Tanjirače

Slika moje tanjirače je bila u jednom oglasu.Ja lepo nazovem čoveka i polako mu objasnim neke stvari.Skinuo je do kraja dana.
 
Kolege tu sma ja nego nemogu ceo dan da pratim forum,imam i ja neka posla.. :osmeh:

Mogu da mi pljunu pod prozor.. :haha: :haha: Uzeli mene za primer zato sto je verovatno bila najcistija tanjiraca na slici.. :osmeh:

A sto se tice prljavih masina i aljkavih neslazem se sa kolegom Milanom.. ::({
 
Ćira bre udešava svoje slike, fotošop radi. Samo se predstavlja kao uredan i pedantan.:osmeh: Evo primera. Njegova slika od tanjirače:



A vidite realno stanje, onako kako zapravo jeste:



To je 2 prsta prašine, neuredno, aljkavo do zla boga. Strašno, strašno. A na slikama se uvek sve sjaji i sija. Tada ima i vilede i ferija na pretek.
Fuj,ne mogu da je gledam...kao stavio je u šupu a nije je pokrio :haha:
 
KAd dosao Milan u goste poneo aparate i poceo DETALJAN uvidjaj.... Jos tad mi je pretio da je tanjiraca prasnjava i da ce da ide na forum.. :haha:

Zaboravio sam da mu ponudim da je opere on od prasine... :osmeh:

Ja jesam lud i perem sve ali nisam toliki ludak da kad padne prasine na masine preko zime vadim i perem ih.. Vec stoje tako prasnjave... FUJ!!!!! :haha:
 
Danas smo malo muljali....

[video=youtube_share;OGr_kZVO80U]http://youtu.be/OGr_kZVO80U[/video]

[video=youtube_share;OMv1zcByaB0]http://youtu.be/OMv1zcByaB0[/video]
 
Na prvom klipu se vidi kao da te malo tera ukoso ili se to samo cini sa snimka jel je i snimano sa strane pa nemoze da se vidi kako treba....

Vidim da si je posteno zakosio.. Ali tako i treba sad ima konja za vucu ispred... Sa 577 nisi mogao toliko da je ukosis...
 
Ne tera mene,nego prijatelja...:osmeh: Ja sam snimao... Ima kosu vucu kada naidje na jako ugazeno,cega na toj parceli bio ihaaaj.
 
Ove godine je skoro svuda tako ugazeno... Najgore su prosle parcele koje su radjene beracem!!!!
 
Ja jos 2-3 dana necu da tanjiram mnogo je neuslovno,ima ih dodju usluzno da tanjiram kazu moze ja odem i istanjiram,a ono lici na prolecno oranje traktor sa sejalicom useca 15cm bes posao.
 
Tako je ukosena fabricki .tacno vidim da nosac tanjira udara u ugao od rama,moja je bukvalno ista razmisljam da je malo ispravim,vucem je sa 952 vuce je solidno,medjutim moj kum prvi prohod ide tako istanjira sve i sutre je ispravi za drugi prohod kaze bolje izgleda,a ja imam zemlju na surnajst mesta ,vise bi goriva potrosio u transportu.
 
@ mirmag

Na donjem snimku ti se desni tocak na tanjiraci u dva navrata ne okreće, dok levi ide. Ne čini mi se da je visio u vazduhu. Da neće ležaj na posustane...?
 
Mozda je pitanje malo glupo ali kako je tanjiraca dobro namestena,kada su prva i druga baterije ukosene na istu rupu,ili n.p.r prva u drugoj,a druga u prvoj rupi.U pitanju je klasicna nosena tanjiraca 20 diskova.Uvek imam dilemu kako je bolje ukositi.
 
Kod mene su prednje uvijek ukosene ili do kraja ili za zub manje a zadnje prema potrebi podesavam da ostaje ravno iza prohoda... Vucna tanjuraca mi ima 3 polozaja i prednje su mi skroz ukosene a zadnje su na srednjem polozaju i radi super tako...
 
Nama kad smo kupovali tanjiracu su objasnjavali da koliko je ukosena prednja toliko obavezno mora i zadnja baterija.a sto neznam al drzim se toga.
 
Kada ukosis isto,zadnja baterije ide kuda je i prednja presla,a kada je razlicito zadnja sece izmedju prvih tanjira.E sad sta je bolje i pravilnije ja ne znam.
 
Vidim danas neka tanjiranja po ataru boga mi sve same cigle i polutke,ne zna covek sta je gore oranje il tanjiranje mislim da je samo bitno da seme dodje u zemlju a posle ce biti nadprosecni prinosi:haha:a nicanje dno...
 
Nazad
Vrh