Tanjirače

moj komsija vuce sa tumosanom od 115ks poutesku ferocoopovu 2.8 i ide super.. sad ne znam dal skroz moze da je zakosi i da radi kako treba..

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
Ja sam imao ferocop 28 diska u kombinaciji sa teskim ramom al diskovi na 21cm. Tako sam hteo i tako narucio. Traktor od 110 konja se umeo muciti pogotovu kad je vlaznije tad mu bilo bas tesko. Al traktor sa 135 konja njemu tamna bilo da tanjiraca ide i radi kako treba. Prednost dajem Ferocopu jer uz neke korektne doplate mozete po zelji da birate sve opcije. Zato po meni Consum odma odpada. A da i taj Consum je mnogo laksi nego sto kazu. Rodjak je ima i vuce sa traktorom od 85 konja a i sa traktorom od 130 konja i nevidim nikakvu razliku....
 
Teza je zato sto je na Ferocoop glavna greda sira, ali nema jos po srdini ojacanja, nego samo dve grede po duzini koje su debline 5mm.
A to sto niste mogli da vucete sa 100-110ks 28 diska poluteske tanjirace vam je do traktora. Proverite ponekad pumpu, dizne.
110ks treba vuci maksimalno ukosenu 28-cu sa nekom tezinom od 1500-1600kg.
Consum ima tanjirace sa ramom 100x100 koja je teska 1400kg (imao sam takvu), a imaju I sa ramom 150x150 koja je teska 1600kg.
 
drug ima basaka ko mog od 110ks i vuce ferocoop od 2.8 kaze bez problema.. generalno da su obe dobre sad samo sta se vise svidja i cena zna da utice..

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
Ozbiljno treba razmotriti i Adutovu tanjiracu. Garantujem da ne zaostaje ni za Conzumovom, a ni za Ferocoop. Ako se ode direktno u Utrine gde se proizvode moze se sa gazdom i oko cene razgovarati.
 
Pa sad smo dosli do one ocigledne ''svaki cigo svog garavog hvali '' xd ,pa i ja cu onda pohvaliti Taru Cenejsku.Realno sve je to isti k...Tara,Adut,Ferocoop ...u pocetku su one imale mana ,ali kroz godine proizvodnje gazde su uklonili mane ,sad su vecinom sve dobre,razlika samo u konstrukciji i imenu.
Ja sam izvlacio traktor od 3 tone zakacenog za ram tanjirace nazad sa Tarom,obarao sam drva debljine ruke tako sto idem u rikverc i zadnja baterija sve obori do zemlje,tj u kanal(na jednoj parceli sam imao samoniklih do kanala),na tanjiraci sem gomila ogrebotina ,nista nije napuklo,iskrivljeno ili bilo sta tog tipa.Inace 28 diska je malo puno za 82-ku,kao sto vi ovde pisete,100-120ks je vec taman da vuces kako ti hoces a ne kako tanjiraca hoce.
 
Arkadije zašto je puno 2.8m za 820.Ta tanjirača je idealna za 820.
Paraćinac 88 uzmi 3.2m i ne boj se.Ovde na forumu nije mi jasna jedna stvar kod ljudi sto ukose tanjirače skroz.Sa plugom se ore a sa tanjiračom radis 10-12cm
 
Poslednja izmena:
Ma nije idealna,fali bar 20ks da se vuce 28 diskova kako treba,ja znam da sa dignutim tockovima kod ove Tare 82-ki nije uopste svejedno,i ne mogu ni neku brzinu dostici u radu ,drugi prohod drzim je na tockovima i tu je onda druga prica.
 
Pa ja kazem onako kako je kod mene ,a zakosavanje baterija nisam nikad dirao,stoji na sredini kako je kupljena.
 
Prvi put sam prosle godine smanjio zakosenost zadnje baterije. Pre toga je islo na treci podeok od max cetiri i prednja i zadnja. I sada ide neuporedivo lakse. Prednja baterija ostala na trecem podeoku. A kada je maksimalno ukosim onda belorus ide prvi 30 do 40 metara i počne da posustaje grebe, skače i nema dalje. Jednostavno ne može maksimalno ukosenu da vuče. Tanjirača je sa 26 diskova a teži ram ferokop. Ždrebence koje vuče je 820 ravan most i uvek gledam da su točkovi tanjirače u vazduhu.
 
Prvi put sam prosle godine smanjio zakosenost zadnje baterije. Pre toga je islo na treci podeok od max cetiri i prednja i zadnja. I sada ide neuporedivo lakse. Prednja baterija ostala na trecem podeoku. A kada je maksimalno ukosim onda belorus ide prvi 30 do 40 metara i počne da posustaje grebe, skače i nema dalje. Jednostavno ne može maksimalno ukosenu da vuče. Tanjirača je sa 26 diskova a teži ram ferokop. Ždrebence koje vuče je 820 ravan most i uvek gledam da su točkovi tanjirače u vazduhu.

Kolega jel radi posao i ako nije zakosena max.
 
Poslednja izmena:
Radi posao. I to ja sam zadovoljan. E sada sa ispravljanjem zadnje baterije dosta lakše ruja vuče, išao je i pre ali baš se oseti da lakše vuče, a imam utisak da i manje vadi grudve.
Jedino što ja imam malo zemlje, pa je spram mnogih ovde, mojih 4-6 hektara pšenice beznačajno. Ali da radi posao, i da imam i solidne prinose, ja mogu reći da sam zadovoljan.
 
Za kilaze treba pitati a ne citati na netu, gazdu consuma sam pitao koliko je teska tanjiraca koju kupujem rekao mi 2200kg i kad sam je izvagao bilo je tacno toliko, ili 2300 sad se vec i ne secam koliko je teska, bilo davno al znam da nije lagao.
 
Ram na ferocopovoj mojoj je 200x100 i smesno neko napisa 5mm debljine. A sto se tice pumpe i dizne nesekiraj se traktori su uvek 100% proveri a vidi se i po stanju zita ko grebe od gore a ko radi kako treba :ppozdrav:
 
Ове год другар радио са консумом један приход за жито а ја два сад су пшенице небо и земља на та два места у моју корист наравно....
 
Ako je samo zbog tanjirače...možda ima tu i više faktora...da je ista njiva i sve ostalo onda bi sigurnije mogao proceniti stanje...
Ja sam na dve parcele sve isto radio,isti dan,nisu ni daleko jedna od druge pa su opet različite...
 
Ram na ferocopovoj mojoj je 200x100 i smesno neko napisa 5mm debljine. A sto se tice pumpe i dizne nesekiraj se traktori su uvek 100% proveri a vidi se i po stanju zita ko grebe od gore a ko radi kako treba :ppozdrav:

Jeste, a vlaga I kisa ne igraju nikavu ulogu u proizvodji psenice.
A koja je kod tebe debljina zida. Da nije mozda 8mm, mani se prica.
 
Nazad
Vrh