300e učinilo mi se puno tada.
 
Evo je 30 diska ferocoop. I to nije od pocetka imala rotore, dodali pre 2 godine.
Jeste da je istanjirala dosta. Ali pogledajte koliko je varova na njoj.
Vukli su je sa 5136 be nesto posebno brzo. Dugo vremena bila neispravna prednja vuca na 5136.














 
Kod Ferokopa su najveci promasaj napravili sto su stavili uske i po jedan sraf da drzi bateriju.
Kod Consuma je to mnogo bolje uradjeno
 
Jeste problem su uske sa tim jednim srafom,i meni su pucale ali uglavnom kada sam zapinjao kojekakve panjeve i ostale gluposti radeći na čišćenju nekih livada i voćnjaka koji su se preuredjivali u njive.Osovina je bila problem i kod mene iz istog razloga kao i ovde:tanjirača je kupljena bez rotora tj.pakera i osovina je iz tog razloga postavljena tu gde jeste.Da je od starta uzeta sa pakerom teziste bi bilo pomereno vise nazad,osovina se okreće i točkovi se u radu dizu prema napred kao kod Consuma.Inace i Consum bez pakera ima osovinu na istom mestu kao i Ferokop a sa pakerom stoji osovina drugačije.Ferokop ima livene tuljke izmedju diskova,Consum limene.Nasa Ferokop je jako mnogo uradila,diskove je olinjala za 7cm u precniku sa sve zamenama baterija.Lezajevi nisu svi bili zamenjeni dok se nisu potrosili diskovi,ni ruda ne bi pucala da se ne okreće sa spustenom tanjiracom u njivi u svakakvim uslovima.U svakom slučaju dobre su mašine od oba proizvodjača,mnogo zavisi od toga šta je u glavi onom što kočijaši napred.
 
Jel akcenat dubine na ovom usijanom tanjiru na levoj bateriji,posto vec nekoliko puta stavljas jednu te istu sliku pa reko da pitam?
Немам пуно слика, из рада углавном су снимци...имаш право није меродавно, а ако ћемо да цепидлачимо види се лепо са слике да је њива поприлично неравна јер нема логике да само један или два тањира иду дубоко, а остали да гребу јелте тек пар цм..

Овде је малкко равнија њива, слика има 2 године...надам се да је сада дубина рада адекватнија и уједначенија...

zjb6ex.jpg
 
Kako bi se ta kratka tanjiraca(ili neka druga) ponasala u netarupirano kukuruziste 1 i 2 prohod, da li je neko probao? da li bi gusila?
 
jel ima neko olt [FONT=&quot]tof 33. kako se pokazala moze li da radi posle branja kukuruza za psenicu[/FONT]
 
kako su se pokazale nošene v tenirače sa 510 diskovima mislim da su teške 650 kg,moze li u tvrdo da idu posle kukuruza ili mora oranje?
 
Posle kukuruza ni vucna sto vecina ima ne moze da odradi neki posao a kamoli nosena.E sad jbg ja mozda ne primecujem cinjenicu da bi ti palio kukuruzista ,stoga pretpostavljam da na golu zemlju bi grebala dovoljno da u 2-3 prohoda ima setveni sloj.
 
Nazad
Vrh