Tanjirače

To sam i ja malo pre Gruntu pisao u pp a ima li kako da se ne cilja polovina nego gurneš ručku u krajnji položaj i ono digne i izbaci u neutral ručku ili je kakav traktor takvo i zadovoljstvo
 
Kazu da ovi sa ravnim mostom su jaci

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
Razlika je skoro 700 kg u kilazi i to se vidi kod tanjiranja ako je tesko,prednja vuca kod RM Belarusa ima bolji grip jer je tezi napred,grbavi se malo uclovi i grebe u vazduhu.Kolega Shale i ja vucemo istu tanjiracu sa 820 grbavi,820 RM i 892 RM,nisam primetio neku razliku a po blatu sve jedno ne mozes tanjirati,jedan prolaz suncokretiste radimo i bude kao leja...

- - - - - - - - - -

To sam i ja malo pre Gruntu pisao u pp a ima li kako da se ne cilja polovina nego gurneš ručku u krajnji položaj i ono digne i izbaci u neutral ručku ili je kakav traktor takvo i zadovoljstvo
To ne moze,tako funkcionise samo rucica na dole,na gore uvek moras da trazis.Zato na dole pustis rucicu,on pusta tockove,tanjiraca se dize,ti okrenes brzo i u sledecem prohodu trazis na gore da podigne tockove.Ako gurnes skroz gore oslobodices protok ulja i tanjiraca ce se zabosti nekih 10-11 cm ali nece skroz podici tockove tako da ces opet morati da trazis na 3/4 da bi podigao tockove.
 
A ako bi sproveli crevo od izvoda koji su ispred kabine bil onda moglo da se pritisne ručka na dole i jedna ručka za dizanje a druga za spuštanje?
 
Pa ja sam objasnio Gruntu da (isto je kod mene kako si ti opisao) ako promenim raspored creva dobijam da na dole podiže točkove do kraja i izbacuje u neutral a da dignem tanjiraču moram ciljati sredinu na gore.
 
Тањирачица перце...афтер арбајт реди за транспорт:osmeh:
eiqq82.jpg
 
Ово су квалитетни тањири, ти се споро троше....а и не ломе се када закачиш пањчину....

- - - - - - - - - -

Ћаћа је радио ја сам имао данас друга задужења....сутра ће бити слика и снимака...

- - - - - - - - - -
Као и што сам обећао пар сличица са данањег послића...снимак касније...
2hxy2xg.jpg
[/IMG]

246p9c9.jpg

33mxu8i.jpg
 
Poslednja izmena:
Ovo sojište se uradilo kao da je uzorano i spremljeno ,koliko je teška ta tanjirača?

Права ситница, само 3200кг....

- - - - - - - - - -

Zaista ova tone kao u med...

Тоне у земљу као луда, још сам је возио на точковима иначе би до туљака отишла, а није укошена максимално...
 
Nazad
Vrh