Tanjirače

Mi smo često menjali dok smo imali Adut ali su glavni krivci bili nosači ležaja a sada je čini mi se krivac loš kvalitet jer i drugar na Consum tanjirači malo,malo pa menja ležaje iako ih maže redovno.

A šta ako crkne ležaj na adut-u nevalja tanjirača a na consum-u nevalja ležaj ali su isti ležajevi montirani na oba priča za malu decu. Mi posle 4 god korišćenja i ko zna kolko jutara urađenih grubo računajući preko 1500kj promenili svega tri ležaja.
 
E sad ja se sa nji tako dogovorio da sad sam mu platio 10% jeftinije a posle nove god kad izadje ako bude povracaj dam mu tih 10%pa mi da racun za povravaj ram je 150*150 a 26 tanjira i sa mojim belarusom 82.1 4zec je plafon,danas probao sojiste pa pko 12-15 cm dubina u jednom prohodu
Geci@ koliko novaca,koliko tanjira ima i koliko kg?

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
Pitanje za one koji imaju BNT tanjiraču 28 diskova ,kako radi u kukurzovini može li koliko toliko da zatrpa ostatke? Ne bih da ulazim u kupovinu teže v tanjirače jer ne sejem puno kukuruza a koristila bi mi samo za tanjiranje kukuruzišta.
 
Olabavili se srafovi i otpala baterija:

14ju875.jpg


21od0jq.jpg


Danasnje tanjiranje kukuruzista:

2n9apzq.jpg
 
Jako je to sporo za tanjiracu,malo mu je povelika.Toliko se ore km/h,a tanjiranje valja biti iznad 10km/h..

Име, није споро бар не на том снимку....ту је други проход ишао преко 10кмч, у 11 брзини....пробао сам ја и у 12 брзини само је многомтруцкао трактор ниси могао седети у њему, а није му уопште било тешко, тада је ишао око 12,5 кмч....ћаћа не да да се гуме надувају када тањирамо на 1,2 бара да би био удобнији трактор већ их је напуцао на 1,8....а да се свађам са њим нећу...терам како ми каже, па макар не ваљало....

- - - - - - - - - -

А знаш и сам да ова тањирача није финишерка и да грубо ради. 23 цм растојање тањира. Кнап, зависи од дубине којом радим. На 10цм трактор је вуче доста брже, када ријем до туљака иде око 7,5 кмч немож брже...
 
Drustvo,koje kratke tanjirace (ilgi,careta,agro novak ili neki drugi proizvodjac) bolje rade,i na sta treba obratiti paznju? Koji valjak bolje radi poso?
 
Drustvo,koje kratke tanjirace (ilgi,careta,agro novak ili neki drugi proizvodjac) bolje rade,i na sta treba obratiti paznju? Koji valjak bolje radi poso?

Za koliki traktor?

Imam Ilgi Aragon koja je za 2 sezone uradila preko preko 1.000 KJ i nije bilo problema sa njom. Sad u poslednjim danima je poceo da se cuje jedan lezaj u teskom valjku pozadi.
 
I ja bi uzeo za traktor od 190ks. Treba ovih dana da idem da vidim baš Ilgi. Ja nebi širu od 3.5m, sta vi mislite ?
 
Имал неко Х тањирачу са пакер ваљцима?
Треба ми пар сличица да видим како да током зиме направимо носач за ваљке, а да се исти може подићи и склопити...
 
Моја се склапа за транспорт па било које фиксно решење отпада, а оов тегљење колко омени треба њива за тако нешто...

Некомод чланова има страну тањирачу са склопивим решењем за ваљке...заборавих му корисничкомиме...
 
@galicije83: Jedino mozes da ih podignes nekako iznad ali ostaje problem da i njih prelomis zbog sirine. Mozda je izvodljivo da napravis dva valjka gde svaki ima jednu gredu koja ga nosi, pa da se podignu i sklope iznad baterija. Samo jos da smislis zglob koji drzi valjke.
 
Ako već hoćete nešto da se izmišlja, bolje prepisati.
Knoche tanjirače imaju činimi se dobar sistem za sklapanje pakera.

Послато са SM-J330FN уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh