Tanjirače

Baća sremac video si jesenas nicanje kod mene na sokaku bez ikakve obrade i pripreme.Nije sve do tanjirače,ima tu dosta drugih kockica za slaganje.
 
Чекајте, ја сам у овој (и не само у овој) теми само "рашомонац", али бих волео да чујем конкретна искуства са тим потенцијалним слабим местима неког оруђа.

Немојте да сучељавање мишљења да један човек само напише "попушта ту, ту и ту", а други, који се не слаже са тим, заврши са "нема сврхе да улазим у даљу дискусију".

...Поготово што "имам пик" на једну "Ферокопову"... ;)
 
Чекајте, ја сам у овој (и не само у овој) теми само "рашомонац", али бих волео да чујем конкретна искуства са тим потенцијалним слабим местима неког оруђа.

Немојте да сучељавање мишљења да један човек само напише "попушта ту, ту и ту", а други, који се не слаже са тим, заврши са "нема сврхе да улазим у даљу дискусију".

...Поготово што "имам пик" на једну "Ферокопову"... ;)

Prednost ovih foruma je sto su sve informacije lako i brzo dostupne a mana sto je bar pola njih netacno. Citaoci po difoltu uglavnom veruju u velikoj meri onome sto ovde "cuju" i dodje do ovakvih rasprava.
Sto se tanjiraca tice ne postoji idealna, sve imaju mane i prednosti neko hvali ovo neko hvali ono uglavnom vodjen time da brani ono sto je njegovo. Odgovorno tvrdim da ove tvrdnje koje je izneo @Manjevic nisu u potpunosti tacne, desavaju se lomovi apsolutno, neko je vican da polomi i nakovanj, ali da je Ferocoop-ovoj slaba ruda (ako nista drugo ona je bar duplo jaca od consumove) je apsolutna glupost, sa takvim stavovima zaista ne bih vredjao svoju inteligenciju da se prepirem javno na forumu kao osnovac. Ima tu mnogo pametnih ljudi koje znam od ranije takodje se ne oglasavaju, nema svrhe a znam da su istog misljenja kao i ja sto se tice gore iznetih tvrdnji na racun Ferocoop tanjiraca. Eto samo bih pitao sto "pik" bas na ferocoop? :)
 
ma sve su dobre, svako hvali onu koju ima..moja olt za fergusonce od 24 tanjira je super.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
Слажем се се твојим закључком о лакој доступности информација и истовремено, пречесто њиховом нерелевантношћу (или боље да кажем, да нечији суд о машини или оруђу буде прихваћен као општи закључак за све случајеве, па још ако се то понови у пар случајева...). Ал' колико капирам, то ти је општа тенденција на Интернету (и не само ту), па ако до сада неко то није схватио - његов је проблем.

Зашто "Ферокоопова"? Из пара субјективних и објективних разлога који су ми се некако "јавили" већ пре неколико година, што не значи да свој став не бих променио, ако би урачунао неке "нове моменте" о конкуренцији на нашем тржишту.

Прва њихова вучена, како је називају, полутешка тањирача, коју сам видео уживо, допала ми се због неког општег утиска да је то уредно и промишљено направљена ствар, без неких очигледних слабих места, а потом сам од људи у чији суд могу да имам поверења (нису они који почињу са "Буразеру, да ти кажем ја..."), чуо позитивне утиске о раду на земљишту какво је у мојој околини. На крају, мислим да су у то време Темеринци били једини који су нудили ту вучену тањирачу са само 24 диска од 22 цола и са могућношћу наручивања ротора за њу, све ђутуре код њих. Мислим да данас то нуде и Ченејци, Бечејци и Вршчани, али ми је та тителска остала као нека врста еталона са којом бих поредио остале сличних карактеристика, па макар се на крају показало да је тај еталон... "еталон", хех... у неким аспектима лошији од директне конкуренције.

"Сва срећа" да ми сувише често новци из руку оду на нешто непланирано, а преко потребно, па пре куповине неке од тих тањирача могу натенане да "бистрим" шта људи пишу и говоре о њима. Да није тако, вероватно бих одавно направио импулсивну куповину неке чија ми се боја допала или оне која би већ сутра могла да ми се "нацрта" у авлији. :)

А док једног дана, са све црначким хором, не запевам "Oh, happy day", у овој теми бићу у "Рашомон режиму"...
 
Pisem ono sto sam video svojim ocima, zmaj , koje su se tu pojavile (najlaksa verzija) pucale na transportnom mehanizmu, ruda takodje i ono navojno vreteno, slabo , i sa slabijim traktorima imali problema. Rad vise manje kao i konkurencija za takav model. U isto vrijeme postoje 2 komada ferokopove (lake) kao ta zmaj i nemaju ljudi problema , jedan radi vise zemlje i sa jacim traktorom.

Ja sam uzeo polutesku ferokopovu, jaca rama , jaca ruda , jace navojno vreteno, veci tuljci izmedju diskova , jedino isti lezajevi i kucista kao na ovim laksim.

Nisam imao problema , dizao sam zadnji kraj nekoliko puta jer kod izlazenja u radu na put, put visi, traktor se penje kao na stepenicu i jos spusti vucu , prva baterija upre u brdo i digne se kompletno nazad zadnja baterija , traktor 100kw. Nisam odvalio prednju bateriju i nije nista puklo za sada.

