Tanjirače

Чек, а шта ми да радимо који смо купили ове страњске тањираче, чије тежине иду преко 3 тоне, за рецимо 28 дискова, а трактори нам од 125коњослава...значи не гинем нам да их мењамо за ове лакше, ако оћемо да лепо раде...

Ево ја сам ове године радио са овом мојом и никада лепше урадио нисам и то из једног прохода, ишла је до туљака, а то је неких 20+цм, размак између тањира је 21цм, значи није финишерка, већ грубијанка и вожена је на точковима иначе су и туљци орали....брзина рада је била око 8-8,5км/ч, која је сасвим довољна за овакав посао, јер сам пробао и брже, а онда је овај први тањир бацао преко 60 цм земљу у страну по којој је у касније газио точак од трактора.....укошена је била на друге рупе од укупно пет, скоро па максимално....
zjb6ex.jpg
 
Kod njega nije nimalo dobar odnos.
Umesto Case-a treba biti neki John deere naprimer 6920.:osmeh:
Kad je vec auto kupio E klasu, trebao bi i traktor imati Fendt ili John deere.:haha:
I da dodam da njemu odgovara takva tanjiraca od 24 diska, nego nece sebi da prizna da ne obruka Case-a. :spavam:
 
Ај знам да оне старе, праве фендове зову мечке међ тракторима, ал што брате спомену зеленка...нит је швабо нит је мечка...он је америчка дртина....ко и кејс....

Е сад 24 диска са овом килажом, да не буде оверкил за тањире, то му дође 134кг по тањиру, да није мало много, па тој тањирачи би у мојој земљи и рам потонуо до краја са све точковима, када би је малко више укосио...

- - - - - - - - - -

Јел ти знаш синак, да у ове нове зелене тракторе за муричко тржиште Дир уграђује, какве оно моторе...ах да КАМИНСЕ...а каминс је много зајебана играчкица....
 
@pocerina zato je sada,i preradjujem,sve je super osim ovog kacenja na poprecnu gredu,tu je imala problem da kida srafove i nosace na svakih dva sata rada...

Sent from mTalk
 
Verovatno se na slikama bolje vidi nego na snimcima. Tanjiraca nije moja, nego pomazem prijatelju, oni je vukli sa Massey-em 1134.



 
Na slikama je dubina 17-18cm.
Ovde ce sada sejati psenicu, odma posle ovoga.
Ovde nema mase, a gde je bilo dobrog sklopa i mase iz dva prohoda odradi sve.
Po meni najbolje radi kukuruzista od svih masina u kraju. I onih sa razmakom 20,22,23 i 27cm (one skroz teske).
A sto se tice sunockretista isto radi naprimer Ferocoop, posto vise usitni stapove.
Ali ovo ide dubje.
 
Nazad
Vrh