Tanjirače

@ mirmag

Na donjem snimku ti se desni tocak na tanjiraci u dva navrata ne okreće, dok levi ide. Ne čini mi se da je visio u vazduhu. Da neće ležaj na posustane...?

Tockovu su uvek podignuti do kraja,to sto se ponekad koji zavrti je od grudvi koje tanjiri izbace i blata koje je nalepljeno na gumama.
 
Da, pomenu mi da misli da je OLT tanjiraca (ima a ne zna ni sta ima ni koje lezajeve koristi). Znaci, definitivno su metalni lezajevi, bas kako sam i mislio.
Hvala Tomo. Sada kada mu budem narucivao, znam i to da je unutrasnji precnik 30mm.
 
Pa jel zna on kako izgledaju drveni lezajevi uopste??? Da mi je znati kako je mislio uopste da ih ubaci sto je nemoguce. Ali bar se jedno da shvatiti, da ih nikad nije menjao :D
 
ovo je drveni lezaj za ovakvu olt tanjiracu.
https://www.kupujemprodajem.com/Lezaj-drveni-tanjirace-14266033-oglas.htm?filter_id=12226017

ja imam lemind leskovac tanjiracu sa drvenim lezajevima, i oni su ovakvi
https://www.kupujemprodajem.com/Lezaj-drveni-tanjirace-14265998-oglas.htm

E sada, posto nikada nisam menjao lezajeve na OLT tanjiraci, ovako gledajuci sa slike vidim da su drveni za OLT dosta uzi, pa kada mi je jos vlasnik rekao da su to drveni lezajevi, pomislio sam da postoji mogucnost da je jedan drveni lezaj u ovom kucistu, ali mi je opet bilo neverovatno i bio sam u pravu kada ste mi potvrdili sada.
 
Da, pomenu mi da misli da je OLT tanjiraca (ima a ne zna ni sta ima ni koje lezajeve koristi). Znaci, definitivno su metalni lezajevi, bas kako sam i mislio.
Hvala Tomo. Sada kada mu budem narucivao, znam i to da je unutrasnji precnik 30mm.
Ako se ispostavi da je osovina 25*25, a lezaj 30*30, samo ubacis parce cevi 30*30 izmedju osovine i unutrasnje kosuljice lezaja. Cev taman naidje na osovinu i dobijes 30*30mm
 
Sada sam se cuo sa njim. Rasturio je tanjiracu i kaze da su metalni lezajevi (gle cuda :ideja:). Lezajevi nisu propali nego se pojela osovina, pa je treba na tim mestima zavariti (popuniti varom) i posle brusilicom obraditi da bude kao nova :)
 
Sada sam se cuo sa njim. Rasturio je tanjiracu i kaze da su metalni lezajevi (gle cuda :ideja:). Lezajevi nisu propali nego se pojela osovina, pa je treba na tim mestima zavariti (popuniti varom) i posle brusilicom obraditi da bude kao nova :)

Sve jedno bolje da se promene lezajevi da ne bi doslo ponovo do ostecenja osovine! To vam je moj savet, svakako kako vi hocete!
 
Kako se pobogu mogla osovina zajesti na maloj OLT tanjuraci? Prvi puta cujem za ovakav slucaj. Da nije osovina 25x25 a da je netko namontirao lezaj s rupom 30x30 pa da se zato zajela ili mozda covjek nije dobro vidio...

Tanjuram s tanjuracam s metalnim lezajevima od kad za sebe znam. imam i na vucnoj tanjuraci osovine 30x30 i kucista s male OLT tanjurace i lezaj 30x30 i samo gaaaaas.

Ujak ima OLT tanjuracu 20 diskova s osovinama 30x30 i tanjuri su se toliko pojeli da tanjuraca stopa u radu kad se radi u laksoj zemlji. Osovine su jos original sve 4 na njoj i ne pozna se mjesto gdje nailazi lezaj...

De ti pogledaj te osovine i lezajeve kod covjeka da ne napravite veci problem nego sto ustvari je ;)
 
I ja imam slican problem.Pre neki dan kad sam tanjirao,bilo je vlazno,pa sam morao vise puta da cistim.Na jednoj bateriji primetim da se tanjiri pomeraju po 2-3 cm.Matice na kraju su dobro stegnute.Kad sam dosao kuci,odvrnem te matice i imam sta da vidim.Osovina ostecena jer je ona 30 x 30, a tanjiri su sa rupom 35 x 35.Razmisljam sta je sad bolje uraditi.Zameniti osovinu i lezajeve ili tanjire.Ova prva varijanta mislim da je jeftinija.
Jednom prilikom je neko postavio link sa delovima za tanjirace i cenama,ali tesko je to sad naci.Ako neko zna neka postavi.Nadjem sajt MGM PLAMEN,ali kod njih nema osovina...
 
Mi smo se na nasoj (OLT 24 diska) namenjali lezajeva... Osovine su 25*25 i nisu ostecene, a prednji tanjiri u precniku 2-3cm manji od zadnjih.
Da li bi bilo pametno zadnje baterije staviti napred i obrnuto ili kupiti nove tanjire, koji i nisu bas jeftini?
 
Mi smo se na nasoj (OLT 24 diska) namenjali lezajeva... Osovine su 25*25 i nisu ostecene, a prednji tanjiri u precniku 2-3cm manji od zadnjih.
Da li bi bilo pametno zadnje baterije staviti napred i obrnuto ili kupiti nove tanjire, koji i nisu bas jeftini?

Trebalo bi alo za taj zahvat na 24 diska tanjuraci moras rastavljati sve 4 baterije i ponovno sastavljati.

Ja sam na moju 24 OLT nabavio osovine i glatke tanjure od leskovacke tanjurace u jaaako dobrom stanju. Svoje zadnje nazubljene stavio naprijed, od mojih starih prednjih kolega izabrao 10 najboljih sebi za malu tanjuracu, a ja ove glatke skup s osovinama stavio nazad. morao sam vaditi puskice za drvene lezajeve i umetati kratke puskice koje inace idu kraj lezajeva i to je sva mudrost... Sad kad gledam unazad, krivo mi je kad sam vec imao kompletnu tanjuracu rastavljenu sto nisam slagao baterije jedan nazubljeni, jedan glatk ii tako naizmjence sve 4 kao na modernim tanjuracama... Sta je - tu je. I ovako sam zadovoljan kako tanjuraca odradjuje posao.
 
Kako se pobogu mogla osovina zajesti na maloj OLT tanjuraci? Prvi puta cujem za ovakav slucaj. Da nije osovina 25x25 a da je netko namontirao lezaj s rupom 30x30 pa da se zato zajela ili mozda covjek nije dobro vidio...

Bobo, ispunila ti se zelja :)
Bio sam danas kod ujaka i uslikao ovo za tebe. Osovina jeste 25mm a zaboravih da izmerim lezaj jbg.. U selu trenutno kod kovaca je isto rasturena jedna tanjiraca na kojoj treba da se vari osovina, pa ako je zakacim dok je ne srede, slikacu i nju. Mada, ona cela treba tako da se popravi. Ja bih radije kupio novu da imam ovaj problem, a ona je 1800 din tj 15ak evra nije strasno.








image upload no ads
 
Osovina hoće da se pojede kada su tanjiri labavi.Marko ovde su i tuljci pojedeni a verovatno su i rupe na tanjirima oštećene i razlokane.Tu treba uložiti malo više novca da se dovede u pristojno stanje.Obrada rupe na disku je bila 5 eura kada sam remontovao OLT tanjiraču pre nekoliko godina a tuljci moraju novi.
 
Nazad
Vrh