Prednosti poluteske nad lakim , kad ove cesljaju strnjista jer je suho i nabijeno ova tanjira jer ima + 10kg vecu tezinu po disku. Ali kad je kao prosle godine hoce da ide do kine , na nekim parcelama ode do osovina i prakticno vise ne radi. Vucem na gumama jer ide pre duboko. Kad ispravim baterije ide plice ali ne mjesa i drobi vise tako dobro , na gumama i ukoseno na max i najveca brzina , poslije je trebao samo jedan prohod zbog ravnanja a ne usitnjavanja.

Jos jedna stvar ostri zivce na poluteskoj ferokopovoj, ostavili su da ruda seta lijevo desno 10-tak cm po bolcnima zbog pretpostavljam kose vuce , kad traktor zesce krene svaki put cujete udarac kad ruda "zauzme polozaj" ako se teze vuce tanjiraca.

Takodje je plus sto su stavili bolcne i valjke i mjenjanje zakosenja baterija traje nekoliko sekundi , ne sarafa se nista.
 
Eto pucale su na glavnoj gredi "slabe su" gde si video da su pucale rude, nosaci baterija?

Budi malo realan I iskren. Sada si se nasao uvredjen zato sto ti imas Ferocoop-a. Kao dete. Budem li se setio ,slikacu jednu Ferocoop koja pucala gde sam napisao.
90% ljudi na forumu zna da su Consum najbolje od domace proizvodnje.
Jos jedna bitna stvar je da ti imas Feroocoop be rotora (jedino da si ih posle dodao), I ove sto su pucale su 30 I 32 diska. I vuku ih traktori 130ks.
A, ti druze imas 28 diska bez rotora, to je razlika u tezini od barem 500 kg. A ramovi, ruda, nosaci, sve isto.
Da se ruzumemo I sam sam hteo da uzmem Ferocoop novu zato sto sam dobio dobar popust. Ali sam onda naleteo na Polovnu Conaum u jako dobrom stanju za male pare. A na njoj mi se krivolo navojno vreteno.
A sada imam Gardovu 28 I nemam nikakvih lomova, ali zato u mojoj zemlji mnogo krupno radi.
 
Budi malo realan I iskren. Sada si se nasao uvredjen zato sto ti imas Ferocoop-a. Kao dete. Budem li se setio ,slikacu jednu Ferocoop koja pucala gde sam napisao.
90% ljudi na forumu zna da su Consum najbolje od domace proizvodnje.
Jos jedna bitna stvar je da ti imas Feroocoop be rotora (jedino da si ih posle dodao), I ove sto su pucale su 30 I 32 diska. I vuku ih traktori 130ks.
A, ti druze imas 28 diska bez rotora, to je razlika u tezini od barem 500 kg. A ramovi, ruda, nosaci, sve isto.
Da se ruzumemo I sam sam hteo da uzmem Ferocoop novu zato sto sam dobio dobar popust. Ali sam onda naleteo na Polovnu Conaum u jako dobrom stanju za male pare. A na njoj mi se krivolo navojno vreteno.
A sada imam Gardovu 28 I nemam nikakvih lomova, ali zato u mojoj zemlji mnogo krupno radi.

Nisam se nasao uvredjen, cak ni ne znas da li se bavim ratarstvom. Vec samo morao da se oglasim cisto da ne bi se stvarala kriva slika o necemu sto nije bas tako. Takodje i da radim ne znas kojim tanjiracama od poslednjih mojih postova je proslo par godina. Srecom radio sam taj posao pa znam neke stvari, ne bih voleo da neko ko planira kupovinu bude vodjen tvojim konstatacijama koje i ne piju bas vodu "rekla kazala, cuo sam, susedno selo, prica se..." Svaka cast na tvome trudu da nekome pomognes, ali forum bas tome sluzi da se misljenja i tvrdnje polemisu kao sto sam ja zapoceo polemiku oko tanjiraca poveden tvojim konstatacijama koje ponavljam, ne piju vodu.Takodje mene licno apsolutno ne zanima sta ti "Imas" i cime radis, vec samo iskustva iz prve ruke. Cisto da razjasnim moj stav... Consum je jako dobra tanjiraca za te novce u tom rangu, nista manje ne zaostaje Ferocoop. Kao sto rekoh dalje nema svrhe, toliko...
 
Druze, mani se prica. Vrlo dobro svi znamo ovde da si radio sa Torpedom 9006 I 28 diska. A kasnije si uzeo Massey 3080. Stavljao si i video na Youtube. A ako se secas I zvao sam te za Torpeda, posto je bio povoljan, ali je nesto bilo problema sa prenosom. Tako da se mani toga da ne znam cime si radio.
We

Ponavljam, budem li se setio, slikacu Ferocoop 30 diska, da vidite svi na koliko je mesta je izlomljena.

- - - - - - - - - -

https://m.youtube.com/watch?v=Hs31lErnsso
https://m.youtube.com/watch?v=X1JzdnPT02M
@kombajner da ti nisu mozda poznati video klipovi. Da nije malo sporo za tanjiranje. Kada bi isao 11,5-12 km/h mozda bi znao o cemu pricam
 
kolege ajde dodjite da popijemo neko pivo manite se tanjiraca vise.. dosta je sto nas j.. ostale drzave daj barem medju nama da bude sloga..

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
tek reda radi da ne bude dosadno... ja sam kriv pitao sam koja je bolja i onda krenulo sve...

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh