Tanjirače

Ja u Mačvi koristim sa fergusonom OLT 24 nošenu i ide nekako, tako da bi ti sa 60 KS trebao da je vučeš bez problema i da spremiš u jesen za setvu pšenice ali mislim da je ipak teška tanjirača prava stvar.
OLT nosena je dosta laksa od ferokopa, tesko da moze da se poredi.
 
Ne znam bas nikog, ovde nema u mom kraju. Vidim na YT ima samo 2 snimka i lepo izgleda kako radi,samo ne znam kakav je kvalitet
 
Јел ово Леминд или Олт 24диска више је стојала него што је радила.
IMG-20190817-184633.jpg
IMG-20190817-184706.jpg
 
Poslednja izmena:
план је да се преправи у v дода мало на тежини и радила би само кукурузишта
 
Mislim da ti to ne vredi raditi..... Imali smo Lemindovu pa znam. Ako opteretiš originalnu, pukne ram. Ako pojačaš ram, ili napraviš drugi onda stradaju ležajevi. Ako to nekako rešiš onda će te sigurno iznervirati gušenje.... Mali diskovi.....
Nzm, al ja bih kupio gotovu V nošenu ili vučenu. Još ako uhvatiš subvenciju......
Probaj prvo ovu da ukrstiš i opteretiš pa da vidiš kako radi. Ako budeš zadovoljan, onda preopravljaj.
 
Mi smo nasu leskivacku otpteretili i stavili rotor neki stari od spremaca nazad, efekat je za nijansu bolje, kad su idealni uslovi u suncokretistu moze malo stapove da porusi i isecka a strnjike smo probali i to jedan krug i vratili se kuci. Dok se ne uzme jaci traktor nema ni tanjiranja.

Послато са SM-A310F помоћу Тапатока
 
Te tanjirače su samo za ravnanje oranja, eventualno suncokretište kada je zagrnut suncokret. Na kukuruzište bi učinak nula, ako hoćeš iskreno.
 
Мени та тањирача није требала али добијао сам је на поклон па сам је узео ,била је коришћена у прошлом веку од тада стоји.
 
Pa kad je na poklon ondak je najbolja...

- - - - - - - - - -

E sad ako pališ kurzovinu možda i spremiš za setvu,gde ima mase ne vredi ma šta da joj radio...ja sa vučenom slabo uradim gde ima mase...
 
Не палим али ни не сејем пшеницу на кукурзовину пробао бих сњом после овршеног кукуруза и рото сечке да мало измешам ту масу ради лакшег заоравања.
 
Ima li ko kratku tanjiracu od firme AgroNovak? Dajte neko iskustvo da li dobro radi i da li ste zadovoljni kvalitetom?

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Како разрадите дискове на тим малим тањирачама? Предњи се окрећу а задњи глатки су запекли.Потеро би је у неку стрњику па нек отпадне шта је труло и не ваља.
 
Nazad
Vrh